Sayfa 79/82 İlkİlk ... 29697778798081 ... SonSon
Arama sonucu : 650 madde; 625 - 632 arası.

Konu: ZEDUR - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Şirket bugün gözaltı pazarına erken alındık diye acıklama yapmış, Artog-Clk-Erico da Spk gec kalındı ve hisselerin tamamı küçük yatırımcıya devredildikten sonra gözaltıpazarına alındı ve daha sonra da işleme kapatıldı yıllarca kapalı duruyor.burda da aynı facia olmasın diye Spk bu sefer erken davrandı halka acıklık yuzde 40 da iken müdahele geldi.ya Spk bu hamleyi yapmasaydı da yok şu iş peşinde koşuyoz bunu kovalıyoz şöyle yapacaz bunu alacaz gibi haberlerle yükseltip tüm hisseleri küçük yatırımcıya satıp halka acıklık yuzde yüz oldumu sonra alamadık yapamadık haberleriyle işleme tamamen kapatılabilirdi ve bunun örnekleri cok var.Egeli co nun üc hissesi öyle oldu.artog- clk partonu aynen bu taktiği yaparak şirketleri isteyerek batırdı.Spk artık erken davranıyor, gözaltıpazarı riksli pazar demek herkes ona göre alıp satacak.eger işler yoluna koyulursa düzelirse zaten tekrar gözaltıpazarından çıkılıyor.bu sene 4-5 hisse gozaltı pazarından çıktı.

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    Şirket bugün gözaltı pazarına erken alındık diye acıklama yapmış, Artog-Clk-Erico da Spk gec kalındı ve hisselerin tamamı küçük yatırımcıya devredildikten sonra gözaltıpazarına alındı ve daha sonra da işleme kapatıldı yıllarca kapalı duruyor.burda da aynı facia olmasın diye Spk bu sefer erken davrandı halka acıklık yuzde 40 da iken müdahele geldi.ya Spk bu hamleyi yapmasaydı da yok şu iş peşinde koşuyoz bunu kovalıyoz şöyle yapacaz bunu alacaz gibi haberlerle yükseltip tüm hisseleri küçük yatırımcıya satıp halka acıklık yuzde yüz oldumu sonra alamadık yapamadık haberleriyle işleme tamamen kapatılabilirdi ve bunun örnekleri cok var.Egeli co nun üc hissesi öyle oldu.artog- clk partonu aynen bu taktiği yaparak şirketleri isteyerek batırdı.Spk artık erken davranıyor, gözaltıpazarı riksli pazar demek herkes ona göre alıp satacak.eger işler yoluna koyulursa düzelirse zaten tekrar gözaltıpazarından çıkılıyor.bu sene 4-5 hisse gozaltı pazarından çıktı.

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    işlembei kübradan sallamak çok hoş : ) spk deyip durmayın zatı muhterem, pazar değişikliği kararını spk veremez..bist verir. artog martog dediğin hisseler borsanın ÇÖP leridir, o şirketlerde bu kararı almayan BİST , içine 330 milyon para girmiş bir şirketi alel acele yip e almakla küçük yatırımcıyı korumuş mu oluyor? senin artog dediğin hisseden zerre kadar bir bilgin ilgin var mı da atıp tutuyorsun burada? bizim gibi bu otelin satışı nedeniyle bu hisseye yatırım yapmış insanlar, tamam otelin devri yapıldı sağlam para kazanacağız derken yarım saar sonra yangından mal kaçırır gibi böyle bir kararın alınmış olması borsanın tarihinde yok. fikri olmayanın zikri de olmasın, daha pazar değişikliğini hangi kurumun yaptığından haberin yok işkembeden sallıyorsun..

3. bu memoli55 gibi bilgisiz ilgililere kulak asmayın. zerre bilgisi yok atıp tutuyor. halka açıklık yükseltilemez, yüzde yüze falan getirilemez bu hissede..halka açık olmayan kısım İMTİYAZLI ve borsada işlem görmeyen tiptedir. bu da ek bilgi olsun. kaç taban daha yeriz bilmiyorum ama her tabanın tazminatını yasal faizi ile birlikte BİST ten talep edeceğim açacağım dava ile..

Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    bu memoli55 gibi bilgisiz ilgililere kulak asmayın. zerre bilgisi yok atıp tutuyor. halka açıklık yükseltilemez, yüzde yüze falan getirilemez bu hissede..halka açık olmayan kısım İMTİYAZLI ve borsada işlem görmeyen tiptedir. bu da ek bilgi olsun. kaç taban daha yeriz bilmiyorum ama her tabanın tazminatını yasal faizi ile birlikte BİST ten talep edeceğim açacağım dava ile..
    bende sizin gibi mağdur olanlardanım en azından ben kendimi öyle görüyorum şirkete böyle bir para girişi sonrası yapılana akıl sır ermiyor. Son yazdığınız davanın dayanağı ne olarak düşünüyorsunuz gerçekten bilgi verirseniz araştırım o yola gitmek isterim. Muhtemelen günlerce taban gidecek ve ciddi zarar edeceğim. Ytd değildir.

Teşekkürler

5. kotasyon yönetmeliğinin ilgili maddesinin başlığı :

Aşağıdaki hallerde, Yıldız Pazar, Ana Pazar ve Gelişen İşletmeler Pazarı’ında işlem gören paylar Yönetim Kurulu kararı ile Yakın İzleme Pazarı’na alınabilir. Yönetim Kurulu, Yakın İzleme Pazarı’na alma kararını vermeden önce ilgili ortaklığı durumu düzeltmesi için uyarabilir, ortaklığa süre verebilir veya uygun gördüğü diğer tedbirleri alabilir. Ortaklığın;

bu da ilgili maddenin ilgili fıkrası, yani utopya "aşağıdaki hallerde" dediği maddeler içinde bu maddeden YİP e alınıyor..

[B]Borsa tarafından geçerli kabul edilebilecek durumlar dışındaki nedenlerle, ortaklığın duran varlıklarının en az 2/3’ünün kaybı ya da finansal tabloları tam konsolide edilen ortaklıklar dışındaki bir ortaklığa devri.[/

Adına BİST dedikleri ve hangi amaca hizmet ettiği tartışılır bu kurum bu maddeye dayanarak şirketimizi yip e alıyor arkadaşlar..

şimdi o ilk giriş cümlesine dikkkatinizi çekerim.."alınabilir"..."uyarabilir"..."süre verebilir"...."veya uygun gördüğü diğer tedbirleri alabilir"...bu BİST denen ucube kurum diyor ki; çok afedersiniz benim tikim başka bir yerime denk..kafama göre..canım sıkılırsa yipe alırım, hoş sempatiye baktığım şirketi uyarırım,bilgi isterim, süre veririm, çok seviyosam hiç birşey yapmam, takılsın kafasına göre...

bu ilk giriş cümlesinin "genişliğini" bugüne kadar bİST hep şirketler lehine kullandı, yani bilgi istedi,süre verdi, idare etti...bu kadar tolerans gösterdiği şirketler aslında yüksek riskli şirketlerdi..utopya gibi kasasında 300 milyon para olan bir şirket değillerdi..buna rağmen o şirketleri "idare etti"..mesela gsd holding de utopya gibi, bankasını sattı deli para girdi içeri..çok uzun yıllar faaliyetsiz kaldı..faiz geliri ile köşeyi döndüler..bistin gıkı çıkmadı..çünkü mesut yılmazın kardeşinin şirketiydi.

bizim şirketimizin olayı ise bugünün olayı değil. be vicdansız Allahtan krkmazlar, bu şirket bundan 1,5 yıl önce otelin satış kapını atmış.süreç başlamış..ayrılma hakkı doğmuş, olaganüstü gk yapılmış, o dönem kapla haberi ögrenen ortaklara isterlerse paralarını alıp ayrılma hakkı verilmiş.1 lot bile gelmemiş..1,5 yıldır bu şirket sürekli ve düzenli olarak satış işleminin süreçleri konusunda bilgilendirme yapıyor. bu son tapu devri haberini biz ortaklar SURPRİZ bir şekilde ögrenmedik ki..1,5 yıldır bu hissenin mevcut ortakları bu gelişmeleri biliyor buna göre de hisseye yatırım yapıyor. ben mesela bu tapu devri haberi sonrası BeDELSİZ verilir beklentisi ile kendimce hatırı sayılır bir nafakamı yatırdım bu hisseye..nasıl ki mevcut ortaklar bu gelişmeleri bilerek ortak oldu ise, tapu devri sonrası alacak olanlar da bütün gelişmeler konusunda bilgilendirilmiş olarak alacaklardı hisseyi alacaklarsa..
    e ben kerameti kendinden menkul BİST a.ş...derdin ne senin de, şirket tapu devrini açıkladıktan 35 dk sonra yönetim kurulunu toplayıp bu kararı alel acele alıyorsun???( toplanmamıştır o yöneitm kurulu, halletmişlerdir.)..sen kurulduğun günden beri 300 milyon gibi yüksek bir rakamda varlığını satan ama parayı içeri sokan hangi şirketi yipe aldın cezalandırdın!!!!! derdin ne??? çok açık soruyorum buradan derdiniz ne BİST yönetimi??? madem ajandannızda bir gece yarısı baskını yapmak vardı da, neden 1,5 yıldır bu satış haber akışını görmezden geldiniz?? 1 kere bile taa o zamanlarda şirketi ve yatırımcılarını mevzuatın bu maddesini şirket ve yatırımcıları aleyhine değerlendireceğini açıklamadınız???

bazı yatırımcılar diyor ki, şirketin mevzuatı bilmemesi mümkün değil, şirket elbette mevzuatı biliyordur..ama mevzuat işte yukarıda ben size yazdım..hanginizin aklına gelir bu maddeye istinaden 35 dk sonra şirketin yipe alınacağı? hanginiz öngörebilirsiniz tarihte benzeri olmayan bu kararı bistin bu şirkete uygulamak için aportta sotede mevzilendiği???

bugün 5. tabanımızı yedik ve hisselerimiz tamı tamına % 45 düştü 5 günde..hukukçu bir arkadaşım var bistin benzer uygulamalarını da dilekçeye koymak üzere çalışıyor. ben bu kararın altında İYİNİYET olmadığına yürekten inanıyorum ve hukuken gücümün yttiği bütün adımları atacağım. beni 5 günde paramın yarısını kaybetme noktasına getiren bu KEYFEKEDER uygulamanın altında ne dertleri varsa hukuk önünde bu adamlardan hesap soracağım

aylık takas

Sayfa 79/82 İlkİlk ... 29697778798081 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •