Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 995/1002 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,953 - 7,960 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Tek tek ara 700 teklif et veren olursa al geç çok basit

Ben öyle yapıyorum 8 senedir alamadım nasip.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yok hocam yaa.
    Salakmiyim ben 2+1 betona o parayi verecek kadar...

Arkdas oturulacak ev her fiyattan alinir gibi bisey demis, merakimdan sordum.

Parayi kolay kazanan adamlar verir belki de , zor kazanilan para icin alinacak mal degildir 1mnlluk ev.

Aslinda arkadas, oturulacak ev alacak adam, yatirimlik ev aliyormuş gibi harekt etmeli, demeliydi bana göre.

Oturulacak ev neden kazik fiyata alinsin anlamiş degilim. Ona verilen para degilmi.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. aşı uzmanı Bill Gates in yaptığının aynısını yapın. TARIM ARSASI ALIN. TARLA ALIN. Geriye kalan her türlü gayrımenkul kötü yatırım bana göre. Gıda kıtlığı veya küresel ısınma olacak diyor. Ev veya Ofis veya Dükkan ileride asla tarım arsası veya tarla kadar prim yapmayacak. aşı uzmanını takip edin. adam çok öngörülü. Virüs çıkacağını 3 sene önceden TED konuşmasında söyledi kimse inanmadı. O zaman adam gitti GAVİ isimli aşı şirketini kurdu, şimdi paraya para demiyor. Şimdi de tarım arsası ve tarla alıyor. demek ki bir süre sonra gıda konusunda global bir sıkıntı beklenebilir. siz de aynısını yapın tarım arsası ve tarla alın. akıllı parayı taklit edin.

Bill Gates ABD nin toprak ağası oldu

Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates, ABD'deki 242 bin dönümlük (yaklaşık 979 bin kilometrekare) tarım arazisini satın alarak, ülkedeki en büyük toprak sahibi oldu.

http://www.gazetevatan.com/bill-gate...709-teknoloji/

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Yok hocam yaa.

Parayi kolay kazanan adamlar verir belki de , zor kazanilan para icin alinacak mal degildir 1mnlluk ev.

Aslinda arkadas, oturulacak ev alacak adam, yatirimlik ev aliyormuş gibi harekt etmeli, demeliydi bana göre.

Oturulacak ev neden kazik fiyata alinsin anlamiş degilim. Ona verilen para degilmi.

3. Piyada 1 se kirası 3500 ise 700 e alıyorsanız alınır ben alırım. 350 verirsiniz 350 çekersiniz kalanı değerlendirmeye gayret edersiniz.

Genelde kirası 3500 olan evlere 1.5 üstü isteniyor özellikle aile oturacağı şekilde güzel daireler ise. Olay sıkıntı buradan kopuyor. Kiralar artacak ama millette alım gücü olmadigi için artamıyor, ev fiyatları da düşmüyor, öyle değişik bir piyasa.
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Yok hocam yaa.

4. Önemli olan burada bakış açısı.
    Kişiye konut yatırımı mantıklı gelmiyorsa almamak için nedeni çok olur.
    Ben 1milyon lira ile bırakın 1 evi, 2 ev alırım 500binde cebimde kalır.
    Geçtiğimiz 1 yılda çok güzel fırsatlar çıkmıştı.
    Bzaferb hocanın mantığını değiştşrmediği sürece ev alması çok zor
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Piyada 1 se kirası 3500 ise 700 e alıyorsanız alınır ben alırım. 350 verirsiniz 350 çekersiniz kalanı değerlendirmeye gayret edersiniz.

Genelde kirası 3500 olan evlere 1.5 üstü isteniyor özellikle aile oturacağı şekilde güzel daireler ise. Olay sıkıntı buradan kopuyor. Kiralar artacak ama millette alım gücü olmadigi için artamıyor, ev fiyatları da düşmüyor, öyle değişik bir piyasa.

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    aşı uzmanı Bill Gates in yaptığının aynısını yapın. TARIM ARSASI ALIN. TARLA ALIN. Geriye kalan her türlü gayrımenkul kötü yatırım bana göre. Gıda kıtlığı veya küresel ısınma olacak diyor. Ev veya Ofis veya Dükkan ileride asla tarım arsası veya tarla kadar prim yapmayacak. ....
    İstanbul'da kümes kadar bir daire parasına Anadolu'da 100 dekar (yüzbin metrekare) arazi almak adeta imparatorluk sahibi olmak gibi.

Ama dünya nüfusu eskisi kadar artmayacağına ve hatta bir süre sonra düşeceğine göre yiyecek talebi artmayacak.

O zaman verim düşecek. (Aynı arazide çok fazla emek ve para harcayarak daha az tonajda ürün alınacak.)

Yada kuraklıktan etkilenen yeri sat yağışın artacağı yeri al olabilir.

Ülkemizin tamamı malesef kuraklıktan etkilenecek gibi duruyor. Dünyadaki su miktarı milyarlarca yıldır aynı olduğuna göre mevcut su başka yerlere yağış olarak düşecek.

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Yok hocam yaa.

Oturumluk ev kafanın rahat edeceği evdir yine elindeki paraya göredir.Şu anda İstanbul'da 300-400 bine sıfır ev bulanabilir fakat kaç kişi orada oturmak ister orası önemli.

Ev bakmaya başlamadan önce ben de ev çok gireriz bir tanesine diyordum.Evleri gezdikçe işin öyle olmadığını anladım.Alacağım evden mecburiyet olmadıkça çıkmamak için bakıyorum ben.O yüzden elimdeki paraya göre en iyisi arıyorum.Şu anlaşılmasın elimde 600 bin lira var beğendiğim ev 1 milyon 200 bin.Kredi çekebiliyorum da o evi alayım.Bu yanlış bir düşüncedir.

Eğer elimde 600 bin varsa en fazla 700-800 bin liraya çıkılmalı bana göre.Bu hesap kredili konut içindir ve ev çok çok beğenilirse yapılmalıdır.Bu durumda 300-350 kira hesabına pek bakmam.

7.  Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    Oturumluk ev kafanın rahat edeceği evdir yine elindeki paraya göredir.Şu anda İstanbul'da 300-400 bine sıfır ev bulanabilir fakat kaç kişi orada oturmak ister orası önemli.

Ev bakmaya başlamadan önce ben de ev çok gireriz bir tanesine diyordum.Evleri gezdikçe işin öyle olmadığını anladım.Alacağım evden mecburiyet olmadıkça çıkmamak için bakıyorum ben.O yüzden elimdeki paraya göre en iyisi arıyorum.Şu anlaşılmasın elimde 600 bin lira var beğendiğim ev 1 milyon 200 bin.Kredi çekebiliyorum da o evi alayım.Bu yanlış bir düşüncedir.

Eğer elimde 600 bin varsa en fazla 700-800 bin liraya çıkılmalı bana göre.Bu hesap kredili konut içindir ve ev çok çok beğenilirse yapılmalıdır.Bu durumda 300-350 kira hesabına pek bakmam.
    Niye alma geregi duyuyorsunuz.
    Alacaginiz ev olmazsa olmaz biseymi.
    Kira daha mantikli olamazmi ?

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Niye alma geregi duyuyorsunuz.
    Alacaginiz ev olmazsa olmaz biseymi.
    Kira daha mantikli olamazmi ?

6 senelik kiracıyım ve 3+1 evde oturuyorum.6 sene önce belki de 2+1 ev alabilirdim.Kafama yatan 2+1 i alsaydım şu anda çok daha rahat olurdum.İstediğim gibi tadilat yapabilirdim(kanunların izin verdiği ölçüde)Mal benim derdim.Ev sahibim iyi ama küçük tamiratlarda(elimden gelmiyorsa) söylemeye çekiniyorum.Kirayı 50 lira arttı kiram bu sene.Gene de rahat değilim.Bu tamamen kişilikle ilgili.

Ayrıca evin fiyatını sormadım ama en az 300 kiradır fiyatı.Bana göre kiram ucuz yani.

6 yıllık kiracılığıma rağmen şu anda sende şu kadar para varmış ben sana tüyo vereceğim 2-3 sene içinde paranı (enflasyon dikkate alınarak) TL olarak 4-5 e katlayacaksın derse ev almam.Ödül büyük bana göre ama ben paramı bu şekilde değerlendiremiyorum.

Sayfa 995/1002 İlkİlk ... 495895945985993994995996997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •