Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 125/1002 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bunlardan biri erken seçim dese, dolar bir anda 9.60 olacak.

Satan adam, fiyata 200.000 ekliyor ki, bu duruma yakalanmasın.

Satan adamın derdi zaten dolar almak, görüyor yaklaşan cismi.

Alan adam, enflasyon var diyor, iyi fiyat bulsam, 10 sene TL. borçlanmak iyidir diyor.

Bu düşüncelerin hiç biri konutun değeri, kalitesi, lokasyonu ile ilgili değil.

2. Diğer taraftan Ankara için söylüyorum, memur olmayan, memur kefil getirmeyen hiç kimse ev kiralayamaz.

Adam gibi semtlerde, kalite konutlarda.

Hukuksuzluğa milletin kendince bulduğu çözüm bu.

Sistem çökmüş yürümüyor.

3. Sorunlar bunlar olunca, alıcı, fiyatı iyice aşağı çekiyor, satıcı, yok artık ! diyor.

Her iki tarafta bence çok haklı.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neden mantıksız...enflasyonun görünürde %15, gerçekte %30 olduğu yerde paranın değer kaybı denen bir şey var...bu durumda adam her ay malına %2-3 zam yapar,,,ya da 6 ayda bir %15 güncelleme yapar,,,artık zam değil güncelleme oldu adı.

Hayır, mal adamın, adam istediği fiyatı istediği değiştirir..alıcının da hs deme hakkı var...fiyatlama yanlış geliyorsa ilgilenmezsin.

Ev alacak kişi istiyor ki, satıcı zor durumda oldun, sıkışmış olsun, borca batak olsun...piyasası 500 olan evi 300 e bıraksın...ben de diyorum ki o evler gerçek ihtiyaç sahibine düşmez,,,ortalık çakal kaynıyor.
    Sizce mantıklı olabilir ama bana göre değil. Sahibinden benzeri platformlar sayesinde neredeyse tüm potansiyel alıcılara ulaşabilen satıcının, belirlediği fiyatla konutu emlak için belirlenen makul satış süresi neyse ( mesela bu da forumda bir tartışma konusu olabilir) satamıyorsa
    Bana göre üründe, fiyatta veya zamanda bir problem var demektir.
    Fiyatı yükseltmek buna çözüm değildir. Ama satıcı çok özel bir müşteri kitlesi bekliyorsa bu durumda aradığını bulasıya kadar bekleyebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sizce mantıklı olabilir ama bana göre değil. Sahibinden benzeri platformlar sayesinde neredeyse tüm potansiyel alıcılara ulaşabilen satıcının, belirlediği fiyatla konutu emlak için belirlenen makul satış süresi neyse ( mesela bu da forumda bir tartışma konusu olabilir) satamıyorsa
    Bana göre üründe, fiyatta veya zamanda bir problem var demektir.
    Fiyatı yükseltmek buna çözüm değildir. Ama satıcı çok özel bir müşteri kitlesi bekliyorsa bu durumda aradığını bulasıya kadar bekleyebilir.

Tersinden düşün...alıcı ev almaya niyetlenmiş, mesela 1 yıl içinde almalı, yoksa keyfe keder alıcıdır, düşerse alırım diyordur..tok satıcı gibi tok alıcı da var.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tersinden düşün...alıcı ev almaya niyetlenmiş, mesela 1 yıl içinde almalı, yoksa keyfe keder alıcıdır, düşerse alırım diyordur..tok satıcı gibi tok alıcı da var.
    Yatırım amaçlı alacakların tok olduğunu varsayıyorum. Diğer alıcılar ise devletin yarattığı faiz düşecek beklentisiye ağırdan aldığını düşünüyorum.

Ama benin kafamda konut alma işlemi farklı her yerde her zaman beklediğiniz konutu bulamazsınız hatta bazı durumlarda bunun için daha fazla para ödemeyi göze almanız gerekir.

Sizin daha önce bahsettiğiniz üzere oturmuş ve belli bir kitlenin ikamet ettiği sitede kiracıların ilk fırsatta alıcı olmasını beklemek veya mevcut ev sahiplerinin yakın çevrelerine tavsiye ettiği bir evin doğru fiyatlandırıldığı takdirde kısa sürede satılmasını beklerim.

O egeli ben değilim

7. Bizim sokakta 2011 yılından beri satılık duran ev var bu neyin kafası

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    En güzeli, kısmetse olur diyeceksin...satıcı da alıcı da karakterli olmalı...öyle adam var ki, bir gün araç satıyorum,,,sinir etti beni..al satçı sanırım...satmıyorum dedim, söylediğim fiyatın iki katını ver yine satmıyorum...satarsam ********im dedim..o kadar kızdırdı beni

Şunu unutmayın...binde 1-2 emlak zenginidir.. o da zaten seninle muhatap olmaz..çoğunluğun tek varlığı evi..herkes en iyi fiyattan satmaya çalışıyor...öte yandan alan da belki 15-20 yıllık birikimini veriyor...kolay işlet değil,,alıcı da satıcı da birbirine saygı göstermeli,

insanlar sahibinden satılık araçlara burun kıvırır ama 2 parlatmaya arabayı beğenir alır. satarken pazarda satayım dedim aracı bir kez hızlı olsun diye alan kişi gene al-satçıydı 2 gün sonra ilan vermişti 3-4bin cebe koymuştur. araca gelip bakanlar yok çizik yok torpidosu çizik aslında kazasız gayet iyi bir araçtı. 0 alacağım diye satmıştım. gidip muadiline 3-5 fazla verip almıştır. ya da ölü fiyat verenler dediğiniz gibi. ev işi de onun gibi bir şey. hatta daha zor.

Sayfa 125/1002 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •