Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by wayfarer2140 Yazıyı Oku
    Merhaba degerli arkadaslar. Oturmak icin ev alacagim. Insaatinin % 80 i tamamlanmiş bir sitede dikkan ustu, iscilik karsiligi verilmis bir daire satilik. Bunu almanin artilari eksilerini rica etsem sayarmısınız.Emlakci diyoki, -Kredi cekerken %79 dan cekemezsin. % 98 den cekersin - insaat bitip peyzaj duzenlemesi yapilirken cebinden para çıkar. BAŞKA NE GIBI DEZAVANTAJI VAR ? Bana anlatirmisiniz lutfen ?
    1-Dükkan ustu daireler iyi izolasyon yapilmaz ise ve yerden isitma degil ise zeminden cok soguk olur, bunu göz önünde bulundurun.
    2-Ses izolasyonu onemli.Altta dukkan dediginiz mahalde ne iş yapilmaya musait yani gürültülü bir esnaf gelirse rahat edemezsiniz.

Geçen yıl bir arkadaşım dubleks almıştı. Dediğiniz gibi yağmur yağdığında alt kata tavandan su sızıyor. Müteahit çatı yalıtımını düzgün yammamış.
    Arkadaş kendi imkanlarıyla yaptıracak şimdi.

3. Çatı dublekslerinin klasik yalıtım sorunu...Yağmur yağınca akar, sıcak olunca pişer...

4.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Müteahit'in girdiği bölgelerde, apartman yeniden yapılırken, müteahit genelde en alt ve en üst katı kendisine alıyor. Ara katlar daire sahiplerine kalıyor. Eski tip dublekslerde çok sorun olmamakla birlikte yeni tip dubleksler, estetik anlamda kötü ve mimari açıdan problemli oluyor. Alçak tavan, çatıdaki su yalıtımın problemli olması, terasdaki giderin ve eğimin teknik olarak yanlış yapılması v.s.

Daha geçen gün gördüm. Bina yeni. Ofis olarak kullanılıyor. En üst katı kiralayacaktık (Dubleks). Yağmur yağdı. Her yer su içinde. 3-4 aylık inşaat işi çıktı, kiralamaktan vazgeçtik. En az 40-50 bin masraf yapacak ofis sahibi. Yazık.

En üst ve en alt katlardan daire alırken, 8 kere falan düşünün bence.
    Benim icin cok degerli bilgilerdi. Çok teşekkür ederim beyefendi.

5.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Müteahit'in girdiği bölgelerde, apartman yeniden yapılırken, müteahit genelde en alt ve en üst katı kendisine alıyor. Ara katlar daire sahiplerine kalıyor. Eski tip dublekslerde çok sorun olmamakla birlikte yeni tip dubleksler, estetik anlamda kötü ve mimari açıdan problemli oluyor. Alçak tavan, çatıdaki su yalıtımın problemli olması, terasdaki giderin ve eğimin teknik olarak yanlış yapılması v.s.

Daha geçen gün gördüm. Bina yeni. Ofis olarak kullanılıyor. En üst katı kiralayacaktık (Dubleks). Yağmur yağdı. Her yer su içinde. 3-4 aylık inşaat işi çıktı, kiralamaktan vazgeçtik. En az 40-50 bin masraf yapacak ofis sahibi. Yazık.

En üst ve en alt katlardan daire alırken, 8 kere falan düşünün bence.
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    1-Dükkan ustu daireler iyi izolasyon yapilmaz ise ve yerden isitma degil ise zeminden cok soguk olur, bunu göz önünde bulundurun.
    2-Ses izolasyonu onemli.Altta dukkan dediginiz mahalde ne iş yapilmaya musait yani gürültülü bir esnaf gelirse rahat edemezsiniz.
    Benim icin cok degerli bilgilerdi. Çok teşekkür ederim beyefendi.

6. Oturulmak üzere alınan evlerde 3-5 krs un hesabı yapilmaz.
    Oturmak amacli alinan ev bir sefer alinir.

Ev aramaya cikmadan önce aradığınız kriterlerin bir listesini kapsamli olarak yaziniz ki ilerde aldiginiza alacağınıza pişman olmayasiniz.

Kriterler derken genel maddeleri ayri, kişisel isteklerinizi ayrı ayrı değerlendirin.

Bugüne kadar 1 ev kiraci olarak 3 ev de ev sahibi olarak 4 ev değiştirdim.
    Her birinin kendine göre sorunlari ve iyi taraflari vardi.

Ancak şu bir gercek ki ne kadar iyi bir ev aldim desenizde zamanla çeşitli sorunlar cikabiliyor.

Daha emlak balonu patlamadan neyin yükselişi bekleniyor acaba, kimde para var ki hatta bugünlerde verilen kredileri vatandaşın ödeyebiliceğini mi zannediyorsunuz

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. 26 Şubat Çarşamba 11:47 ERDOĞAN: İLK ETAPTA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ GEREKEN 6 MİLYON 700 BİN YAPI VAR

26 Şubat Çarşamba 11:52 ERDOĞAN: 5 YILDA 1,5 MİLYON KONUTU DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •