Sayfa 23/82 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon
Arama sonucu : 650 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ZEDUR - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Maddi duran varlik satisi olacak, borclar sirkette kalacak. 150-200 mio birc vardi sanirim. baska ne bagli ortakligi var bilmiyorum ama 4 mv lik hidroelektrik vardi. o da 5 mio usd deger eder. baska ne varligi var goruruz. pek olumlu bir durumu yok ama gorunurde. Pitasa degeri gercek degerinin uzerinde anlasilan

2. Değerli Arkadaşlar;

0 312 496 45 40 UTPYA Yatırımcı İlişkileri.

Merak eden lütfen arasın, meramını gidersin.

Satılan varlık UTOPYA WORLD HOTEL yani, UTPYA'nın bir varlığı satılıyor. Dolayısıyla;

Ayrılma hakkı kullanım fiyatı
    MADDE 10 – (1) Payları borsada işlem gören ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı, işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarihten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasıdır.

Demektedir TEBLİĞ.

Ve buna göre de;

UTOPYA; 16.11.2018 tarihinde açıklama yaptı;

Şirket Yönetim Kurulumuz 01.08.2018 Tarihinde şirket merkezinde
    toplanarak aşağıda belirtilen kararı almıştır. Kararın içinde ayrıntılı olarak
    belirtilen sebeplerden dolayı bu kararın kamuoyuna açıklanması SPK Özel
    Durumlar Tebliği (II-15.1) 2. Bölüm Madde 6 uyarınca ertelenmiştir.

Şirket Yönetim Kurulu, şirketimize ait Utopia World Hotel' in
    satışı, kiralanması veya yeni bir ortak alınması, şirket hisselerinin tamamının
    satışını da içeren farklı alternatiflerin değerlendirilebilmesi suretiyle şirketimize sermaye aktarılması
    gündemiyle şirket merkezinde toplanmıştır.

Bu süreçte olası
    potansiyel alıcılar ile görüşülebilmesi ve ATG Anex Tourism Group
    yetkililerinin gerekli incelemeleri yapabilmesi için gizlilik sözleşmesi
    imzalanması konusunda Ayşe Gül Karaca ve Nejat Recai Dursun' a yetki
    verilmesi, gerekmesi halinde Utopia World Hotel ' in "bölünme yoluyla" ayrı bir
    şirket haline getirilmesi kararlaştırılmıştır. 2018 Turizm sezonunun en
    hareketli dönemlerini yaşadığımız bu günlerde yapılacak böyle bir açıklamanın
    şirket personeli üzerinde motivasyon bozukluğuna sebep olacağı ve şirketimizin
    meşru çıkarlarını zedeleyeceği gerekçesiyle ve ayrıca bu sürecin
    gerçekleşmemesi durumunda şirketimizin halka açık hissedarları üzerinde
    beklenti yaratarak, hissedarlarımızın yanıltılabileceği de düşünülerek bu
    bilgilerin Yönetim Kurulunca gizli tutulmasına ve kamuoyuna yapılacak
    açıklamanın ertelenmesine, ertelemeye ilişkin süreç ortadan kalktığında
    ivedilikle açıklamanın yapılmasına karar verilmiştir. Süreç içerisinde
    yapılması muhtemel her türlü sözleşmenin yada görüşmenin karşı taraflarca da
    gizliliğinin sağlanması için gerekli önlemler alınacaktır. Sermaye Piyasası
    tebliğleri gereğince Önemli Nitelikte işlem sayılan bu karar sonucu, işlemin
    gerçekleşmesi halinde pay sahiplerine ayrılma hakkı verilmesine oybirliği ile
    karar verilmiştir.

-----------------------------------------------------------------------------

15 Kasımda UTPYA fiyatı 3.80 idi ve öncesinde fiyatı daha da düşüktü.

Tebliğe göre bu hissede ayrılma hakkı fiyatı şu anki fiyat olan 4.82 fiyatının oldukça altına olacağı aşikardır. Şirketle yaptığım istişarede de, biz KAP'a satış duyurusunu 16.11.2018'de yaptık ve bu tarih kriter olarak alınacaktır demektedir yatırımcı ilişkileri.

Bu hissede AYRILMA HAKKI FİYATI ile ilgili ümit besleyenlerin buna göre hesap yapmaları önemle rica olunur. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi başta verdiğim teldeki yatırımcı ilişkileridir. Lütfen bilgilerinizi ve okuduklarınız doğrulatınız.

Selamlarla.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3. Ayrılma hakkı satış haberi midir yoksa satış sözleşmesi midir

4.  Alıntı Originally Posted by sard68 Yazıyı Oku
    Ayrılma hakkı satış haberi midir yoksa satış sözleşmesi midir
    Benim bildiğim satışı gerçekleştiği tarih olur.İnşallah satışı resmi olarak gerçekleştirirler.Yoksa ortalık toz duman adam iş ten habire satıyor çağrıyı yukarıdan yapacaksa neden geleni geçeni mallıyor ???????

5.  Alıntı Originally Posted by batuhan19 Yazıyı Oku
    Benim bildiğim satışı gerçekleştiği tarih olur.İnşallah satışı resmi olarak gerçekleştirirler.Yoksa ortalık toz duman adam iş ten habire satıyor çağrıyı yukarıdan yapacaksa neden geleni geçeni mallıyor ???????
    İl bu gün 500 bin artıda.İnvest boşalttı elindekileri.Bu arada ne çağrısı bu bilgilendirirsen sevinirim üstad

6. İşin satışları çoğalınca diğer aracı kurumlar işe devrediyor malı iş aldı sanılıyor.Hepsi tek elden yapılır malın büyük bölümü tahtayı kim 7 lere çıkardıysa onda oda tek aracı kurumda tutmuyor.İş döner zararına verir malı aslında kar ediyordur zararına verdi sandığınız mal.

7. işin mal aldığı felan yok hepsi aynı aktar döndür yapıyorlar.

8. Çağrı işlemine gelince otelin satışı önemli nitelikte işlem olduğu için kap açıklamasında da belirtildiği üzere çağrı işlemi gerektirir.Çağrı fiyatında neyi kıstas alacaklarını bilmiyorum. Ancak resmi olarak satışın gerçekleştiği ve bunu kapta paylaştığı tarih olur diye düşünüyorum.Eğerki satış işlemi gerçekleşecekse tahtayı basabildikleri kadar basarlar ortalamayı aşağıda tutar öyle açıklarlar.Bu maddi zorluk içinde Kimse bu fiyattan çağrı fiyatı belirlemez.Hem şirketin satışı kesin değil ön anlaşma gibi bir şey Adalı vazgeçtim dese en fazla 500.000 EURO yanar onuda hallederler sen anladın.Hergün daha fazla küçük yatırımcı mallanıyor bu adamlar enayimki onları mallandırıp yukarıdan çağrıya çıksın.

Sayfa 23/82 İlkİlk ... 1321222324253373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •