Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 12/1002 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 89 - 96 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Emlak sektorunde trendler yavas doner. Boyle bir dusus nasil aylarca kendini belli ettiyse, yukseliste belli edecektir. Nakiti olan hizli bir sekilde islem yapabilir

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi ev alma zamanı şu an. Çok net arıyorum bulduğum anda da alır geçerim kim ne derse desin. 250k tl ye sıfır araba almıştım arabanın sıfırı 1m tl olmuş yuh yuh yuuuuhhj.... o dönem almadığım ev hala 750 hala 750... araba ev paritesi bozuldu ev lehine eninde sonunda düzelecektir bu da benden ekonomi teorisyenligine katkı olsun
    Bu dediğiniz tamamen aldığınız evin zamanlaması ile ilgili.

Eninde sonunda düzelecekte ne zaman?

Bugün mü 100 liraya almak ile seneye 100 liraya aynı evi almak arasında seçim yapmak.

Tabi bu istediğiniz yerde, yaşamak için bulduğunuz bir evi, bir daha bulamayacağınızı düşünüyorsanız geçerli değil.

3.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Bu dediğiniz tamamen aldığınız evin zamanlaması ile ilgili.

Eninde sonunda düzelecekte ne zaman?
    Onu kimse bilemez. Aktörlere bağlıdır. Ben borsada da böyle zaman bazlı tahmin yapmamaya çalışırım çünkü beklenti yaratır beklentin gerçekleşmezse hayal kırıklığı olur satar gidersin sen satınca yükselir Teknik analizcilerin %99 kaybetmesinin en önemli nedeni şöyle olacak diye tahmin yürütmeleri bence.

Zaten evi bir tane ve oturmak için alacağımdan tek önemli olan şey uyguna almak. Borsada da böyle aslında uygun gördüğüm kağıdı alıp bekliyorum düşerse daha çok alıyorum çıkarsa istediğim fiyatta satıp başka kâğıda geçiyorum. Yani özetle bama göre mal alıştan kazanır satmak için mal alınmaz...

4. Bende araştırmaya devam ediyorum. Anadolu yakasında. Allah uslah etsin bu fiyatları yükseltenleri, alım gücümü düşürenleri. Evlere bakıyorum küçücük. Işık almıyor. Işık güneş alan için ek 100.000 istiyor adam. Pencereler biribirine bakıyor. Bu kadae bitişik mi olur? Normalde 3.5 metre binalar arası boşluk olması gereken alan yok.
    Tekmerve müteahhidi 2015 te hiç harç vermeyecektim sonra 1.5 trilyon harç verdim dedi. Birine sordum. Harç ile haraç arasında tek bir harf farkı var dedi. Sahibinden 400 isterken bu 540 diyor. Çıkaracak acısını da...

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Vergi gelirse servet de gider.

Bu gerçeği bile bile servet vergisi getiriyorlarsa, son demlerini yaşadıklarının farkındalar demek. Bir yıl için erken genel seçimler kaçınılmaz hale gelir.
    Vergilerin dogru yerlere harcanacagini bilsek...

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi ev alma zamanı şu an. Çok net arıyorum bulduğum anda da alır geçerim kim ne derse desin. 250k tl ye sıfır araba almıştım arabanın sıfırı 1m tl olmuş yuh yuh yuuuuhhj.... o dönem almadığım ev hala 750 hala 750... araba ev paritesi bozuldu ev lehine eninde sonunda düzelecektir bu da benden ekonomi teorisyenligine katkı olsun
    Aslında tartışmaya değer güzel bir konu.

Arabaların satış fiyatı çok nish bir ürün değilse (Ferrari, Rolls Royce vb..) bir şekilde maliyetin bir fonksiyonudur (vergiler sabit farz edildi)

yani bir arabayı piyasa şartlarından bağımsız olarak belli bir kar marjı ile satarsınız.

Evde ise maliyet ikinci plandadır, faiz oranları ve alternatif yatırımlar, arsa payı vb.. kriterler önemlidir.

Uzun bir süre araba fiyatlarının ev fiyatlarının üstünde seyretmesini bekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Aslında tartışmaya değer güzel bir konu.

Arabaların satış fiyatı çok nish bir ürün değilse (Ferrari, Rolls Royce vb..) bir şekilde maliyetin bir fonksiyonudur (vergiler sabit farz edildi)

yani bir arabayı piyasa şartlarından bağımsız olarak belli bir kar marjı ile satarsınız.

Evde ise maliyet ikinci plandadır, faiz oranları ve alternatif yatırımlar, arsa payı vb.. kriterler önemlidir.

Uzun bir süre araba fiyatlarının ev fiyatlarının üstünde seyretmesini bekliyorum.
    Benim gördüğüm şu, öyle veya böyle ciddi arz fazlası var. Bu fazla eridiği zaman ( ki çok sürmez bu ülkede, özellikle 4m suriyeli gelmişken ) maliyet olsun arsa payı olsun yeni bir denklem kurulur o denklemde de üretim devam eder etmek durumunda. Dolayısıyla stoktan denk getirdiğini bu sene önümüzdeki sene kapan kazanır bence tabi ki.

8. Elde kalan stoklarla ilgili fiyatlarda her şey olabilir onunla ilgili durumu arz talep dengesi belirleyecek fakat açık olan bir şey var ki yeni konut üretiminde bu fiyatlar mucize olur. Tüm inşaat materyallerine neredeyse %50-%100 arasında zam geldi.

Bence ev alacak olanlar için uygun fırsatları takip etmekte fayda var.

Sayfa 12/1002 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •