Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 134/1002 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. istanbul ataköydeki deprem toplanma alanlarımızdan birisi...

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Alın size 20 kira çarpanlı ev.. şaka bi yana ev sahibi olmak hisse senedi gibi birşey..
    Eviniz 800-900k etse de 30 sn de sıfırlanabilmek söz konusu..
    evi satışımı ciddiye alıp 3 e 5 e bakmadan verip dublex bi yerde oturmanın planını yapıyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Evim ne kadar yeni olursa olsun şu silivri merkezli depremler baya bir tedirgin etti beni.
    Bence doğru düşünüyorsunuz.

İstanbul'un deprem riski uzun müddettir konuşuluyor.

Ben Gölcük'lüyüm.

Yerinizde olsam 300-400 gibi azami 3.kat bir ev alırdım.

Ve eğer iş güç engel değilse de İstanbul'u terk eder,deprem bölgesi olmayan bir bölgeye göçerdim.

Hani demiş ya Hoca, bana damdan düşen birini bulun.

3. Gölcük depreminde avcılar Beylikdüzü tarafları çok sıkıntıydı. Görüyoruz ki 5.8 de bile yine oralar ön planda. Orada ki evlerde hala sıkıntı var demek ki.

Bekara karı boşamak kolay derler o hesap, Bizans depremlerini okudukça, orada oturmak iyi cesaret diyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Alın size 20 kira çarpanlı ev.. şaka bi yana ev sahibi olmak hisse senedi gibi birşey..
    Eviniz 800-900k etse de 30 sn de sıfırlanabilmek söz konusu..
    evi satışımı ciddiye alıp 3 e 5 e bakmadan verip dublex bi yerde oturmanın planını yapıyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Evim ne kadar yeni olursa olsun şu silivri merkezli depremler baya bir tedirgin etti beni.
    Zemine bakmadan almayın yinede şahsen istanbula geldiğimde kaldığımı oteli bile seçerken dikkat etmeye çalışıyorum. Risk büyük

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

yıllardır istanbul da aşırı yapılaşma ve nufus artışının milli güvenlik riski olduğunu söylemiştik.. ancak beton lobisi ve destekçileri o süreçte deprem toplanma alanlarını bile betonlaştırmakla meşguldüler..bugün yaşanan deprem sonrasında umarım şüphe duyan kalmamıştır.. ciddi bir risk var istanbul halkı için.. her yer beton..

yazık.. 17 yılda bir çok fırsatı kaçırdık..en büyük sorumlu siyasi iktidardır.. ötv dahil bir çok ek vergi amacı (depremden korunma) dışında kullanıldı.. oysa bu ötv vergisi zaten 99 depremi sonrası yaraların sarılması ve bir sonrakine hazırlık için çıkarılmış bir vergiydi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7. Bu deprem bence ev fiyatlarının yukselmesine bir engel daha olusturdu, 20 yıldır istanbullu sallanmamıştı , şimdi dusunecek acaba bu dairelere bu kadar yuksek fiyat vermek mantıklımıydı diye. Dask sigortası sadece 60-70 bin tl veriyor , evin geri kalan degeri puf olabilir ,sakın olaki arsa payı var demeyin yuksek katlı binalardaki daire arsa payları hicbir isinize yaramaz. Eskiden fakirlerin bile bahçeli evleri vardı.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. sonuç konut her millete bela olmuş...

konut ekonomiye yani şöyle anlatım konut arabaya hız kazandırmak için 1. ve 2. viteste kullanılır...

3-4-5 tede konutla devam edersen araba takla atar.

bunu 2012 de ali babacan söylediği için aforoz edildi.

vaktiniz varsa şunu okuyun.

bunu dedi kalemi kırıldı.

zaman gösterdiki o haklı çıktı.

İMAR YASASI UYARISI

Babacan, "İnşaatta kolay para kazanmanın önüne geçmek için imar yasası ele alınmalı. İmar yasasına yeni düzenleme gerekiyor" dedi.

Babacan imar yasalarıyla ilgili şöyle konuştu:

"Bir yandan yatırım ortamını iyileştirirken öte yandan imar mevzuatı ele alınmalı. İmar mevzuatındaki problemler nedeniyle Türkiye'de dikey yapılaşma arttı. 2-3 katlı yapılara izin verilen bir bölgede, bir anda çok katlı binalara izin veriliyor. Bu durum hem şehirleri çirkinleştiriyor hem kolay ve hızlı para kazanma kapısı açıyor hem de rantın da adil dağıtımı konusunda bizde kuşkular uyandırıyor. Bütün bunlara el atmak gerekiyor. Bu, seçimden önce yetişir mi yetişmez mi bilmem. Ne zaman fiili olarak uygulanabilir bunun da bir planlaması yapılması lazım, bu el atılması gereken bir konu."

Ali Babacan, görev tanımıyla ilgili olarak ise, "Şu an ekonominin koordinasyonu bana bağlı, görev tanımlarım aynı" değerlendirmesinde bulundu.

"Demokrasi, hukuk, temel hak ve özgürlüklerde ilerleme ile ekonomi iç içedir" diyen Babacan, gerçek anlamda hukuk devleti olmadan ilerlemiş bir ekonomi olmayacağını söyledi.

Hukuki güvenliğin önemine dikkat çeken Babacan, yargının bağımsızlığının esas olduğunu ve yargının belirli bir zümre için kullanılmaması gerektiğini belirtti.

Sayfa 134/1002 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •