Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 122/1002 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 969 - 976 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    arkadaşlar oturma amaçlı olarak mevcut evimi satıp Bahçeşehir bölgesinden ev almak istiyorum, hayatımda ilk defa bu süreçlere gireceğim için tecrübe paylaşımına açığım.

nihayetinde faiz dolar ve arap üçlüsü beli bir dengede ilerliyor borsada olduğu gibi burada da en doğrusu diye bir şey yok acele etmeden konuya girmek istiyorum.

-sahibinden ev bulmak kolay oluyor mu
    -fiiliyatta emlakçı komisyonu nasıl yürüyor
    -ödeme süreci en güvenli nasıl yürür

vb.. konuda yorumlarınıza açığım.
    sahibinden ev bulmak kolay ama fiyatlar uçuk. geçen bir ilan vardı bahçeşehirde 2+1 650 istiyor adam. m.anyak mı bunlar? sıfır filanda değil ev bu arada. alsatçılar emlakçılar düşük fiyatlı evleri tak alıyorlar. bize kalmıyor. düşük dediğim olması gereken fiyat. kiraçarpanı maksimum 240 olan daire.bence sen bir fiyatlara bak. 2 gün önce kayabaşından arkadaşla konuşuoryuz 3+1 ev için sanırım 550-650 isteyen biriyle karşılaşmış. bu fiyat niçin demiş? ben arap uşağı arıyorum demiş adam. ne dicen? ben ümraniyede arıyorum 550 ye satılmayan evi 650, 345 e satılmayan eve 450 ye çıkardılar. son önerim eski evini değerinde kabul edecek takasa açık birileri var. onlarla görüşebilirsin.
    maltepe altayçeşmede oturan arkadaşım var onla sohbet ettik.
    evinparktan arkadaşı 1.500.000 a daire almış pişman olmuş.
    sitenin adını unuttuğum başka bir projede müteahit 1.100.000 dediği daireye sahibinden 650.000 e satmış.
    müteahitler tok satıcı düşmüyorlar.
    1.000.000 daireyi adamın teki 800.000 e satıyor neden mi? tuvaletten koku geliyor. dere yatağına yakın.dedi
    bu yüzden uzak dur böyle yerlerden diyor. ayrıca doldurma bölge sıkıntı deprem açısından dedi.

2.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    sahibinden ev bulmak kolay ama fiyatlar uçuk. geçen bir ilan vardı bahçeşehirde 2+1 650 istiyor adam. m.anyak mı bunlar? sıfır filanda değil ev bu arada. alsatçılar emlakçılar düşük fiyatlı evleri tak alıyorlar. bize kalmıyor. düşük dediğim olması gereken fiyat. kiraçarpanı maksimum 240 olan daire.bence sen bir fiyatlara bak. 2 gün önce kayabaşından arkadaşla konuşuoryuz 3+1 ev için sanırım 550-650 isteyen biriyle karşılaşmış. bu fiyat niçin demiş? ben arap uşağı arıyorum demiş adam. ne dicen? ben ümraniyede arıyorum 550 ye satılmayan evi 650, 345 e satılmayan eve 450 ye çıkardılar. son önerim eski evini değerinde kabul edecek takasa açık birileri var. onlarla görüşebilirsin.
    maltepe altayçeşmede oturan arkadaşım var onla sohbet ettik.
    evinparktan arkadaşı 1.500.000 a daire almış pişman olmuş.
    sitenin adını unuttuğum başka bir projede müteahit 1.100.000 dediği daireye sahibinden 650.000 e satmış.
    müteahitler tok satıcı düşmüyorlar.
    1.000.000 daireyi adamın teki 800.000 e satıyor neden mi? tuvaletten koku geliyor. dere yatağına yakın.dedi
    bu yüzden uzak dur böyle yerlerden diyor. ayrıca doldurma bölge sıkıntı deprem açısından dedi.
    dediğiniz gibi en kelepir daireyi almak gibi bir ihtimal cidden zor, öyle bir beklentim de yok.

tebernüşün sitesinden düşündüğüm sitenin 2013 fiyatlarına falan baktım fiyatlar enflasyonla oranlayınca eh işte dedirtiyor.

diğer yandan bahçeşehir bölgesinde aidat sıkıntısı olduğu için kira çarpanı konusunun çok esprisi kalmıyor.

şu an için düşündüğüm 2+1 ler için fiyat 450k, aidatlar 380 civarı (ısınma hariç) ki havuz spor alanı falan da yok.

Sahibinden ilan dediğiniz gibi uçuk fiyatla oluyor sanki, ucuzu zaten emlakçılar kapıyor.

Bu araad proje değil bitmiş bina bakıyorum.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    dediğiniz gibi en kelepir daireyi almak gibi bir ihtimal cidden zor, öyle bir beklentim de yok.

tebernüşün sitesinden düşündüğüm sitenin 2013 fiyatlarına falan baktım fiyatlar enflasyonla oranlayınca eh işte dedirtiyor.

diğer yandan bahçeşehir bölgesinde aidat sıkıntısı olduğu için kira çarpanı konusunun çok esprisi kalmıyor.

şu an için düşündüğüm 2+1 ler için fiyat 450k, aidatlar 380 civarı (ısınma hariç) ki havuz spor alanı falan da yok.

Sahibinden ilan dediğiniz gibi uçuk fiyatla oluyor sanki, ucuzu zaten emlakçılar kapıyor.

Bizim arkadaş geçtiğimiz yıllarda bir ev aldı. Evin sahibi hariç herkes evin kendisine ait olduğunu söyleyip nemalanmaya çalıştı. En sonunda evin sahibinin müteahhitte daire karşılığında iş yapan esnaf olduğu çıktı. Arkadaş evi %10 ucuza bu kişiden aldı. Tavsiyem kimseye güvenmeyin. Gerçek sahibini bulabilirseniz bulun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Ben de bahçeşehir bölgesinden bakıyorum ama dediğiniz gibi aidatlar çok yüksek. Bu forumda da çok sık yazıldı. Fiyatlar uygun olsa bir nebze, aidat sıkıntı değil dersin.

Bana da tavsiye verebilirsiniz. Sessiz,yeşil alanı olan bir semt, mahalle bilen varsa öneriye açığım.

5. istanbul'da güvenlikli bir sitede 2+1 için 300-350tl altında aidat bulmanız çok zordur. daha öncede yazdım; aidatlardaki en büyük pay güvenlik ve diğer personele aittir. bu nedenle doğru düzgün güvenliği bulunan bir sitede "düşük aidat" bulmanız imkansıza yakın.
    Son düzenleme : finans_mt; 19-09-2019 saat: 11:43.

6. Ben 381 TL veriyorum aidat mesela...

7. Ben insanları anlamakta zorlanıyorum...hem aidatlar yüksek, hem güvenlik olsun, hem o olsun, hem bu olsun...gel aidat düşük şu site var, ama o şehir merkezine uzak...uzak dediği de Çekmeköy, üstelik metro 50 metre mesafede.

Hem şöför mahali, hem 25 kuruş, olmuyor işte.

Ne güzel kirada yaşayın işte,,,paranız varsa bile bankada dursun, kiracı olun...bu devirde bu fiyatlarsan ev almak enayilik değil mi zaten.

Başlığa bakıyorum...emlak piyasası öldü, bitti, bu fiyatlardan ev alınmaz...öte taraftan hemen herkes pusuda, bir kelepir düşse de kapsak modunda millet.

8. Hele şu Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı da açılırsa (ki Ekrem başkan cuma günü yeniden başlayacağız çalışmaları hızlı şekilde dedi) o zaman Çekmeköy daha da cazip olabilir...Şu anki halinden...

Bizim oralar da...

Sayfa 122/1002 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •