Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 112/1002 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 889 - 896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Gezinirken rastladım.
    Güzel hap bilgiler veriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gIo8MyxOVqg

2. LGBT projesi tam gaz... AQP doğal yollarla **** veya lezbiyen veya transseksüel çocuklar yetiştirmeyi mi hedefliyor okullarda? :-)

MEB'in bugün okullara gönderdigi resmi yazıya göre rehberlik faaliyetleri kapsamında "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" illerin 1. Hedefi olarak belirlenmiş.

3. https://www.sahibinden.com/ilan/emla...20674601/detay
    bu ev 2200 tl kiralıkmış.2 yıllıkmış.
    20 seneden 2 seneyi çıkarıp 2200*18*12=475.200 TL yapıyor.
    metrekare fiyatı 5115.
    670.000 bankada en düşük 8.325,44 TL getirir. almayıp beklesen daha mantıklı.
    bende para yok nerelere bakıyoruz. en azından öğrenmiş oluyorum. kı.ç kadar evlere istedikleri paraları görünce o parayı ona vermem diyorum. kaldı ki yokda.

4. Zaten yatırım amaçlı ev alımı zamanı geçeli çok oldu.
    İçine oturacaksan ev alınır ancak.
    O da son faiz indiriminden sonra fiyatı artmayan ev ya da evini yenilemek isteyenler için son faiz indirimi bana göre.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Ülkemizde konut her daim yatırım aracı olarak görüldüğü için konuta doğrudan yatırım denmesine şaşmamak gerek .
    Aslında rantiye üretmeden kazanma hevesi.

7. Fiyatlar alım gücüne göre dengelenir.

Yerçekimi kanunu = Arz talep kanunu..

Bu demektir ki ARSA FİYATLARI DÜŞECEK!

Çünkü yapım maliyetleri belli, kar marjı minimumda.

Konut için arsa alanlara kol gibi girdi, daha da girecek...

Matematik kraldır!

Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...20674601/detay
    bu ev 2200 tl kiralıkmış.2 yıllıkmış.
    20 seneden 2 seneyi çıkarıp 2200*18*12=475.200 TL yapıyor.
    metrekare fiyatı 5115.
    670.000 bankada en düşük 8.325,44 TL getirir. almayıp beklesen daha mantıklı.
    bende para yok nerelere bakıyoruz. en azından öğrenmiş oluyorum. kı.ç kadar evlere istedikleri paraları görünce o parayı ona vermem diyorum. kaldı ki yokda.

8. Daha önce düşüncelerimi yazmıştım....

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Fiyatı arz mı belirler talep mi belirler?

Misal sen malı 10 liraya satmak istiyorsun, maliyetin 8 lira. Ama alıcılarda 8 lirayı bile ödeyecek tasarruf gücü yok. Ne olur?

Çözümler; ya yeni alıcılar bulursun, ya maliyeti aşağı çekersin, ya mevcut alıcıların alım gücünü arttırırsın.

Faizleri düşürmek alım gücüne katkı yapmıyor, çünkü olmaya tasarrufun alım gücünü faizi düşürerek arttıramazsın.

Şimdi açalı biraz...

1) ya yeni alıcılar bulursun; yabancılara vatandaşlık vererek emlak alımını teşvik etmek. Özellikle Araplar için cazip oldu. Fakat mevcut stoğu eritmek için yeterli değil.

2) ya maliyeti aşağı çekersin; arsa fiyatlarını düşürürsün veya daha az kaliteli malzeme kullanırsın.

3) ya mevcut alıcıların alım gücünü arttırırsın; faizi düşürürsen sadece tasarruf yapabilen alıcılara faydası olur, az bir miktar yeni alıcı gelir.

Önce 1 denendi Araplara evler satıldı. Az biraz rahatlama oldu.

Sonra 2 denendi sıra geldi arsa fiyatlarına, arsa fiyatları çılgın gibi düşecek. Hatta eşşek gibi düşecek. Çünkü inşaat maliyetinde en büyük pay arsa fiyatı.

Sonra 3 denendi emlak kredi faizleri düşürülüyor, fakat Doğru olan 3 deki Amerika’nın Avrupa’nın yaptığı gibi dolaylı vergiyi düşürürsün, zorunlu tüketim malzemelerindeki hiperenflasyonu azaltırsın. Hükümet buna yanaşmıyor!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

Sayfa 112/1002 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •