Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 70/1002 İlkİlk ... 2060686970717280120170570 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 553 - 560 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Millet kafayı yedi. Arkadaşın 2 ay önce 630 a aldığı dairenin karşısı 850 den satılık, 750 de veren var diyor sahibi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem. Ev arayışını bitirdim borsaya devam bunlara yağmurlu havada su yok kime geçirirse geçirsinler ben faizler ardınca nakit alırım veya o faizle kredi çekerim bu ne ya...
    Fahiş fiyatla ev satmak isteyenlerin anlamadığı nokta şu;zamanında parası olan veya kredi ödeme gücü olan zaten ev aldı,şu an bu faiz oranlarından faydalanıp ev almak isteyenlerin çoğunluğu oturmak için ev arayan insanlar,bir üstteki sayın üyenin dediği gibi iyi bir fırsat olursa ev alacaklar.2013-2015 arası her satılık emlak ın peşinden koşturan koyun güruh artık yok,adamlar bunu hala anlamadı.
    Bankalar faiz indirdi,iyi biz fiyatı çakalım hem dolar-faiz zararını da çıkartırız.....yok öyle dünya,yapmaları gereken,uygun fiyattan satabildikleri kadar daire satıp,nakite geçerek şirketlerini kurtarmak olmalı,yoksa bir sonraki dalga,piyasada inşaat şirketi falan bırakmayabilir diye düşünüyorum...YTD..

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Yazdiklarinizin aynisini bende gozlemledim. Izmir de kira artisi cok yuksek ama yatirim icin hala dusuk oranlar

Karaburunu bilirsiniz orada emlakcilik yapan bir dostum ove ove bitiremiyor. Kiyilarda fiyatlar ucmus tepelerde cok ucuz arsalar var ne dersiniz?
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Karaburun coğrafi olarak zor bir mevkii...Yolları dar...Mordoğan filan daha cazip sanki...
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Mordogan da arsa kalmamis ve insanlarin esas talebi artik Karaburun. Birde Mordogan in bir iki yerinde deniz guzel cogu yerinde berbat

Karaburun a kadar otoyol bitmis eskisi gibi saatler surmuyor gitmek
    Karaburun ; benim gibi antisosyal olanlar için kapalı devre yaşam yeri. Mordoğan ; benzer işler. Efendim sanatçı bilmem kimin orada yazlığı varmış muhabbeti. Bana ne sanatçıdan.
    Urla ; merkez , güzel bir ilçe. Astımı olan, romatizması olana yaramaz. beton binalar bile 20 yılda eriyor. Rutubet tavan durumda. Mezarlığına bakın 70 yaş üstü çok azdır.
    karaburuna, mordoğana otoyol yapsalar ne olacak ? kadın doğum yapacak en yakın hastane 1 saat. kalp krizi geçirsen ambülans gelene kadar gittin.
    Ünlüler ve zenginler ayak takımına yakın olmayalım diye dağın tepesine villa yaptırıyorlar, anında özentili toplum orayı harika- şahane vb. diye reklama boğarak betonlaştırıyor. yaylaları bile batırdılar. Şimdi de kedi köpek besleme hastalığı icat oldu. Yabancı ilaç ve yem baronları hayvanseverlik adı altında kendine bakamayan bu ülkeye hayvan besletiyor. Zaten o hayvanlar kendi kendine bakıyorlardı. Aslında hayvana kötülük yapılıyor. Bu ülkede basın hepimizi oynatıyor.

3. İzmir de kiralar arttı diyorsunuz. Arz talep meselesi. Apartman altlarına bir wc- banyo ekleyerek suriyeli ye kiraya verdiler. Suriyeli bir aileden 5 kişi çalışınca eve ayda sosyal yardımlarla 7-8 bin tl. para girdi. Adamlar normal daireye çıktı. istanbul dan yada başka ülkeden gelenlere evini satan daha elit yerden ev alma peşine düştü derken sarmal başladı. Ben de dairemi satmaya çalışıyorum ve Ankara ya kiraya gitmek istiyorum. Ankara da kiralara bakınca aslında her yer gibi dalgalı. Çankaya, Çayyolu, Ümitköy, macunköy bir uçta mamak, etimesgut, keklikpınarı diğer uçta.

Param çok , havam olsun, özellikli sitede yaşıyor desinler dersem 3000 tl. yok kardeş normal memurlarla bir arada eryaman da yaşayayım neyi eksik dersem 1200 tl.

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Fahiş fiyatla ev satmak isteyenlerin anlamadığı nokta şu;zamanında parası olan veya kredi ödeme gücü olan zaten ev aldı,şu an bu faiz oranlarından faydalanıp ev almak isteyenlerin çoğunluğu oturmak için ev arayan insanlar,bir üstteki sayın üyenin dediği gibi iyi bir fırsat olursa ev alacaklar.2013-2015 arası her satılık emlak ın peşinden koşturan koyun güruh artık yok,adamlar bunu hala anlamadı.
    Bankalar faiz indirdi,iyi biz fiyatı çakalım hem dolar-faiz zararını da çıkartırız.....yok öyle dünya,yapmaları gereken,uygun fiyattan satabildikleri kadar daire satıp,nakite geçerek şirketlerini kurtarmak olmalı,yoksa bir sonraki dalga,piyasada inşaat şirketi falan bırakmayabilir diye düşünüyorum...YTD..
    Süper cevap. Huylu huyundam vazgeçer mi? Kolay para kazanmaya çalışan vazgeçer mi? Fiyatı arttırdılar örnekle gösterdim. Takip ettiğim evlerden 2 si satıldı. Biri 440 diğeri 470 sanırım. ikiside 3+1 1. ve 4. Kat kapalı otoparklı ebeveyn banyolu daire idi.
    Bu yüksek fiyattan satmak isteyenler eve zam yapanlar anlamazlar bunların anlayacağı nokta batmaları bence. Gerçi müteahhitler batacağı zaman son model araba alıp tüm malvarlıklarını başkasına devredip şirketi batırdılar mı hiçbirşey alamazsın. İş arkadaşımız tuzla da eve girmiş. kayyum atanmış şirkete. Ne olacağı belli değil. Bunlar yap satçı değil. Sat yapçı. Satamayınca yapamıyorlar.

Neden? Aslı edinim yapanlara ne olmuş evlerini alamamislar mi
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Biz Park Mavera için vatandaşı o forumda uyardığımızda bir küfretmedikleri kalmıştı. Asli edinim yapacaklarmış da... olmamış... Asli oyuldum olmuş alanlara...

Beter olmadan yeter olmaz...
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Otomotiv sektörüde bitmis haberlerde söylüyor tabii yandaş haberlerde olmaz bunlar, millet kabuğuna çekildi sigaraya gelen zamlar yüzünden 10 gundur sigara içmiyorum insallah birakacam

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Otomotiv sektörüde bitmis haberlerde söylüyor tabii yandaş haberlerde olmaz bunlar, millet kabuğuna çekildi sigaraya gelen zamlar yüzünden 10 gundur sigara içmiyorum insallah birakacam

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hiç üzülmüyorum otomotivcilere...
    ÖTV indirimini bile fırsat bilip zam yaptı çoğu.
    Çoğu Ev fiyatlarını geçtiği bazı 1.6 motor altı araçlar.

İlave olarak devlete neredeyse 1-2 otomobil parası ödüyorsun.

Akıl işi değil sıfır araba almak ...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bu 0,99 faizi müteahhitler de kullanıyor diye duyuyorum.
    Eşe dosta satıp parayı nakit ihtiyaçları için kullanıyorlar diyorlar bilmem tabi ne kadar doğru.
    Ama gerçeklik payı var ise istatistiklerde ipotekli ve ilk el satışlarda bu aylarda artış olması kuvvetle muhtemel...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 70/1002 İlkİlk ... 2060686970717280120170570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •