Sayfa 36/46 İlkİlk ... 263435363738 ... SonSon
Arama sonucu : 367 madde; 281 - 288 arası.

Konu: Moratoryum Resti

1. Sn PİSKOPAN

Forumlarda gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaş bu seviyelerin dip olduğunu beyan ediyor ... Doğru olabilir.

Ama bu seviyelerde fonlar ve fiyatı dipte görenler maldaysa herkesin kazanacağı bir piyasa nasıl oluşacak .. Aynı herkesin dolar pozda olup da kazanacağını umut etmesi gibi.

Geçmiş grafiklere bakıyorum 2008 deki hızlı düşüş sürecinin en başındaymışız gibi bir görünüm var (aylıklarda)

Diyeceksiniz ki fiyatlar çok uygun. Doğrudur fiyatlar uygun ancak düşmemiş ve endeksi çok etkileme gücüne sahip tüpraş, ereğli , thy ve aselsan tarzı kağıtlar var. Bunlara vermeye başlar iseler diğer kağıtlar yerinde dahi saysa endeks pek ala aşağılara dip yapmaya gidebilir (bu viop açısından bize getirisi olabilir)

Bu arada AKP oligarklarının senelerden beri taşıdığı kamu kağıtları var ki partide çözülme süreci başlarsa bu kağıtlardakiler fiyata bakmaksızın malı verip tahtaları terk ederler.

Mesela aselsan . Sizin piyasada uzun zamandır bulunduğunuzu farz ederek söylüyorum bir zamanlar aselsanın tahtasının yüzüne bile bakan yoktu. Çoğu zaman zarar açıklayan , ara sıra primlenip geri gelen sıradan bir şirket tahtasıydı .. Şimdi milletin gözünde çok değerli sıfatında. Nedeni yüksek prim yapıp geri gelmesi. Bu mantığı bist içinde bir çok arkadaş yürüttü ancak 5 dolarları gören endeks dönüp dolaşıp yeniden 1.2 dolar seviyelerine kadar geri döndü.

Alıntı Originally Posted by MONEY DOCTOR Yazıyı Oku
    Sn PİSKOPAN

Forumlarda gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaş bu seviyelerin dip olduğunu beyan ediyor ... Doğru olabilir.

Ama bu seviyelerde fonlar ve fiyatı dipte görenler maldaysa herkesin kazanacağı bir piyasa nasıl oluşacak .. Aynı herkesin dolar pozda olup da kazanacağını umut etmesi gibi.

Geçmiş grafiklere bakıyorum 2008 deki hızlı düşüş sürecinin en başındaymışız gibi bir görünüm var (aylıklarda)

Diyeceksiniz ki fiyatlar çok uygun. Doğrudur fiyatlar uygun ancak düşmemiş ve endeksi çok etkileme gücüne sahip tüpraş, ereğli , thy ve aselsan tarzı kağıtlar var. Bunlara vermeye başlar iseler diğer kağıtlar yerinde dahi saysa endeks pek ala aşağılara dip yapmaya gidebilir (bu viop açısından bize getirisi olabilir)

Bu arada AKP oligarklarının senelerden beri taşıdığı kamu kağıtları var ki partide çözülme süreci başlarsa bu kağıtlardakiler fiyata bakmaksızın malı verip tahtaları terk ederler.

Mesela aselsan . Sizin piyasada uzun zamandır bulunduğunuzu farz ederek söylüyorum bir zamanlar aselsanın tahtasının yüzüne bile bakan yoktu. Çoğu zaman zarar açıklayan , ara sıra primlenip geri gelen sıradan bir şirket tahtasıydı .. Şimdi milletin gözünde çok değerli sıfatında. Nedeni yüksek prim yapıp geri gelmesi. Bu mantığı bist içinde bir çok arkadaş yürüttü ancak 5 dolarları gören endeks dönüp dolaşıp yeniden 1.2 dolar seviyelerine kadar geri döndü.
    sn. Money Doctor,Reel piyasalar bitik.
    Borsa farklıdır ama bir yerde buluşurlar.
    Pozisyon alırken çok dikkatli olun.
    Herkesin kafası karışık, oligarklarda dahil.
    sn.Kuzu bu işi iyi bilenlerden.(bence)

YTD
    Son düzenleme : iki gozum; 16-06-2019 saat: 03:28.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    Sn PİSKOPAN

aynen katiliyorum...buncun bekle gor diyorum zaten...

simdi cds...takip edelim ama...bi mahsuru yok...

beklentilerimizi bi yana birakip...tl faizde...zaman zaman vur kac tradeler ile...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

4.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    sn. Money Doctor,Reel piyasalar bitik.
    Borsa farklıdır ama bir yerde buluşurlar.
    Pozisyon alırken çok dikkatli olun.
    sn.Kuzu bu işi iyi bilenlerden.(bence)

YTD
    sn iki gozum

Sn kuzuyu plato forumlarından beri nerede ise 25 senedir tanırım. Bilgisi ve haber kaynakları sağlamdır. O konuda şüphem yok.
    Ben on sene gibi piyasadan kopunca sanırım forumlarda tamiri güç atışmalar yaşanmış. Konu hakkında bir bilgim olmadığından buradaki forumlar arası tartışmaya girmeyeceğim. Sanırım atışanlarda sn kuzuyu şahsen tanıyan arkadaşlar . Umut ederim aralarındaki bu problemi en kısa sürede çözerler.

sn iki gozum

Sn kuzuyu plato forumlarından beri nerede ise 25 senedir tanırım. Bilgisi ve haber kaynakları sağlamdır. O konuda şüphem yok.
    Ben on sene gibi piyasadan kopunca sanırım forumlarda tamiri güç atışmalar yaşanmış. Konu hakkında bir bilgim olmadığından buradaki forumlar arası tartışmaya girmeyeceğim. Sanırım atışanlarda sn kuzuyu şahsen tanıyan arkadaşlar . Umut ederim aralarındaki bu problemi en kısa sürede çözerler.
    sn.Money Doctor.

Bende konulara pek hakim değilim.
    Taraflar arasında bazı yaşananlar olduğunu yazılanlardan anlamaya çalışıyorum.
    sn KUZU 'nun bayram mesajı beni etkiledi.
    Herkese anlayışla yaklaşıp ortamı yumuşatmaya çalışıyorum.
    Umarım uzlaşı sağlanır,eski dostlar(bazen kardeş kardeşe düşman olabiliyor)tekrar bir araya gelirler.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    zaten gidecektim...yazip duru idim...gene kaybolcam diye...

hepiniz saglicakla kalin...

hepinizi seviyorum...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

sn Kuzu, sn.Babo'nun borsa ve finansal piyasalarda marka olduğunu biliyorum(başka niceleri de vardır)
    Borsa hakkında hiç fikri olmayan, 1 tane hisse senedi hakkında yorumu olmayan kişilerin borsa forumlarında marka olma çabalarını anlayamıyorum.

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    sn KUZU sn.Babo borsa ve finansal piyasalarda marka olduğunu biliyorum(başka niceleri de vardır)
    Borsa hakkında hiç fikri olmayan, 1 tane hisse senedi hakkında yorumu olmayan kişilerin borsa forumlarında marka olma çabalarını anlayamıyorum.
    Babo'yu, sahsen tanırım, başka bir sey varmı?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 36/46 İlkİlk ... 263435363738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •