Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 124/1002 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 985 - 992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Değiyor bence...6 tane açık havuz var...1 basketbol ve mini futbol sahası, 2 tane ışıklandırmalı tenis kortu, 1 tane plaj voleybolu sahası, çocuk parkı ve kış şartlarında kapalı miniclub, 1 tane masa tenisi odası 1 masa var, sosyal tesisler (büfe ve cafe), kapalı spor salonu, peysaj yeşillikler (nispeten), güvenlik, kısmı kapalı otopark, açık otopark...

Ümraniye/Site Mah...Soyak Yenişehir bölgesi...Şelale Evleri, Palmiye Evleri, Manolya Evleri, Bambu Evleri, Kibele Evleri bölgesi...Ben Şelaledeyim...

Bir de şu Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı biterse deymeyin keyfime (istasyon 200 mt mesafede olacak, yapılıyordu da durmuştu...İmamoğlu başkan cuma günü hızlıca başlayacağız dedi geçen akşam Haber Global TV de)...İstanbulun her yerine hızlıca trafik çekmeden ulaşabileceğim...Şimdilik otobüs ve minibüsler yetmiyor ve sıkıntılı...Özel arabamı kullanmak zorunda kalıyorum...

O meşhur yapılan Finans merkezi ve Sinpaş Finansşehir tam karşımdalar...

Kiracıyım 2000 tl veriyorum bu sene...Nisanda arttırdım...

Oturduğum tipteki büyüklükteki eve (108 m2 3+1) 600.000 tl istiyorlar...400.000 e verirlerse alırım...En fazla 450.000 TL ye...Yoksa kirada devam...Param EREGL-TUPRS ta temettülerde kalsın...
    Hocam yazınıza sağlık, cevap için teşekkür ederim. Siz 200 kira çarpanı olarak hesaplıyorsunuz sanırım. Bence de ideali odur.

2.  Alıntı Originally Posted by Wardo Yazıyı Oku
    Üstad kelepir değil de, hakettiği değer de olsun, alınabilir olsun yeter.

1 senedir 500 den evini satmaya çalışan var. Niye zorluyorsun ki, demek ki o fiyat alış fiyatı değil. Biraz da satıcı destek çıkmalı.

Kardeş, bu konut piyasasının öyle çok adil bir değerlemesi yok ki..mahallesine, sitesine, katına, cephesine göre fiyat değişiyor...bunlar lokasyonla ilgili olanlar...bir de evin fiziksel durumu var, içine ek masraf yapılmış mı, temiz kullanılmış mı vsvs.

Yani emlak değerleme işi, şunu eder, hak ettiği değer budur demek zor.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neden mantıksız...enflasyonun görünürde %15, gerçekte %30 olduğu yerde paranın değer kaybı denen bir şey var...bu durumda adam her ay malına %2-3 zam yapar,,,ya da 6 ayda bir %15 güncelleme yapar,,,artık zam değil güncelleme oldu adı.

Hayır, mal adamın, adam istediği fiyatı istediği değiştirir..alıcının da hs deme hakkı var...fiyatlama yanlış geliyorsa ilgilenmezsin.

Ev alacak kişi istiyor ki, satıcı zor durumda oldun, sıkışmış olsun, borca batak olsun...piyasası 500 olan evi 300 e bıraksın...ben de diyorum ki o evler gerçek ihtiyaç sahibine düşmez,,,ortalık çakal kaynıyor.
    500 olan eve, ben en azından 300 demem ama 450 dediğim oldu. Ama üslup olarak güzel bir dille söyledim veya yazdım. Ona göre de karşılık aldım. Kısmet artık ne zaman gelirse.

4.  Alıntı Originally Posted by Wardo Yazıyı Oku
    500 olan eve, ben en azından 300 demem ama 450 dediğim oldu. Ama üslup olarak güzel bir dille söyledim veya yazdım. Ona göre de karşılık aldım. Kısmet artık ne zaman gelirse.
    En güzeli, kısmetse olur diyeceksin...satıcı da alıcı da karakterli olmalı...öyle adam var ki, bir gün araç satıyorum,,,sinir etti beni..al satçı sanırım...satmıyorum dedim, söylediğim fiyatın iki katını ver yine satmıyorum...satarsam ********im dedim..o kadar kızdırdı beni

Şunu unutmayın...binde 1-2 emlak zenginidir.. o da zaten seninle muhatap olmaz..çoğunluğun tek varlığı evi..herkes en iyi fiyattan satmaya çalışıyor...öte yandan alan da belki 15-20 yıllık birikimini veriyor...kolay işlet değil,,alıcı da satıcı da birbirine saygı göstermeli,

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yani emlak değerleme işi, şunu eder, hak ettiği değer budur demek zor.
    İngilizce de buna Fair Value derler.

6. Bu tartışmaların çoğunun nedeni, TL.nin, ölçüm değeri özelliğini kaybetmiş olmasıyla da ilgili.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    İngilizce de buna Fair Value derler.
    Demek de sıkıntı yok, belirlemekte sıkıntı var diyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Demek de sıkıntı yok, belirlemekte sıkıntı var diyorum
    Hocam,

Güven yok.

Büyük rakamlar bunlar.

Kimse kimseye inanmıyor, güvenmiyor.

Ardaki emlakçı ise hiç bir şey bilmiyor.

Elektrik tesisatında hangi marka kablo kullanılmış, sor bilmez.

Sıhhi tesisatta ne tür malzeme kullanılmış sor bilmez.

Diğer her konuda olduğu gibi sürer gider, asla düzelmez.

Hukuk bu durumda olduğu sürecede bu güvensizlik bitmez.

Sayfa 124/1002 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •