Sayfa 28/81 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon
Arama sonucu : 648 madde; 217 - 224 arası.

Konu: ZEDUR - Zedur Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Şirket yönetim kurulu, şirket merkezinde toplanarak ATG Anex Tourism Group şirketi ile, şirketimize ait Utopia World Hotel' in 5 yıl süre ile kiralanması ya da kira süresi içerisinde anılan firmaya satılabilmesi amacıyla "Satın alma opsiyonlu kiralama sözleşmesi" görüşmelerine başlanılmasına karar verilmiştir. Sermaye Piyasası tebliğleri gereğince Önemli Nitelikte işlem sayılan bu kararın daha sonra yapılacak bir Genel Kurul toplantısında görüşülerek pay sahiplerinin onayına sunulmasına, oylama sonucu aleyhte oy kullanan pay sahiplerine ayrılma hakkı verilmesine, ayrılma hakkı fiyatının tespitinde, açıklanması ertelenen 01.08.2018 tarihli konuya ilişkin Yönetim Kurulu kararından önceki 30 gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olan her bir pay için 3,163 (ÜçLiraYüzAltmışÜçKuruş) TL'nin dikkate alınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Bir arkadadaş 3.62 lerden bahsediyordu.16.11.2018 tarihli kap açıklamasında belirlemişler zaten fiyatı3.16 olarak.

2.  Alıntı Originally Posted by batuhan19 Yazıyı Oku
    Şirket yönetim kurulu, şirket merkezinde toplanarak ATG Anex Tourism Group şirketi ile, şirketimize ait Utopia World Hotel' in 5 yıl süre ile kiralanması ya da kira süresi içerisinde anılan firmaya satılabilmesi amacıyla "Satın alma opsiyonlu kiralama sözleşmesi" görüşmelerine başlanılmasına karar verilmiştir. Sermaye Piyasası tebliğleri gereğince Önemli Nitelikte işlem sayılan bu kararın daha sonra yapılacak bir Genel Kurul toplantısında görüşülerek pay sahiplerinin onayına sunulmasına, oylama sonucu aleyhte oy kullanan pay sahiplerine ayrılma hakkı verilmesine, ayrılma hakkı fiyatının tespitinde, açıklanması ertelenen 01.08.2018 tarihli konuya ilişkin Yönetim Kurulu kararından önceki 30 gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olan her bir pay için 3,163 (ÜçLiraYüzAltmışÜçKuruş) TL'nin dikkate alınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Bir arkadadaş 3.62 lerden bahsediyordu.16.11.2018 tarihli kap açıklamasında belirlemişler zaten fiyatı3.16 olarak.

Tebliğ çok net ve açık;

Ayrılma hakkı kullanım fiyatı
    MADDE 10 : (1) Payları borsada işlem gören ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı, işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarihten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasıdır.

Peki 01.08.2018'de mi açıklamışlar bunu yoksa 16.11.2018'de mi?

Şirket Yatırımcı ilişkilerini arayıp teyit ettik, siz de edebilirsiniz, orda öyle denmesinin bir önemi yok dedi Yatırımcı İlişkilerindeki yetkili. 16.11.2018 öncesi 30 günlük işlemler ortalaması 3.62 TL. ilk açıklama ne zaman? 16.11.2018 ve SPK Tebliği de bunu söylüyor.

Velev ki 3.16 olsun, şu an fiyat 2.90 TL, bir diğer husus da yine yatırımcı ilişkilerinden öğrendiğimize göre, bakanlıktan izin süreci aşamasında olduğu için izin almadan satış gerçekleşemiyormuş.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3. Sizi suçlamak anacıyla yazmadım.Öyle bir rakamın varlığını bilsin küçükyatırımcı telefonda söylenen hiç bir şeyin önemi Yok.Bu şirketin bize yaptıklarını anlattım daha önce size.her halukarda yatırımcı zararda.

4.  Alıntı Originally Posted by batuhan19 Yazıyı Oku
    Sizi suçlamak anacıyla yazmadım.Öyle bir rakamın varlığını bilsin küçükyatırımcı telefonda söylenen hiç bir şeyin önemi Yok.Bu şirketin bize yaptıklarını anlattım daha önce size.her halukarda yatırımcı zararda.
    Hürriyet'te SPK olayını yaşadık, aynen katılıyorum, son anda fikir değiştirirler, bakanlıktan izin çıkmadı, 3.62 değil 3.16 geçerli diye SPK'ya başvururlar, Kervan olayındaki gibi mahkemelik olurlar, alternatifleri çok. Malum olmaz denilen şey maalesef oluyor ve canlı canlı yaşıyoruz.

Bırakın 3.62'yi, 3.16'ya göre şu andaki fiyat 2.70 TL, tahtata herkes zararına işlem yapıyor, Invest'in zararına sattığı malları İş Yatırım'dan karşılamışlardı, İş Yatırım'dan 4-5'lerden alınan malları bana mısın demeden 3'lerden satmaya başladı, bugün bile an itibariyle 43.245 lotu 2.734 TL ortalama ile sattı. Bu tahtada herkes zararına işlem yapmaya meraklı. Tahta yapıcılar zararına işlem yapıp fiyatı aşağı çekmekten zevk alıyorlar diyeceğim ama son dönemde zararına işlem yapıyor gözüken İş yatırım işlemlerine 12 Eylül 2018'den bu yana baktığımızda, sürekli alsatlarla eskiden yaptığı işlemlerle birlikte elinde 500 bin lot civarı malın maliyeti 2 TL seviyelerine çekmiş durumda.

Şurası bir gerçek, kimse eylül ayındaki maliyetim düşüktü deyip, fiyat 7.92'lerden düşerken yüksekten aldığı malları zararına satmaz, burda ya çok büyük bir tuzak var, bu satış gerçekleşmeyecek, bunu öngörerek sürekli mal satmaya çalışıyorlar, ya da kaz tavuk hesabı, psikolojik algıya oynayarak bakanlık izni vs. süreç uzun, KY nasılsa bezer, unutur, ümidi keser diyerek yıldırma politikası uyguluyorlar. Sonuç itibariyle dediğiniz gibi, bu tahtada geçmişten bu yana yapılanlar ortada. Herkesin risklerden uzak, hesabını kendine göre yapması gereken bir durum olduğu ortada. Herkesin dikkatli olması gerektiği konusunda hemfikirim.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

5. haber çok güzel ayrılma hakkı ile

07.05.2019 Tarihinde kamuoyuna duyurduğumuz üzere Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. şirketimizin sahibi olduğu Utopia World Hotel' i satın almak için belirlenen kapora ödemesini süresi içinde tamamlamıştır. Sahibi olduğumuz Utopia World Hotel, Orman Bakanlığı tahsisli arazi üzerinde kurulu olduğu için devir işlemleri Orman Bakanlığı ve diğer resmi makamların onayına tabi bulunmaktadır. Kapora ödemesinin tamamlanmasından sonra taraflar Utopya Turizm İnşaat A.Ş. ve Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. devir işlemleri için Orman Bakanlığına başvuruda bulunmuş olup gerekli onaylar için beklenilmektedir. Orman Bakanlığı ve diğer resmi onaylar tamamlandıktan sonra Utopia World Hotel' in devir işlemleri yapılacak olup, süreç içerisinde yapılacak Genel Kurul toplantısında yatırımcılarımıza, satış işleminin ilk kamuoyuna duyurulduğu tarih olan 16.11.2018 'den önceki 30 gün içinde Borsa İstanbul' da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan her bir pay için 3,6212 TL 'den ayrılma hakkı tanınacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

6. işlemler iki gündür enterasan geldi...güdümlü grupsal hareketler gibi ?!

8 temmuz 2019
    saat 16,03

8.  Alıntı Originally Posted by fusel Yazıyı Oku
    haber çok güzel ayrılma hakkı ile

07.05.2019 Tarihinde kamuoyuna duyurduğumuz üzere Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. şirketimizin sahibi olduğu Utopia World Hotel' i satın almak için belirlenen kapora ödemesini süresi içinde tamamlamıştır. Sahibi olduğumuz Utopia World Hotel, Orman Bakanlığı tahsisli arazi üzerinde kurulu olduğu için devir işlemleri Orman Bakanlığı ve diğer resmi makamların onayına tabi bulunmaktadır. Kapora ödemesinin tamamlanmasından sonra taraflar Utopya Turizm İnşaat A.Ş. ve Adalı Turizm Otelcilik A.Ş. devir işlemleri için Orman Bakanlığına başvuruda bulunmuş olup gerekli onaylar için beklenilmektedir. Orman Bakanlığı ve diğer resmi onaylar tamamlandıktan sonra Utopia World Hotel' in devir işlemleri yapılacak olup, süreç içerisinde yapılacak Genel Kurul toplantısında yatırımcılarımıza, satış işleminin ilk kamuoyuna duyurulduğu tarih olan 16.11.2018 'den önceki 30 gün içinde Borsa İstanbul' da oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan her bir pay için 3,6212 TL 'den ayrılma hakkı tanınacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
    Hisse fiyatı 3.62 yi hiç geçmeyecek anlamına mı geliyor ????

Sayfa 28/81 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •