Sayfa 3/46 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 367 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Moratoryum Resti

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    herkes biliyor geminin battigini...

sevgili sef, en az hasarla kurtulmak icin ne yapmaliyiz sorunuza... "simple is the best" diyerek cevaplayim...nacizane doviz alip bankadan cekmek fizikiye gecmek...dusuncesindeyim...

ancak ben inanmiyorum isin o noktaya gelecegine...tabiki tetikte olacagiz...

moratoryum masada...ancak tr batmasina musade edilemeyecek kadar buyuktur...

seven sisters... tr nin imf yi cagirmasindan yana...

reis ise istemiyor...cunku kamu maliyesinin kontrolunu vermek istemiyor: yeni ihalelerden, bankamatik memurlarindan, ortulu odeneklere kadar reisgillerin arpaliklari kontrollerinden cikacak...

su anda gemi yuzduruluyor...

imf ve memet simsek...memet simsek elinde sihirli deynek olan biri degil...ancak seven sisters in ajani...chp nin kemal dervis i...ajan memet simsek...seven sisters in parasinin bekcisidir...moratoryum pazarliklari...imf ve memet simsek dahilinde surmektedir...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    emeklilik fonlarinin ne kadar alis yaptiklarini hesaplayacagimi yazmistim...ustunkoru baktim...ilk bakista tahmin ettigimden azmis...350 milyon tl civarinda alim yapilmis...gectigimiz persembeye kadar...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    gecen temmuz ayinda kabile...pardon kabine aciklandiktan...memet simsek dolayisiyla seven sisters kapi onune koyulduktan sonra agustosta kur krizi geldi...

bu bayramdaki kur hareketlerinden...memet simsek loading diyorum...s400 le alakasi yok...fed ile alakasi yok...

dede 3 torun bekler cokomelden...kultur bakanligi yakisir...gezerler ederler...cok strese girdi...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    bayram oncesinde...tl gecelik faizin...bilesikte 3,5 fk...oldugunu ve aslinda pozisyonsuz salt tl de olmanin bile bugunler icin ciddi bir pozisyon oldugunu yazmistim...dolartl deki bayram dususuyle...dolar bazinda da cok iyi getiri elde etti...mulayim yatirimci...

5. SN PİSKOPAN

Alımlar 150 milyon dolar seviyesinde

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    evet sevgili money doctor. cok tesekkur ederim...

870 milyon tl lik emeklilik fonlari alimi omus...soylenen 1.2 milyar tl ye pek bisi kalmamis...

bunun ne kadari mecbur tutulan "standart'' emeklilik fonlarinindir bilemeyiz en kotu 700 milyonudur en mutevazi... ama bi gercek varki...temmuz sonu beklenmeden hizla almislar...veya mallari devretmisler...

7. bankalardaki hesaplardaki fiziki dövizler hangi yerde saklanıyor merkez bankasındamı yoksa her bankanın kendi özel saklama deposu var mı?

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    mb de ve bilgisayarlarda saklanir...mb de saklanan halkin fiziki dovizleri...mb brut rezervidir...

fiziki al verler icin dolasimda olan para...emisyon-dolasim- hacmidir...tl emisyon hacmi hergun aciklanir...

mesela son 1 ayda dolasimdaki para 130 milyar tl den 150 milyar tl ye cikti...bayram ikramiyeleri vs...bayramdan sonra tekrar emilip 130 milyar seviyesine dusmesi beklenir normal sartlarda...

emisyon parasi...tuvaletcisinden caycisina tuccarina...herkesin elindeki al-ver ettigi paradir...

Sayfa 3/46 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •