Sayfa 1/46 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 367 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Moratoryum Resti

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212

Moratoryum Resti

Topigi sn.guneysu nun da onayi/oluruyla tekrar actim.

Lutfen kiskirtici gonderiler olmamasini rica ediyorum...

Kapanan topiktekileri kisaca hatirlarsak/toparlarsak:

Ekonomideki yolun bittigi bu yerde...Reisgilllerin elinde moratoryum gibi guclu bir koz vardir...ve bu kullanilmaktadir...s400 gerilimde geri adim henuz atilmamasinin backgroundunda moratoryum resti var...

xu.100 de endeks beklentim once 69k sonra 169k...

Pazarliklar suruyor...reisgiller bizi zorlarsaniz...alacaklarinizi nah alirsiniz diyor...

2.  Alıntı Originally Posted by PISKOPAN Yazıyı Oku
    Topigi sn.guneysu nun da onayi/oluruyla tekrar actim.

Lutfen kiskirtici gonderiler olmamasini rica ediyorum...

Kapanan topiktekileri kisaca hatirlarsak/toparlarsak:

Ekonomideki yolun bittigi bu yerde...Reisgilllerin elinde moratoryum gibi guclu bir koz vardir...ve bu kullanilmaktadir...s400 gerilimde geri adim henuz atilmamasinin backgroundunda moratoryum resti var...

xu.100 de endeks beklentim once 69k sonra 169k...

Pazarliklar suruyor...reisgiller bizi zorlarsaniz...alacaklarinizi nah alirsiniz diyor...
    böyle bir dedikodu dahi yok

mantık yürüterek mi bu sonuca vardınız

3. Tekrar hoşgeldiniz
    Pek yazmayı tercih etmem.
    Tecrübeyi okumayı seviyorum
    Paylaşımlarınızı bekliyorum

Moratoryumu devlet ilan eder.
    Devletin öyle bir borcu yok.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    sn.cokkisaci:
    Vay arkadas...helal olsun...topik acilir acilmaz dakka 2 gol bir...helal olsun...aferin sana...iyi yakaladin!..

sn.hekimoglu:
    tesekkurler...

sn.0101:
    tesekkurler...topige katkilariniz illaki olacaktir...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    bugun isc 130 milyon satisi ile ilgili viop topigine yazmistim;

takibimde ve burada yazacagim: blok mu satilacak? eger blok satilirsa hedef feyza...bu topik ve benim 69k beklentim cop olur...henuz ole bi sey yok...fakat isgillendim...gene viob topigine yazmistim...zaman zaman isbank basiretsiz tuccar gibi satislar yaptigina sahit olduk gecmiste...3 otuz paraya petrol ofisini satmasi vs gibi...105k da satmayan 90k da satcam diyo...neden?..takibimizde...nasil satacak onemli olan o...bu buyuk bi feyz verecek bize...

isc 130 milyon lot satisinin nasil gerceklesecegi benim icin guclu bir referans olacak...eger yakalayabilirsem...blok satisi illa yakalarim...yakalariz birlikte...dikkatle takip edilmeli...

diger bir konu...gene viob topiginde bugun yazmistim...emeklilik fonlari alislarina cok ama cok hizli baslamis...cok kabaca baktigimda sadece garantiden yonetmelik yayinlamasinin ardindan yaklasik 65 milyon tl alis olmus emeklilik fonlari...temmuz sonunu beklemeden bu acele neye?..

bugun fazla vaktim yoktu...vaktim oldugunda...nasil hesap ettigim de dahil olmak uzere butun hisselerde degil ama...major 10-15 hissede ne kadar emeklilik fonu alimi oldugunu hesaplayip-yaklasik- burada yazacagim...bu kendim icin bi feyz olacak...onumu gormem icin...belki size de faydasi olur mu bilemem...

ben en iyi kazanan/kazanacak iddiasinda...hedefinde degilim...tl faizin uzerinde getiri...dolar bazinda arti portfoy getirisi...benim icin memnuniyet verici...yani az da olsa reel getiride hep kazanan olmak...

henuz 69k beklentimi revize edecek&guncelleyecek veriye sahip degilim...

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    arkadaslar ne yazmislar diye forumda gezindim simdi...yabanci orani vs mevzuari var...

ben borsayla 1990 larin basindan beri ilgileniyorum...yanlisim varsa duzeltin...sanirim yabanci payi %55 altina hic bir zaman inmedi...ya da %57 miydi ne?..

yabanci payi diye baktigimiz aslinda...patronlarin yurt disi hesaplaridir...hic bi zaman satilmayacak veya %55 altina inmeyecek...

zaten artik dogrusunu telafuz ediyor medya...yurtdisi yerlesiklerin payi...veya yurtdisi yerlesiklerin islemleri...

buncun...borsada yabanci payi diye bildiginiz seysilere...kafanizi takmayin...sen de olanagin varsa...yurtdisi hesap acarsin olursun...corc...

kafaya takilacak asil...dibs lerde neden yabanci payi %12 lere indi?..

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    borsada hisselerin yaklasik %85 i kemiklesmis...neredeyse hic bir zaman satilmayacak hisselerdir...

geriye kalan %15 hisselerle borsa yillardir doner durur...el degistirir durur...

mesela...105k dan 83k ya dususde...yurtdisi yerlesiklerin payi %66 dan %64 e dusmustur...

aciga satis vs...baska konudur...oynak %15 hissenin sundurulmesidir...

Sayfa 1/46 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •