Special Days Image
Sayfa 29/82 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 650 madde; 225 - 232 arası.

Konu: ZEDUR - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Genel kurul toplantısında fiyat 3.62 ve üstü olursa payını satmak istemeyebilir yatırımcılar...bu nedenle mantıken fiyatın o rakamın üstünde olması iyi olur, kimse satmaz payına sahip çıkar....

2.  Alıntı Originally Posted by Laykın Yazıyı Oku
    Genel kurul toplantısında fiyat 3.62 ve üstü olursa payını satmak istemeyebilir yatırımcılar...bu nedenle mantıken fiyatın o rakamın üstünde olması iyi olur, kimse satmaz payına sahip çıkar....
    Bir hareket oldu ama geri geldi onay alındı mı acaba

şirketin artıları

1-) Toplamda 36 milyon euro satis bedeli kabataslak 220 milyon TL nakit !

2-) Otelin satisi fiili olarak gerceklesmis durumda. kaporasi alinmis. sadece bakanlik onayi bekleniyor.

3-) oteli satin alan sirket cok kaliteli ve itibari olan bir firma.

4-) 3.62 ayrilma hakki

şirketin eksileri

1-) bu oteli satinca baskacada ciddi bir faaliyet alani yok. içi bosalmis gibi oluyor.

2-) gelen paranin kabataslak 100 milyonu borca gidecek

SADECE 3.62 ayrilma hakki icin bile yoğun bir pozisyon açma eğilimindeyim. 3.05 - 3.10 arasi

yatırım tavsiyesi degildir

bi de bunlarin ısparta elektrik diye kucuk capli bir enerji sirketleri var gorunuyor. 6 milyon euro ekspertiz degeri bicmisler.

yani bu donemde enerji sirketleri para etmiyor ama hidroelektrik olmasi bir avantaj.

bi ara bunu 2017 yılında satmak icin yonetim kurulu karari almislar. sonrasi ucu acik kalmis yada satamamis !

ama su an sirketin 12 milyon euro oldugunu dusunursek iyi rakam 6 milyon euro..

(bu arada upuzun ekspertiz raporunda tum ısparta antalya yolu egirdir falan tarih cografya topografya meteoroloji herseyi rapora koyan degerli ekspere saygılarimizi sunuyoruz)

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bi de bunlarin ısparta elektrik diye kucuk capli bir enerji sirketleri var gorunuyor. 6 milyon euro ekspertiz degeri bicmisler.

yani bu donemde enerji sirketleri para etmiyor ama hidroelektrik olmasi bir avantaj.

bi ara bunu 2017 yılında satmak icin yonetim kurulu karari almislar. sonrasi ucu acik kalmis yada satamamis !

ama su an sirketin 12 milyon euro oldugunu dusunursek iyi rakam 6 milyon euro..

(bu arada upuzun ekspertiz raporunda tum ısparta antalya yolu egirdir falan tarih cografya topografya meteoroloji herseyi rapora koyan degerli ekspere saygılarimizi sunuyoruz)

Merhaba sn. Hayek,
    Otel satışından gelecek parayla ne yapacaklar acaba, enerji işinde büyüme mi yoksa başka sektöre mi.
    Yani demek istediğim kasasına bunca para girecekken ayrılma fiyatını kullanıp gitmek mi yoksa beklemek mi daha karlı olacak merak ediyorum, bu konularda epey tecrübeniz olduğunu biliyorum, hatta bir kaç tane ayrılma fiyatında denk gelmiştik.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Merhaba sn. Hayek,
    Otel satışından gelecek parayla ne yapacaklar acaba, enerji işinde büyüme mi yoksa başka sektöre mi.
    Yani demek istediğim kasasına bunca para girecekken ayrılma fiyatını kullanıp gitmek mi yoksa beklemek mi daha karlı olacak merak ediyorum, bu konularda epey tecrübeniz olduğunu biliyorum, hatta bir kaç tane ayrılma fiyatında denk gelmiştik.
    sn. bawer

ciddi para girisi olacak, ayrilma fiyati bir yana durumu bir gozlemlemek lazim.

220 milyon nakit girisi cok buyuk para. hele ki 77 milyon piyasa degeri olan bir sirket icin

Bu arada ütopya world oteli satin alan firmada çok ilginç:

ANEX TOURISM GROUP (ATG)

sahibi neşet koşkar

Rusya, Ukrayna, Kazakistan gibi ülkelerin en büyük tur operatörlerinden biri ayni zamanda 26 uçaklık filoya sahip Azur Air de grup çatısı altında hizmet yürütüyor. Her sene 3 milyon turiste hizmet veriyor.

yine bu grup bünyesinde bulunan

ATG HOTELS

Selectum Hotel Belek
    Asteria Belek
    Fastasia Hotel Çamyuva
    WOW Bodrum
    Utopia World De Luxe Hotel
    bünyesinde 5 otel bulunduruyor.

şimdide Ütopya World' u aldi (akillica yatirim)

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. bawer

ciddi para girisi olacak, ayrilma fiyati bir yana durumu bir gozlemlemek lazim.

220 milyon nakit girisi cok buyuk para. hele ki 77 milyon piyasa degeri olan bir sirket icin

Benim de demek istediğim bu büyük paranın ne olacağı.
    Hissenin grafiğine bakıldığında yatırmcıya layık gördükleri rakam da komik gibi, onun için pek kimse o fiyattan vermez diye düşünüyorum. Zamanla bunlar da anlayackalar zaten.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 29/82 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •