Sayfa 60/82 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon
Arama sonucu : 650 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ZEDUR - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

"MADDE 10- (1) Bildirim, taraflarca birlikte ya da taraflardan herhangi biri veya bunların yetkili temsilcileri tarafından
    yapılabilir. Bildirimde bulunan, diğer ilgili tarafı durumdan haberdar etmek zorundadır."

asil problem bu. herkes biliyor biz bilmiyoruz

alici 22 eylul de basvuru yapiyor ama bunu sirket ozel durum aciklamasi ile yatirimcisini bilgilendirmiyor. buna da spk duyarsiz kaliyor.

bizim gibi salak !!! yatirimcilar da bunu medyadan ogreniyor. buna ne dersiniz ?

yatırım tavsiyesi degildir

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    "MADDE 10- (1) Bildirim, taraflarca birlikte ya da taraflardan herhangi biri veya bunların yetkili temsilcileri tarafından
    yapılabilir. Bildirimde bulunan, diğer ilgili tarafı durumdan haberdar etmek zorundadır."

asil problem bu. herkes biliyor biz bilmiyoruz

alici 22 eylul de basvuru yapiyor ama bunu sirket ozel durum aciklamasi ile yatirimcisini bilgilendirmiyor. buna da spk duyarsiz kaliyor.

bizim gibi salak !!! yatirimcilar da bunu medyadan ogreniyor. buna ne dersiniz ?

bu konu ile ilgili spk ' ya sikayette bulundum bana cevap vermis ama zerre konuyu anlamamis hatta daha ayrilma hakki rakamini bile eski rakamadan yazmislar. kopyala yapistir spk !!!??? bu kadar bos ve yatirimciyi korumayan kurum olmaz !

tekrar yazdim siz konuyu anlamamissiniz diye ! bu sizin en temel goreviniz ve bu konuda gorevinizi yerine getirmekle mukellefsiniz diye not dustum.

takdir sayin spk yetkilsinin

Ben de yatırımcı ilişkileri müdürüne mail attım konuyla ilgili ve gelen cevabı paylaşıyorum... Merhabalar, Şirketimize ait Utopia World Hotel in satışı işleminde taraf olan Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. aslen ATG ANEX Toursim Group bünyesinde olan bir firmadır. Anex Tur şuan için Türkiye ' nin en büyük 2. Tur Operatörü konumunda olup kendilerinin sahip olduğu ve işletmecilik yaptıkları da daha bir çok otel bulunmaktadır. Bu sebeple otelimizi satın almalarının rekabeti engelleyici bir durum oluşturup oluşturmayacağı hususunda kendileri rekabet kurumuna başvurmuşlarıdır. Bu konu ile ilgili bizim Şirketimiz tarafında Rekabet Kurumuna herhangi bir başvuru söz konusu olmayıp, rekabet kurumundaki mevcut başvurunun tarafı ve muhatabı Şirketimiz değildir. Bizde Rekabet Kurumunun konu ile ilgili değerlendirmesini kurumun internet sitesinden takip etmekteyiz. Konu ile ilgili KAP' ta açıklama yapmamamızın nedeni bundan kaynaklanmaktadır. Devir işleminin onayı konusunda Orman Bakanlığından tarafımıza ulaşan bir bilgi olduğu taktirde gerekli açıklama ivedilikle KAP dan duyurulacaktır. Saygılarımızla.

4. Teşekkürler sayın buhara verdiğiniz bilgi için

Alıntı Originally Posted by buhara Yazıyı Oku
    Ben de yatırımcı ilişkileri müdürüne mail attım konuyla ilgili ve gelen cevabı paylaşıyorum... Merhabalar, Şirketimize ait Utopia World Hotel in satışı işleminde taraf olan Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. aslen ATG ANEX Toursim Group bünyesinde olan bir firmadır. Anex Tur şuan için Türkiye ' nin en büyük 2. Tur Operatörü konumunda olup kendilerinin sahip olduğu ve işletmecilik yaptıkları da daha bir çok otel bulunmaktadır. Bu sebeple otelimizi satın almalarının rekabeti engelleyici bir durum oluşturup oluşturmayacağı hususunda kendileri rekabet kurumuna başvurmuşlarıdır. Bu konu ile ilgili bizim Şirketimiz tarafında Rekabet Kurumuna herhangi bir başvuru söz konusu olmayıp, rekabet kurumundaki mevcut başvurunun tarafı ve muhatabı Şirketimiz değildir. Bizde Rekabet Kurumunun konu ile ilgili değerlendirmesini kurumun internet sitesinden takip etmekteyiz. Konu ile ilgili KAP' ta açıklama yapmamamızın nedeni bundan kaynaklanmaktadır. Devir işleminin onayı konusunda Orman Bakanlığından tarafımıza ulaşan bir bilgi olduğu taktirde gerekli açıklama ivedilikle KAP dan duyurulacaktır. Saygılarımızla.
    Rekabet Kurumu birlesme ve devralma mevzuati "MADDE 10- (1) Bildirim, taraflarca birlikte ya da taraflardan herhangi biri veya bunların yetkili temsilcileri tarafından yapılabilir. Bildirimde bulunan, diğer ilgili tarafı durumdan haberdar etmek zorundadır."

demekki alici kafasina gore is yapmaz, saticiyi bilgilendirmek zorunda sn. buhara. bu bilgilendirmeyi de sirket ivedilikle ozel durum aciklamasi ile bildirmelidir.

buna karsin yatirimci iliskilerindeki kardesimizin bu konuyu alici tarafindan surdurulmektedir biz de takip ediyoruz ifadeleri sahsimca en hafifi ile "salağa yatmaktir" (36.5 milyon avroluk otelin satisi icin alici rekabet kurumuna basvuruyor sizin haberiniz yok numarasina yatiyorsunuz)

kesinlikle spk 'nin bu hususta sirketin acik savunmasini alip ilgili cezayi vermesi gerekmektedir. (uyari mi olur, kinamami, para cezasi mi ? onlar bilecek artik)

Son düzenleme : hayek; 16-10-2019 saat: 20:39.

REKABET KURUMU HİZMET STANDARTLARI
    Madde:2 Birleşme/Devralmalara
    İzin

1. Birleşme ve Devralmalara İlişkin Bildirim Formu ve ekleri tam
    ve eksiksiz olarak talep edilmektedir.
    Ayrıca inceleme sürecinde ihtiyaç duyulan diğer bilgi ve belgeler de
    istenebilmektedir.
    1. 1 ay içerisinde herhangi bir işlem yapılmaması durumunda işleme
    izin verilmiş sayılır.
    2. Bildirimin tam ve eksiksiz olarak yapılmasından itibaren yapılacak
    ön inceleme sonucunda max. 1 ay içinde işleme izin verilip verilmeyeceğine karar verilir.
    3. Eğer ön inceleme neticesinde izin verilip verilmeyeceği sonucuna ulaşılamazsa nihai inceleme süreci başlar. Nihai incelemede soruşturmaya ilişkin süreler geçerlidir

Kaynak: https://www.rekabet.gov.tr/tr/Sayfa/...t-standartlari

alici (medyada yer alan bilgiye gore!!!!???? ) 22 eylul tarihinde basvuru yapmis olduguna gore !!!

en gec 22 ekim tarihine kadar bir sonuca varmis olmalari gerekir. bu kadar buyuk bir pazar icin hele ki Alanya lokalizasyonunda rekabeti bozucu bir durumun turizm acisindan olusmasi mumkun degil sahsimca.

23 ekimde karar netlesir ama kararin ilani gordugum teamul durumuna gore 10 gun daha surer.

Çok haklısınız sayın hayek...mevzuat ortada ve çok açık...Yatırımcı ilişkilerinden bir yetkiliyle görüşmeyi deneyecem yarın bir bilgiye ulaşırsam paylaşırım...

Bu kadar güzel bilgi paylaşımlarına küçük bir ekleme de ben yapayım.Haber matrikse 23 eylülde düştüğü için başvuru 22 eylülde yapıldı gibi algılanmış ama rekabet kurumunun kendi sitesinde 20 eylülde başvuru yapılmış görünüyor.

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 60/82 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •