Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 268/1002 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Son 10 senede Avrupada rahat 50 tane şehir görmüşümdür. Iskandinavya ve portekiz hariç her yerine gittim diyebilirim bazısına az bazısına çok. Aynen öyle Avrupa diye genelleme yapanlar ya hiç gormemistir ya da 1 2 tane yer görüp genelleme yapıyorlardır. Ayrıca ABD de koca kıta New York ile Los Angeles veya Miami veya Chicago birbiri ile hiç alakasız kültürlere sahip olabiliyor.
    tabi ki büyük ülkelerde eyaletler veya farklı etnik gruplar (yine yerine göre) başka başka
    her ülkede büyükşehir ve taşra da başka
    baby boomer nesille 3. binyıl neslinin farkı da çok önemli
    ama bu kadar uzatmayalım diye, ana fikir olarak ne demek istediğimi anlatmışımdır herhalde.

2. O "delimine" değil miydi? Karıştırdınız sanırım.

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Reklam için milli maçın ortasında sahaya atlayan bir densiz çok da abartmamak lazım

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Marmaris'te sahibinden 'kelepir' ada
    Marmaris'te bulunan satılık Karaca Adası 65 milyon liralık indirim yapılarak 145 milyon TL'ye alıcısını bekliyor. 3 müstakil ev bulunan Karaca Adası'na günübirlik turizm tesisi ve marina yapılabilecek.

210 dan düşmüş.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/marma...fk2V6Ocf3fqlbg
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Almanya ile Türkiye arasındaki satılan araç sayısını hiç karşılaştırınız mı? Elbette gelir dağılımı bozuk olan ülkede zengin kesim bunlara talep gösterecektir. Hiç istatistiklere bakmadan söylüyorum. Bu ülkede yılda en fazla 25-30 bin golf satılıyordur. 80 milyon nufüslu ve tamamına yakınının vw hayranı olduğu ülkede bunun neresi garip. Ne yapsın vatandaş ikinci ele yönelmekten 2010 model civicler 100 binden gider oldu. Ayrıca Türkiye gibi bir ülkede otomobil paranın değerini koruyan bir araç olarak görülüyor.

25 -30 bin golf 10 bin psaat
    20 bin polo
    audiler
    opeller mercedesler seatlar citroenler pejolar .

sadece golf olsa keşke.

hepsini alt alta koyun ve toplayın.

Almanyada burda 250 bin birim paraya satılan bir arac. orda 250 bin birim paraya satılsaydı yani 250 bin euroya . 100 tane bile satamazlardı .

Golf diye tutturmuşsunuz ve en fazla su kadar satılır demişsiniz .ama yukarda yazdıgım diger markalar 20 bin tl ye mi satılıyor ?

5.  Alıntı Originally Posted by SBAS Yazıyı Oku
    Acaba ev almak yerine kensiini en fazla 5 senede amorti eden bir meyve bahçesi almak daha mı mantıklı? hem kiracı vs ile uğramazsın hem yerin fşyatı artar hem de düzenliş gelirin olur.
    O iş cok karlı bir iş biliyorsanız ve ugrasmak icin enerjiniz varsa.

6.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    İstanbul ile Barcelona yı karşılaştırmak pek doğru olmamış. Sorun da burda zaten 20 milyonluk bir şehirde en az barcelona da olanın 10 katı olmalıydı

ispanyanın başkenti barcelona değil madrid olarak biliyorum ama ?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku

Avrupara kredi kartı kullanımı %5-10 arasıymış..burada %60 lar civarında..burdan bile dusunebilirsiniz.
    Bu oranlar neyin orani?

%5 kredi karti derken harcamalarin %95 i nakit paraylami yani?

8.  Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    gelişmiş ülkeler derken isveçi mi ABDyi mi yahut nereyi kast ettiğimiz de çok önemli, diye düşünüyorum.

bunu özellikle şunun için söyledim:
    İspanya'da akşam arkadaşlarla birlikte tapas yemeyeni döverler adamlar 7'den 10-11e kadar yeme içme eğlenme gezmesi yapıyorlar. 1 mekanda bile kalmıyorlar.
    ABD'de iş çıkışı bara gitmiyorsan moron'sundur
    evet İsveç'te pek restaurant olayı yok, çok şaşırmıştım, sizin milli bir yemeğiniz de mi yok yavv diye. Oralı arkadaş bir kek göstermişti bu milli bunu ye diye. ama haftasonu tatilinde nordic walk yapmaya çıkıp kutuplara gidiyorlar...
    berlinde ise dışarıda yemek evde yapmaktan ucuzdur bu berlinin en büyük geyiklerinden biridir.

sanki her gelişmiş ülkede her tüketim ve alışkanlık aynıymış gibi hepsini bir çuvala koymak tam bir saçmalık.

her ülke kendine göredir.

Ülkemizde ise benim en çok üzüldüğüm noktalardan bir tanesi 20 sene geçince betonarme evlere döküntü muamelesi yapılması. keşke biz de 150 senelik evlerde rahat rahat oturabilsek. yık tekrar yap, orman kes ev yap, yap boş dursun...bence asıl savurganlık bu.
    20 yıl üstü evlerin çoğu elbette döküntüdür,döküntü olmayana döküntü muamelesi yapıldığını sanmıyorum.Hadi geçtim,depremi hiç dikkate almadan yapılmasını,deniz kumunu basan laz müteahiti,birçoğu mimar yüzü bile görmemiş belli ki.Mesela insanların yaşam tarzı değişti,salondan büyük antresi olan evi kullanmak isteyenler azaldı,kendi balkonu karşı apartmanın balkonundan 30 cm. mesafedeki evler sadece mecburiyetten tercih edilir oldu.Birçok ev izolasyon yüzünden normalden kat kat hızlı çürüyor.Birçok konut bırakın 150 seneyi, 5 sene dayanacak şekilde yapılmış.Gezip görenler muhtemelen aynı fikirdedir.

Sayfa 268/1002 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •