Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 1000/1002 İlkİlk ... 500900950990998999100010011002 SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Alıcı bulurlarsa daha fazla zam yapsınlar bence, evin peynirden, sütten, yumurtadan ne farkı var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Satamadiktan sonra isterse yüzde 150 artisinlar sonuç değişmez.

Bu yapılan faizler yüksek işler durgunken millete panikle ev aldırmaya çalışmaktan başka birşey değil.

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ev satma stratejisi.

3. İstanbul merkezdeki kiraların kısmen düşük kalması airbnb kullanımının sınırlı olmasından. Turizm arttığında merkezdeki fiyatlar artacaktır.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    ev satma stratejisi.
    az demişler...
    %100 artmalıydı

5.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    ev satma stratejisi.
    Yok yok yetmez, satış fiyatları 5 kat artmalı kiralar da dolar kuru artı abd tahvil faizine çıpalı olarak yukarı çıkmalı.

Şaka bir yana bunlar hep fiyat esnekliği nedir bilmemekten kaynaklı kağıt üzeri hesaplar.

Her zaman dediğim gibi, satabiliyorsa satsın, kiralayabiliyorsa kiralasın o fiyata. Biz de tebrik edip alkışlayalım.

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Yok yok yetmez, satış fiyatları 5 kat artmalı kiralar da dolar kuru artı abd tahvil faizine çıpalı olarak yukarı çıkmalı.

Şaka bir yana bunlar hep fiyat esnekliği nedir bilmemekten kaynaklı kağıt üzeri hesaplar.

Her zaman dediğim gibi, satabiliyorsa satsın, kiralayabiliyorsa kiralasın o fiyata. Biz de tebrik edip alkışlayalım.

Buradan işe eleman alacak patronlara sesleniyorum. Eleman alacaklarsa hemen alsınlar, maliyet artışları nedeniyle maaşlara ciddi artış gelecekmiş. Bu fırsatı kaçırmasınlar.

O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by huskoz Yazıyı Oku
    1-Konum:Merkeze yakın olmalı.Merkezin tam dibinde değil tabi.Yürüyürek de bazı işlerimi halletmeliyim.Ev baktığım yer 150 bin nüfuslu bir ilçe.

2-Apartmandaki İnsanlar:Komşular nasıl?Genellikle ev sahipleri mi oturuyor yoksa kiracılar mı?Yönetici bile önemli benim için.Sonuçta kötü komşu insanı ev sahibi yapar.Biz zaten evi rahat etmek alıyoruz.

3.Evin Cephesi:Güney,doğu veya güneydoğu ilk tercihim.

4-Evin Bulunduğu Kat:En üst veya en alt kat benim için uygun değil.En alttan kastım normal olarak zemin kattan bahsediyorum.Yoksa bodrum katın altına bile ev yapılabiliyor.Baktığım binalar genellikle 5 katlı.O yüzden 3. ve 4. kat olursa iyi olur.Gerçi dubleks ev de düşünüyoruz ama o zaman çatı işi beni düşündürüyor.

5-Mahalledeki İnsanların Genel Yapısı:Apartmandaki insanlar iyi ama çevredeki insanlar da önemli.Ayrıca çocuğumu devlet okuluna göndermeyi düşünüyorum.Genellikle iyi mahalledeki okullar daha tercih edilir oluyor.

6-Odaların Kullanımı/Şekli:Ev 150 metrekaredir ama odalar şekilsizdir kullanım alanı düşer yüz yirmi metrekareye.Apartman boşluğuna bakan karanlık oda da olmamalı bence.

7-Metrekare:Geniş ev düşünüyoruz o yüzden dubleks de olabililr ama bu duruma göre değişir.Seçeneklere bakacağız.

8-Otopark:En azından apartmana ait bir otopark yeri olmalı binanın önünde.Kapalı otopark olursa çok çok güzel olur.Ülkemizde çoğu kapalı otopark yetersiz veya göstermelik bana göre.

9-Aidat:Site düşünmüyorum ama site olursa aidat da çok önemli bir konu.Kendi evinde kiracı olabilirsin.

10-Müteahhit:Diğer binalardaki memnuniyet oranı benim için önemli.Tabi alacağım ev önemli belki sadece onda sorun çıkacak.Bazı müteahhitler adlarına leke gelmesin bir iki sene binaların arkasında duruyorlar.Kendisinden kaynaklanan sorun varsa hallediyorlar.

11-İskan:Kesinlikle iskanlı ve kat mülkiyetli olmalı.

12-Bina Yapı Kalitesi:Bana göre en önemlisi bu.Bina depreme dayanıklı mı?Camlardan kapılardan duvarlardan 3-4 sene sonra sıkıntı yaşarlar mıyım?Kaliteli malzeme kullanılımış mı?İster 50 kira ister 500 kira karşılığında olsun tabutumuzu da almış olabiliriz.

Dediğim gibi benim evden beklentim çok yüksek.Hepsini bir arada zor bulurum.Bulursam da param yetmez büyük ihtimalle.Aklıma yatan en uygun seçeneği değerlendireceğim.
    Ataşehir'e bakın.
    9. madde hariç bütün beklentilerinizi karşılar.

özellikle 6-7-8-10-11. maddeler için çok iyi bi lokasyon.

Allahtan sn huskoz borsa yatırımcısı değil.Yoksa şirket elerken koyacağı kriterleri bizim borsada 400 değil 4000 şirket olsa farketmez,tek şirket bulamazdı.Aslında haklı da ,o işler maalesef öyle yürümüyor,yürüse dükkan onun.Olan kriterin bir kısmını olmayana sayacaksın her enstrumanda,yoksa yatırım falan yapılamaz,ideale en yakın en iyidir.

Sayfa 1000/1002 İlkİlk ... 500900950990998999100010011002 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •