Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 11/1002 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 81 - 88 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Evimi kiraya verirken DASK yaptirdik cunku zorunluymus daha dogrusu emlakci yapmamizi istedi bizde yaptik

Peki bu DASK i her sene yenilemek zorundamiyim? Yenilemezsek cezasi nedir?
    Kiracı elektrik, su, doğalgaz sözleşmelerini üzerine almak istediğinde ilgili kuruluşler dask talep ediyor, emlakçı bu nedenle ister. Yenilemek zorunda değilsiniz. Cezasına da kafa takmayın, bu kadar yaygın bir ihlalde ceza yeme ihtimali sıfırdır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Evimi kiraya verirken DASK yaptirdik cunku zorunluymus daha dogrusu emlakci yapmamizi istedi bizde yaptik

Cesazı yok. Vaktinde yenilersek indirim varmış.
    Çok lazımdı sanki.
    Ben sadece kiracı değişirken yaptırıyorum. Mecbur etmeseler hiç yaptırmam.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    27 Haziran Perşembe 14:32 YURT İÇİ YERLEŞİKLERİN DÖVİZ MEVDUATLARI 21 HAZİRAN HAFTASINDA 1,4 MİLYAR DOLAR ARTTI

27 Haziran Perşembe 14:31 YABANCILAR 21 HAZİRAN HAFTASINDA 191 MN $'LIK DİBS, 65 MN $'LIK HİSSE ALDI
    Abi ev alma zamanı şu an. Çok net arıyorum bulduğum anda da alır geçerim kim ne derse desin. 250k tl ye sıfır araba almıştım arabanın sıfırı 1m tl olmuş yuh yuh yuuuuhhj.... o dönem almadığım ev hala 750 hala 750... araba ev paritesi bozuldu ev lehine eninde sonunda düzelecektir bu da benden ekonomi teorisyenligine katkı olsun

4. Bu gün 750 ye aldığınız evi bir yıl sonra750 ye satabileceğinizin garantisi var mı ???

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi ev alma zamanı şu an. Çok net arıyorum bulduğum anda da alır geçerim kim ne derse desin. 250k tl ye sıfır araba almıştım arabanın sıfırı 1m tl olmuş yuh yuh yuuuuhhj.... o dönem almadığım ev hala 750 hala 750... araba ev paritesi bozuldu ev lehine eninde sonunda düzelecektir bu da benden ekonomi teorisyenligine katkı olsun
    Beton yığını bir boş uğraş kendim kirada kalıyorum konya da , en iyi si etüt edip tarla almak ...ben 7 yıl oldu 130 a tarla aldım aksaray da iki hafta önce 1 milyon 200 teklif etti. beton iyi dir beton gökdelen alın ki daha çok kazansınlar

Herkesin bir planı vardır ama en büyük plan yapıcı Allah ' dır. Al-i İmran/54

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

dask kanunen zorunlu.. kiraya verirken yada satarken muhakkak dask yapılmış olması gerekir.. bu durumda herkes yaptırıyor, dask poliçesi 1-yıllık .. ertesi yıl ? kimse yaptırmıyor.. yenilenme oranı %2.. turkish style

7.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Bu gün 750 ye aldığınız evi bir yıl sonra750 ye satabileceğinizin garantisi var mı ???

ben seneye 750'den satma garantisi istemiyorum..
    bağdat cadde civarı <10 yaş daire arıyorum..
    iyi bir fırsat olduğunu düşünen herkesin önereceği fırsatlar için peşinen teşekkürlerimi iletiyorum

8.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    ben seneye 750'den satma garantisi istemiyorum..
    bağdat cadde civarı <10 yaş daire arıyorum..
    iyi bir fırsat olduğunu düşünen herkesin önereceği fırsatlar için peşinen teşekkürlerimi iletiyorum
    O zaman size katılıyorum. Nakit parası olup gayrimenkul almak isteyenler içinn çok güzel zaman ama bu zaman bir kaç yıl daha sürecek diye düşünüyorum. Umarım aradığınızı bulursunuz, güle güle oturursunuz.

Nil Satis Nisi Optimum

Sayfa 11/1002 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •