Sayfa 2/46 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 367 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Moratoryum Resti

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    dukkan sahibi...manocu...hic bi zaman kendi sahipliginden fazla oranda sahiplendirmez musterilerine...ki sahipligini kaybetmesin...oyunun yonetimini kaybetmesin...diye...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by PISKOPAN Yazıyı Oku
    Topigi sn.guneysu nun da onayi/oluruyla tekrar actim.

Lutfen kiskirtici gonderiler olmamasini rica ediyorum...

Kapanan topiktekileri kisaca hatirlarsak/toparlarsak:

Ekonomideki yolun bittigi bu yerde...Reisgilllerin elinde moratoryum gibi guclu bir koz vardir...ve bu kullanilmaktadir...s400 gerilimde geri adim henuz atilmamasinin backgroundunda moratoryum resti var...

xu.100 de endeks beklentim once 69k sonra 169k...

Pazarliklar suruyor...reisgiller bizi zorlarsaniz...alacaklarinizi nah alirsiniz diyor...
    Ekonomide yol bitmez. Fatura çıkar hesap ödenir. Hesabı kim nasıl öder konuşulabilir! Türkiye büyük bir ülkedir, enseyi karartmayın her şey güzel olacak. Bu zamanlar yatırım fırsatıdır. İyi bayramlar.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Alıntı Originally Posted by PISKOPAN Yazıyı Oku
    bugun isc 130 milyon satisi ile ilgili viop topigine yazmistim;

takibimde ve burada yazacagim: blok mu satilacak? eger blok satilirsa hedef feyza...bu topik ve benim 69k beklentim cop olur...henuz ole bi sey yok...fakat isgillendim...gene viob topigine yazmistim...zaman zaman isbank basiretsiz tuccar gibi satislar yaptigina sahit olduk gecmiste...3 otuz paraya petrol ofisini satmasi vs gibi...105k da satmayan 90k da satcam diyo...neden?..takibimizde...nasil satacak onemli olan o...bu buyuk bi feyz verecek bize...

isc 130 milyon lot satisinin nasil gerceklesecegi benim icin guclu bir referans olacak...eger yakalayabilirsem...blok satisi illa yakalarim...yakalariz birlikte...dikkatle takip edilmeli...

diger bir konu...gene viob topiginde bugun yazmistim...emeklilik fonlari alislarina cok ama cok hizli baslamis...cok kabaca baktigimda sadece garantiden yonetmelik yayinlamasinin ardindan yaklasik 65 milyon tl alis olmus emeklilik fonlari...temmuz sonunu beklemeden bu acele neye?..

bugun fazla vaktim yoktu...vaktim oldugunda...nasil hesap ettigim de dahil olmak uzere butun hisselerde degil ama...major 10-15 hissede ne kadar emeklilik fonu alimi oldugunu hesaplayip-yaklasik- burada yazacagim...bu kendim icin bi feyz olacak...onumu gormem icin...belki size de faydasi olur mu bilemem...

ben en iyi kazanan/kazanacak iddiasinda...hedefinde degilim...tl faizin uzerinde getiri...dolar bazinda arti portfoy getirisi...benim icin memnuniyet verici...yani az da olsa reel getiride hep kazanan olmak...

henuz 69k beklentimi revize edecek&guncelleyecek veriye sahip degilim...
    - Satış sürecine ilişkin olarak işbirliği yapılacak yatırım kuruluşlarının seçimi
    alış işyatırım tarafından yapılmadı mı? satışı niçin işyatırım yapmıyor, bist de normal satış yapılacaksa! bu bana blok satış için yabancı alıcı bulacak yatırım kuruluşları ile anlaşma yapılacağını düşündürüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by PISKOPAN Yazıyı Oku
    arkadaslar ne yazmislar diye forumda gezindim simdi...yabanci orani vs mevzuari var...

ben borsayla 1990 larin basindan beri ilgileniyorum...yanlisim varsa duzeltin...sanirim yabanci payi %55 altina hic bir zaman inmedi...ya da %57 miydi ne?..

yabanci payi diye baktigimiz aslinda...patronlarin yurt disi hesaplaridir...hic bi zaman satilmayacak veya %55 altina inmeyecek...

zaten artik dogrusunu telafuz ediyor medya...yurtdisi yerlesiklerin payi...veya yurtdisi yerlesiklerin islemleri...

buncun...borsada yabanci payi diye bildiginiz seysilere...kafanizi takmayin...sen de olanagin varsa...yurtdisi hesap acarsin olursun...corc...

kafaya takilacak asil...dibs lerde neden yabanci payi %12 lere indi?..
    2002 de yabancı payı %40 lara inmişti sanırım

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    PISKOPAN'ın diğer yazdıklarının tamamına katılıyorum. BIST endeks ve moratoryuma katılmıyorum.

BU YIL İÇİN, BIST endeksin 69 a kadar inebileceğine inanmıyorum. 23 haziranda kim kazanırsa kazansın, eğer savaş çıkmazsa BU YIL İÇİN hazirandan sonra 90bin altında kalma ihtimali bile görmüyorum. chp kazanırsa, biraz daha fazla yükselir. Uçacak kaçacak durumu tabiki beklemiyorum. Ekonomi ortada. Uçup kaçma olayı sadece IMF veya benzeri kurumla anlaşılırsa olur oda bolca borç alındı diye. O para yine ekonomiyi kurtarmaz o ayrı mesele. abd bizi "seviyor" diye sevindirik oluruz.

BU YIL İÇİN moratoryumuda imkansız görüyorum. İleriki yıllarda akp devam ederse mutlaka moratoryum ihtimalide artacaktır ama şu an bile moratoryum seviyesinde olmamıza rağmen. Millet sefalete soyulmaya alışık normal sanıyor, o sebeple moratoryum resmen ilan edilmez.
    Mesela şu anki ekonomik durumumuz yunanistanda filan olsa, çoktan moratoryum ilan etmişlerdi. Sıkıntıya halkı katlanmaz. Doğu kültüründe katlanmak var maalesef.
    Son düzenleme : alicemal; 04-06-2019 saat: 12:17.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Moratoryumu devlet ilan eder.
    Devletin öyle bir borcu yok.
    Sayın 0101 ,
    Geçtiğimiz ay Tüsiad başkanının bir konuşmasında ,Türkiye’nin ekonomik durumu üzerinden , hükümetin aldığı/ uyguladığı kararları eleştirisi olmuştu.Şirketlerinde moratoryum ilan etme durumu olabilir.
    Moratoryum resti ise , Cumhurbaşkanın bu konuşmaya cevabı , özetle ,şirketlerin bu hükümet zamanında edinilen zenginliklerinin incelenmesi şeklindeydi.
    Aklıma takılan bir soru acaba bu restin “altın hisse” uygulamasının kaldırılması şeklinde olabilir mi?

Moizin derdi vardır, evinde dört dönüyordu. Esi rebeka "moiz ne derdin var, akşamdan beri evde bir o yana bir bu yana dört dönüyorsun?
    Moiz, yarın sabah komsu salomona odemem gereken borcum var, fakat odeyecek durumum yok.
    Rebeka , bu mu idi derdin? der ve camı açar "salomooon, salomooon" diye bağırır. Salomon camini açıp kafasını uzattığinda da "moizin sana borcu vardı ya yarın ödeyeceği. Parası yok, onu ödeyemeyecek" der.
    Sonra döner moize "simdi o düşünsün"....der.

Dış ticaretimiz dengeye giriyor. Ihracat mayıs ayında rekor kırmış.

Suriye , dogu akdeniz, kuzey irak.... stres kaynaklarimiz.
    Tezlerimiz yonunde cozulecekler mi?

sn piskopan, moratoryum kaçınılmaz gibi, eninde sonunda olacak. doların düşmesinde merkezin dolar satışı olduğu söyleniyor. merkezde döviz kısıtlı olduğuna göre vatandaşın dövizini mi satıyor? moratoryum sadece yabancıyı mı etkileyecek? biz vatandaş olarak bundan en az hasarla kurtulmak için ne yapmalıyız, hangi yatırımlarda bulunmalıyız?

Sayfa 2/46 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •