Sayfa 38/46 İlkİlk ... 283637383940 ... SonSon
Arama sonucu : 367 madde; 297 - 304 arası.

Konu: Moratoryum Resti

1.  Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    güzel analiz abi,
    arkada kalmasın
    bu yaz sıcak olur diyon
    pastırma sıcakları
    kırmadın kardeşini
    minnettarım güzel yazı

iyi hafta sonları
    Sn ayvagöbek

güzel anlatmış ama sonuç bölümü yok.

Şimdi, bendeniz kendi yorumumla , ayvanın yazısına, onun görüşleri ile bir sonuç yazayım. Yanlış anlamışsam ayva düzeltir.

Özetle, ABD ve RUSYA beraber, gelecekteki büyük düşmanları ÇİN e karşı bir hegamonluk savaşına hazırlanıyor.

Ve Türkiye S400 veya /ve F35 ile Çin' in karşısında yer almalıdır.

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Sn ayvagöbek

Şimdi, bendeniz kendi yorumumla , ayvanın yazısına, onun görüşleri ile bir sonuç yazayım. Yanlış anlamışsam ayva düzeltir.

Özetle, ABD ve RUSYA beraber, gelecekteki büyük düşmanları ÇİN e karşı bir hegamonluk savaşına hazırlanıyor.

Sn. Izmirli hocam;

Siz batı çim ve batı söke cim'i hepimizden daha iyi bilirsiniz.

Nedir bu günlerde oralarda olan?

stah abi,mutlaka uğrarım diye mesaj atmış
    borsacı babaların
    babalar günlü kutlu olsun
    iyi hafta sonları

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Sn. Izmirli hocam;

Siz batı çim ve batı söke cim'i hepimizden daha iyi bilirsiniz.

Nedir bu günlerde oralarda olan?
    Orası benim çekirdek çitleme yerim.

Söke'den geçerken bir fabrika vardı, o mu Batı Söke ?

abi, güzel grafik
    geçmişin geleceğe taşınması
    ama ayvanın analiz tutarsa
    analiz bu belli olmaz
    geçmişte bunlar yaşanmadı
    yani gelecek farklı olur
    naçizane fikrim budur...

6.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Sn ayvagöbek

Forumda 8-9 ay önce bir başlık açmıştım: ''1 TL 100.000 dolar olacak'' tabii vadesi vardı 2021 demiştim. O başlıkta son veya son mesajlarımdan biri ''Hürmüz kapanınca gelirim'' di. Sonra başlığı kapattım.

Hürmüz'ün kapanma mevzuu enaz 5 yıllık bir mevzu. Kuzu'nun forumunda yazıyordum, millet dalga geçiyordu.

Mevzu sadece Çin değil, Hindistan ve nüfusu jet gibi artan İslam dünyası. Sorumlusu bu devasa nüfusları tüketime açanlardır. Bir lokma, bir hırka felsefesiyle yaşasalar, işe bisikletle gitseler sorun olmazdı. Ama bu ülkelerde 700-800 milyon insan otomobil sırasında bekliyor. Bu dünyada bu kadar kaynak yok.

Türkiye'nin safı bellidir, hiç değişmemiştir. 2.dünya savaşı sonrası Yalta Konferansı yapılmış, Türkiye Batının payına düşmüştür. Stalin'in Kars ve Ardahan Rusya'ya verilmeli,boğazlarda Rusya üs kurmalı ültimatomu, Türkiye'yi Abd ve Batının kucağına bedava oturtmak maksatlıydı. Abd ve Batı da karşılığında Doğu Avrupayı Rusların kucağına oturttuverdi.Biz de bugün Suud'u kayıtsız ve şartsız Trump'un kucağına oturttuk. Nasıl mı yaptık? Abd'liler, aralarında bizim de istihbaratçılar olabilir, gelecekte Suud kralı olacak olan ahmak birini cinayet işlemeye ikna ettiler. Hemide kıtır kıtır kestikten sonra asidin içinde eritmek suretiyle, insanlık dışı bir cinayet işlemeye azmettiriyorlar. Türkiye bunu bütün dünyaya ifşa etti. Şayet Trump'un desteği olmasa, bu adam dünyanın hiçbir yerine adım atamaz. Yakın akrabası olan prenslerin yarıdan fazlası adamın kanlısı, şayet Suud karışırsa bu adamın derisini yüzerler. Yani bugün Suud'u yöneten şahıs, Türkiye marifetiyle Trump ve Abd'nin kucağına oturtulmuştur ne derlerse yapacak, hareket alanı yok. Peki bu olay niye Türkiye'de düzenlendi, çünkü Abd görevi en güvendiği müttefikine verdi.

Yakında Mısır, İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimini de Abd, Rusya, Fransa, İngiltere ve Almanya'nın kucağına oturtacaz.

Malatya Kürecik'teki radar Çin füzelerine karşı Avrupa'yı korumak için oraya konulmuştur. Tabii bu Türkiye'yi ''city buster'' denilen füzelerin hedefi yapar.

Türkiye Batının bir parçasıdır, Nato üyesidir. Abd'nin de en değerli müttefiğidir. Rusya ve Abd gizli kapılar ardında ittifak halinde olmasalar, Ruslar S400'leri Türkiye'ye vermez.

Tarihsel geçmişe baktığımızda Abd'nin Batı Roma, Rusya'nın ise Doğu Roma olduğunu görürüz.

Ben Çin, Hindistan ve Suud gibi yobaz İslamcılar kaybedecek demiyorum, taş devrine dönecekler diyorum abi. Nüfuslarının çok büyük bölümünü kaybedecekler.

Hörmüz tıkandığında, Çin açlıktan kırılır. İlk saldıracağı yer Rus topraklarıdır. Sınırı var, sınırın diğer tarafında Sibirya var, petrol ve diğer kaynaklar var. Rusya'nın nüfusu 140 milyon. Çin'in nüfusu 1,4 milyar. 300 milyon Çinliyi silahlandırıp, Sibirya'ya sürse Ruslar ne yapacak?

Ayrıca F35'i vermiyorum falan bunlar dünyayı uyutmak içindir. En basit bir tüccar bile attığı imzanın, verdiği sözün gereği neyse yerine getirir. Uçakları vermezlerse biz de 500 milyar dolar borcumuzu ödemiyoruz o zaman. Bu uçakların güvenilir olduğuna da inanmıyorum. Böyle üretim olmaz. 8 ülkede uçağın çeşitli parçalarını yapıp, bir yerde birleştirirsen, işte Boeing gibi üretim yapmış olursun. Japonya'da F35 düştü, neden düştüğü belli değil.

Türkiye'nin safı bellidir abi. Hükümetlerin görevi tabanlarını uyutmaktır.

Aşağıdaki videoyu yazıya destek maksadıyla koydum. 24 saat çalışır, uyumaz, yorulmaz, hata yapmaz, maaş istemez, emeklilik yok, tatil yapmaz, yemek istemez, su istemez...

Son düzenleme : ayvagobeknuri; 16-06-2019 saat: 15:21.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
     Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    tsk hocam...

bana dediginiz ilk etaptaki... 83 veya 109 dan...83 sanki icinde bulundugumuz konjonkture gore daha uygun...

modys den sonra...S&P ve fitch var sirada...onlarin da not dusurecekleri asikar...

ilk etapta 109 icinse...s400 den en azindan erteleme olmadan kafam basmiyo...simdilik...

bi video izledim...moodys in...gerekcelerini anlatan...

o gerekceler sizin 58.800 u isaret ediyor...

onumuzdeki 2 yil icin cok karanlik tablo cizmis moodys...o yuzden negatif yapmis zaten gorunumu...

foruma genel olarak bi baktim...not indirimi satildi vs havasi hakim...

sanmiyorum...hele moodys in gerekceleri irdelenirse...

tl nin daha da zayiflayacagini ve onumuzdeki donemde...tr nin borclarini odemekte temerrute dusme riskinden bahsetmesi vs...

tabi s400 den cark edilmesi bu tabloyu tersine cevirecektir...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

Sayfa 38/46 İlkİlk ... 283637383940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •