Sayfa 24/82 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 650 madde; 185 - 192 arası.

Konu: ZEDUR - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by batuhan19 Yazıyı Oku
    Çağrı işlemine gelince otelin satışı önemli nitelikte işlem olduğu için kap açıklamasında da belirtildiği üzere çağrı işlemi gerektirir.Çağrı fiyatında neyi kıstas alacaklarını bilmiyorum. Ancak resmi olarak satışın gerçekleştiği ve bunu kapta paylaştığı tarih olur diye düşünüyorum.Eğerki satış işlemi gerçekleşecekse tahtayı basabildikleri kadar basarlar ortalamayı aşağıda tutar öyle açıklarlar.Bu maddi zorluk içinde Kimse bu fiyattan çağrı fiyatı belirlemez.Hem şirketin satışı kesin değil ön anlaşma gibi bir şey Adalı vazgeçtim dese en fazla 500.000 EURO yanar onuda hallederler sen anladın.Hergün daha fazla küçük yatırımcı mallanıyor bu adamlar enayimki onları mallandırıp yukarıdan çağrıya çıksın.
    Üstad değerli bilgiler için teşekkürler.Bu arada çağrı ile ilgili kap ı bulamadım.Onu da yakıştırabilir misiniz? SAYGILAR

2.  Alıntı Originally Posted by batuhan19 Yazıyı Oku
    işin mal aldığı felan yok hepsi aynı aktar döndür yapıyorlar.
    Üstad aktar döndür ise bu aynı zamanda yahta sahibi hem fiyatı indiriyor.Hem de elindekini satmıyor anlamı da çıkmaz mı?Yani bir nevi düşüyor gösterip mal toplama yapmış olmuyor mu desiğine göre ya da böyle de düşünülemez mi?

3.  Alıntı Originally Posted by batuhan19 Yazıyı Oku
    Çağrı işlemine gelince otelin satışı önemli nitelikte işlem olduğu için kap açıklamasında da belirtildiği üzere çağrı işlemi gerektirir.Çağrı fiyatında neyi kıstas alacaklarını bilmiyorum. Ancak resmi olarak satışın gerçekleştiği ve bunu kapta paylaştığı tarih olur diye düşünüyorum.Eğerki satış işlemi gerçekleşecekse tahtayı basabildikleri kadar basarlar ortalamayı aşağıda tutar öyle açıklarlar.Bu maddi zorluk içinde Kimse bu fiyattan çağrı fiyatı belirlemez.Hem şirketin satışı kesin değil ön anlaşma gibi bir şey Adalı vazgeçtim dese en fazla 500.000 EURO yanar onuda hallederler sen anladın.Hergün daha fazla küçük yatırımcı mallanıyor bu adamlar enayimki onları mallandırıp yukarıdan çağrıya çıksın.
    Ben otel satışının kesin olacağını düşünüyorum.Sebeni de alan vatandaş zaten bunu yıllardır kiralıyormuş.Ayrıca çağrı fiyatıyla ilgili desiğine katılıyorum.Sanırım bu yüzden hisse fiyatı 7.9 lardan 4 e indi neredeyse %90 geriledi.

4.  Alıntı Originally Posted by gfbalex Yazıyı Oku
    Üstad değerli bilgiler için teşekkürler.Bu arada çağrı ile ilgili kap ı bulamadım.Onu da yakıştırabilir misiniz? SAYGILAR
    Özet Bilgi

Şirket Mali Yapısının Güçlendirilmesi Hususunda Alternatiflerin Değerlendirilmesi Hk. Yönetim Kurulu Kararı

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Evet (Yes)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirket Yönetim Kurulumuz 01.08.2018 Tarihinde şirket merkezinde toplanarak aşağıda belirtilen kararı almıştır. Kararın içinde ayrıntılı olarak belirtilen sebeplerden dolayı bu kararın kamuoyuna açıklanması SPK Özel Durumlar Tebliği (II-15.1) 2. Bölüm Madde 6 uyarınca ertelenmiştir.

Şirket Yönetim Kurulu, şirketimize ait Utopia World Hotel' in satışı, kiralanması veya yeni bir ortak alınması, şirket hisselerinin tamamının satışını da içeren farklı alternatiflerin değerlendirilebilmesi suretiyle şirketimize sermaye aktarılması gündemiyle şirket merkezinde toplanmıştır.

Bu süreçte olası potansiyel alıcılar ile görüşülebilmesi ve ATG Anex Tourism Group yetkililerinin gerekli incelemeleri yapabilmesi için gizlilik sözleşmesi imzalanması konusunda Ayşe Gül Karaca ve Nejat Recai Dursun' a yetki verilmesi, gerekmesi halinde Utopia World Hotel ‘ in "bölünme yoluyla" ayrı bir şirket haline getirilmesi kararlaştırılmıştır. 2018 Turizm sezonunun en hareketli dönemlerini yaşadığımız bu günlerde yapılacak böyle bir açıklamanın şirket personeli üzerinde motivasyon bozukluğuna sebep olacağı ve şirketimizin meşru çıkarlarını zedeleyeceği gerekçesiyle ve ayrıca bu sürecin gerçekleşmemesi durumunda şirketimizin halka açık hissedarları üzerinde beklenti yaratarak, hissedarlarımızın yanıltılabileceği de düşünülerek bu bilgilerin Yönetim Kurulunca gizli tutulmasına ve kamuoyuna yapılacak açıklamanın ertelenmesine, ertelemeye ilişkin süreç ortadan kalktığında ivedilikle açıklamanın yapılmasına karar verilmiştir. Süreç içerisinde yapılması muhtemel her türlü sözleşmenin yada görüşmenin karşı taraflarca da gizliliğinin sağlanması için gerekli önlemler alınacaktır. Sermaye Piyasası tebliğleri gereğince Önemli Nitelikte işlem sayılan bu karar sonucu, işlemin gerçekleşmesi halinde pay sahiplerine ayrılma hakkı verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

5. Kesin diye bir şey yok.Borsada kesin hüküme varırsan kaybedersiniz.Hisseni fiyat konusuna gelince fiyatın nerden indiğine değil nerden çıktığına odaklanın.Ben alın satın karışmam benim için 2011 ve sonrasında yaptığı dalevrelerle şirket yönetimi gözümde bitiktir. Yatırım yapacaksanız önce Şirketin sahibini kimdir geçmiş sabıkaları nedir kimlerle iş tutuyor.Pandayla iş tutan adam dan hayır gelir mi zaten orda kumaşını belli etti benim için.

6.  Alıntı Originally Posted by gfbalex Yazıyı Oku
    Üstad aktar döndür ise bu aynı zamanda yahta sahibi hem fiyatı indiriyor.Hem de elindekini satmıyor anlamı da çıkmaz mı?Yani bir nevi düşüyor gösterip mal toplama yapmış olmuyor mu desiğine göre ya da böyle de düşünülemez mi?
    Aktar dönder de olsa küçük yatırımcı hatırı sayılır miktarda mallandırıldı onları temizlemeden hareket başlaması zor onu da daha derinlere dalarak halleder diye düşünüyorum.Yanlış hatırlamıyorsam kayıtlı sermaye tavanını artırdı.Bir bedelli patlatsa şirket nakit ihitiyacınıda karşılamış olur.

7. ARKADAŞLAR;

Yine bilgi kirliliği hat safhada.

Ayrılma hakkı kullanım fiyatı
    MADDE 10 : (1) Payları borsada işlem gören ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı, işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarihten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasıdır.

Demektedir TEBLİĞ.

---------------------------------------------------------------------------

Yani buna göre, şirket ilk satış haberini 16.11.2018'de duyurdu. Tebliğ yukarda net açık. 15.11.2018'den 15.10.2018'e kadar olan tüm işlemlerin aritmatik ortalaması geçerli.

BU NE DEMEKTİR?

Bu hissede çağrı değil aynı ADANA ÇİMENTO'da olduğu gibi AYRILMA HAKKI söz konusu. Alıcı 500 bin Euro'yu yakıp şirketi almaktan vazgeçerim derse herşey yatar, yok vazgeçmez ise ve 1 ay içinde bu satış resmileşirse o zaman AYRILMA HAKKI söz konusu olur.

Bu da 30 günlük aritmatik ortalama olan 3.6268 TL bu hisse için AYRILMA HAKKI'dır. Bu haktan yararlanmanın MUTLAK ŞARTI'da Genel Kurul'a katılıp bu satış için ŞERH düşerek kazanılıyor.

Yani şu andaki 3.51 TL fiyat, 3.6268 TL'nin altında bir avantaj gibi görünmektedir.

Hissede olan arkadaşlar, hiç birşey bilmiyorlarsa şirketi arayıp bilgi alsınlar, başkalarına değil, kendi bilgilerine ve araştırmalarına güvensinler.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

8. yapıştırdığım kap haberinde de dediği gibi ben yanlışlıkla çağrı fiyatı dedim arkadaş haklıdır.Fiyat belirleme işini net bilmiyorum.Arkadaşın dediği gibide olabilir resmi açıklamanın geldiği günde olabilir.Giren girmiş zaten buranın altıda olmaz diyemez kimse.Ayrılmaymış çağrıymış tırıvırı.2011 den bu yana çok ah aldılar iflah olmazlar.

Sayfa 24/82 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •