Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 152/1002 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Enerji şirketlerine kredi veren Bankalar batmasın diye faturayı halka yıkıyorlar... ya ne olacaktı diyorum veya farklı iktidar olsaydı farklı mı olacaktı diyorum. Ramsay gardasimin da dediği gibi if you think this has a happy ending you havent been paying attention...

Kim kurdurdu bu enerji şirketlerini? Kim o teşvikler verilirken enerji bakanı idi?
    sorduğun soru daha baştan yanlış !

"Kim o teşvikler verilirken enerji bakanı idi" diyorsun.. bu ülkede yaşıyorsak hepimiz biliyoruz ki bakan yok recep erdoğan var.. her konuda.. bir kere bu konuda yanlış adresleri düzeltmek lazım.. ondan sonra enerji şirketlerine geliriz..

ve gelelim.. enerji şirketleri.. telekom rezilliği.. bankaların bu şirketlere verdikleri krediler battıysa bir dönem zarar açıklayacakları (hadi bilemedin 2 dönem olsun) için batmaz bu bankalar.. mesela telekom bankalara geçti.. enerji şirketleri de geçer.. veya batar.. zaten kapasite fazlası var.. doğalgaz ile elektrik üretmek! sınırlı yerlerde olabilir ama bunu ülke sathında kural haline getirirsen işler kötüye gittiğinde ağlamaya hakkın yok demektir..

bunların arkasında elbette a.k.p. partisi var.. bankalara "şuna kredi vereceksin" diyen, "bu kadar kredi hedefi koyuyorum sana" diyen, domates fiyatları yükseldi diye sepette ağırlığı azaltan, dürüst olmaya çalışanları görevden alan, korkutmayla piyasada fiyat mekanizmasını altüst eden.. medyada nasıl haber yapılacağını dikte eden, gerektiğinde "zam" kelimesini yasaklayan bir zihniyetten bahsediyoruz.. daha dün bir market yöneticisi "tanzim satışlar" nedeniyle "gönüllü" biçimde 4 liraya aldıkları malı 2 liraya (https://www.msn.com/tr-tr/finans/eko...-tl/ar-AAIdwZo) sattıklarını açıkladı mesela.. sence neden yaptı bunu ?

milletin algısı bence hiç olmadığı kadar açık.. halkın dolarize olması bunları çok sinirlendirdi.. o nedenle medyada ciddi bir kampanya yapıyorlar.. malesef "dürüst" oldukları imajına kananlar olabiliyor ama halkın çoğunluğu göründüğü kadarıyla bu hikayelere karnı tok..

tekrar başa gelirsek.. evet enflasyon rakamları doğru değil.. "başkalarının" bu enflasyon rakamlarına inanmamasını garip karşılıyorsun ve bu nedenle para kaybedecek olması ihtimalini dile getiriyorsun ama bence bunlara aşırı güvenerek kendi portföyünü riske atıyorsun.. ama elbette kendi bileceğiniz bir iş..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Yahu istersen köydeki hasan amca de ne olacak ki üstad. Bir kişiye nefretiniz sosyolojik gerçekliği kaçırmanıza neden olmasın diyorum ama hiç dinlemiyorsunuz malesef. Akp dediğin şey Türk halkı değerli abim. Dyp de öyle idi dp de öyle idi anap da öyle idi. Mesela şimdi gitse yerine gelecek parti de kısa yoldan para kazanalim bedava para dağıtalım ona buna yardim edelim borç alalım büyüyelim kafasında olacak. Halkin istegi bu yani. Bu gerçek kabak gibi ortada niye güzel canınızı üzüyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. Mesela chp bir gün seçilirse saçma sapan asgari ücret vaadleri hazır yeme hayalleri bol keseden ulufe yalanları ile seçilecek böyle yani benim suçum değil ki bu. Seçilen şey senin fikirlerin yine olmayacak. Çalışalım uğraşalım üretelim diyenler bu ülkede azınlıkta malesef ve öyle devam edecek gibi duruyor. Siyâset o nedenle bence osur osur ipe diz boş zamanı bol olan konuşsun. Ülke 70 senedir kötü yönetiliyor çünkü halk böyle istiyor gelecek nesiller gebersin diyor tek çare demokrasiyi kaldırmak onu da yapamayacağına göre konuşmaya gerek yok.

Verilere gelince henüz elektrik artiyur dışında rasyonel argüman göremedik pinpon topu argumani ile beraber. Adamın neyi nasıl hesapladığı ortada hesap yöntemi aynı kaldığı sürece ben bu veriye göre işlem yaparım şimdiye kadar da çok kazandım size de bol kazançlar dilerim.
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    sorduğun soru daha baştan yanlış !

"Kim o teşvikler verilirken enerji bakanı idi" diyorsun.. bu ülkede yaşıyorsak hepimiz biliyoruz ki bakan yok recep erdoğan var.. her konuda.. bir kere bu konuda yanlış adresleri düzeltmek lazım.. ondan sonra enerji şirketlerine geliriz..

ve gelelim.. enerji şirketleri.. telekom rezilliği.. bankaların bu şirketlere verdikleri krediler battıysa bir dönem zarar açıklayacakları (hadi bilemedin 2 dönem olsun) için batmaz bu bankalar.. mesela telekom bankalara geçti.. enerji şirketleri de geçer.. veya batar.. zaten kapasite fazlası var.. doğalgaz ile elektrik üretmek! sınırlı yerlerde olabilir ama bunu ülke sathında kural haline getirirsen işler kötüye gittiğinde ağlamaya hakkın yok demektir..

bunların arkasında elbette a.k.p. partisi var.. bankalara "şuna kredi vereceksin" diyen, "bu kadar kredi hedefi koyuyorum sana" diyen, domates fiyatları yükseldi diye sepette ağırlığı azaltan, dürüst olmaya çalışanları görevden alan, korkutmayla piyasada fiyat mekanizmasını altüst eden.. medyada nasıl haber yapılacağını dikte eden, gerektiğinde "zam" kelimesini yasaklayan bir zihniyetten bahsediyoruz.. daha dün bir market yöneticisi "tanzim satışlar" nedeniyle "gönüllü" biçimde 4 liraya aldıkları malı 2 liraya (https://www.msn.com/tr-tr/finans/eko...-tl/ar-AAIdwZo) sattıklarını açıkladı mesela.. sence neden yaptı bunu ?

milletin algısı bence hiç olmadığı kadar açık.. halkın dolarize olması bunları çok sinirlendirdi.. o nedenle medyada ciddi bir kampanya yapıyorlar.. malesef "dürüst" oldukları imajına kananlar olabiliyor ama halkın çoğunluğu göründüğü kadarıyla bu hikayelere karnı tok..

tekrar başa gelirsek.. evet enflasyon rakamları doğru değil.. "başkalarının" bu enflasyon rakamlarına inanmamasını garip karşılıyorsun ve bu nedenle para kaybedecek olması ihtimalini dile getiriyorsun ama bence bunlara aşırı güvenerek kendi portföyünü riske atıyorsun.. ama elbette kendi bileceğiniz bir iş..

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Yahu istersen köydeki hasan amca de ne olacak ki üstad. Bir kişiye nefretiniz sosyolojik gerçekliği kaçırmanıza neden olmasın diyorum ama hiç dinlemiyorsunuz malesef. Akp dediğin şey Türk halkı değerli abim. Dyp de öyle idi dp de öyle idi anap da öyle idi. Mesela şimdi gitse yerine gelecek parti de kısa yoldan para kazanalim bedava para dağıtalım ona buna yardim edelim borç alalım büyüyelim kafasında olacak. Halkin istegi bu yani. Bu gerçek kabak gibi ortada niye güzel canınızı üzüyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. Mesela chp bir gün seçilirse saçma sapan asgari ücret vaadleri hazır yeme hayalleri bol keseden ulufe yalanları ile seçilecek böyle yani benim suçum değil ki bu. Seçilen şey senin fikirlerin yine olmayacak. Çalışalım uğraşalım üretelim diyenler bu ülkede azınlıkta malesef ve öyle devam edecek gibi duruyor. Siyâset o nedenle bence osur osur ipe diz boş zamanı bol olan konuşsun. Ülke 70 senedir kötü yönetiliyor çünkü halk böyle istiyor gelecek nesiller gebersin diyor tek çare demokrasiyi kaldırmak onu da yapamayacağına göre konuşmaya gerek yok.

Verilere gelince henüz elektrik artiyur dışında rasyonel argüman göremedik pinpon topu argumani ile beraber. Adamın neyi nasıl hesapladığı ortada hesap yöntemi aynı kaldığı sürece ben bu veriye göre işlem yaparım şimdiye kadar da çok kazandım size de bol kazançlar dilerim.
    Benim bir arkadaşım vardı ışyerinde..
    "Ben öldükten sonra güneş doğmasın" derdi.
    Adamın hiç seyinde değildi gelecek.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aslında wowturkey diye bi kenef yuvası var, orda senin kafadakilerden çok var yadırgamazsın emin ol..

pinpon topunu geç..

geçen yıl 5.20'ye aldığım benzin 7 tl olmuş..
    çaya şekere sıvıyağına bak..
    temizlik maddelerine bak.. bebek ihtiyaçları vs..
    ayakkabılara bak.. hiç bişey bilmiyosun waikiki way wayın fiyatlarına bak..

yok baz etkisiymiş yok şuymuş yok buymuş.. bloomberght'de her akşam sıkılmadan aynı mevzular..
    kelime yapmasın kimse.. geçen yaz kaça alıyodum bu sene kaça alıyoruma bakıyorum ben..

yüzde 9muş 10muş..geçicekler onu.. benim enflasyonum en az 35-40... ne yani isteseler Ekside(-) çıkartırlar.. inanalım mı!

adamlar 24 liraya peynir 40 kuruşa yumurta alıyolarmış her nasılsa..

sonra millet niye dolarize oluyo..niye kimse dövizine dokunmuyo.. dokunanı miksinler....

hesaplara el koymada başlamış.. ben böyle bi olay en kötü dönemde bile hatırlamıyorum.. herşey çok yolunda ya ondan olsa gerek..
    Uçuyoruz!.. ama uçurumdan aşağı...

5. Dün akşam ÇAĞRI markete gittim...SETCARD ile geçen sene 300 tl ye doldurduğum market sepetini hemen hemen aynı ürünler ve miktarlarla dün akşam 449 tl ye doldurdum...Bi market sepetinde neler olur varın siz düşünün...Çeşitli gıda ve temizlik maddesi...

6. girdim tüike
    baktım enflasyon oranına
    güya 0,99 olsa da
    1,25 istanbulda.
    Gir bak istanbulda 1.25
    ankarada 1.24
    ne hikmetse enflasyon 0,99.

Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    Aslında wowturkey diye bi kenef yuvası var, orda senin kafadakilerden çok var yadırgamazsın emin ol..

pinpon topunu geç..

geçen yıl 5.20'ye aldığım benzin 7 tl olmuş..
    çaya şekere sıvıyağına bak..
    temizlik maddelerine bak.. bebek ihtiyaçları vs..
    ayakkabılara bak.. hiç bişey bilmiyosun waikiki way wayın fiyatlarına bak..

yok baz etkisiymiş yok şuymuş yok buymuş.. bloomberght'de her akşam sıkılmadan aynı mevzular..
    kelime yapmasın kimse.. geçen yaz kaça alıyodum bu sene kaça alıyoruma bakıyorum ben..

yüzde 9muş 10muş..geçicekler onu.. benim enflasyonum en az 35-40... ne yani isteseler Ekside(-) çıkartırlar.. inanalım mı!

adamlar 24 liraya peynir 40 kuruşa yumurta alıyolarmış her nasılsa..

sonra millet niye dolarize oluyo..niye kimse dövizine dokunmuyo.. dokunanı miksinler....

hesaplara el koymada başlamış.. ben böyle bi olay en kötü dönemde bile hatırlamıyorum.. herşey çok yolunda ya ondan olsa gerek..
    Uçuyoruz!.. ama uçurumdan aşağı...
    En basitinden ekim ayında ev kiraları yasal oran olan %18’den artacak bu rakam geçen ay 19 küsürdü. Kiranın enflasyona çok bir etkisi yok sanırsam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

tanzim satışlarla enflasyonu düşük göstermeye çalıştılar.. anlıyoruz ki market sahipleri "gönüllü" biçimde %50 zararla mal satmışlar.. yersen "gönüllü"..

peki.. sadece market sahipleri mi?
    enerji şirketleri de "gönüllü" olarak fiyatların artmamasını sineye çekmiş olabilir mi (epdk belirliyor aslında).. doğalgaz ve elektrik zamlarını ertelersin .. sonra baz etkisinin güçlü olduğu aylarda (yaz ayları) "önden yüklemeli" biçimde elektrik ve doğalgaz zamlarını dayarsın..

enflasyon sepetindeki kaç mal zararına satılmıştır..sayısını bilmiyoruz.. ancak sadece sebze meyve ile sınırlı kalmadığı kesin.. ama gıda enflasyonunu ciddi biçimde düşük gösterdiler.. burası net..

netice: sepet agırlıkları ile oynamalarını geçtik.. resmen fiyatların manipüle edildiği bir dönemden geçiyoruz.. geçmişiz.. bunların açıkladıkları enflasyonu nasıl yıllık %9 buldukları çok açık.. gerçekçi olmayan rakamlarla hayali enflasyon rakamları..adamlara kanıt gösteriyoruz (marketlerin zararına sattık itirafı: yukarıda verdiğim link) bu arkadaşlar hala "pinpon" topu muhabbeti yapıyor..

işin diğer bir komedisi.. iktidar resmen tek hane faiz olacak diyor aylardır.. ve emrindeki kurumlar bu hedefe ulaşmak için "çalışıyorlar".. nasıl "çalışıyorlar" tahmin etmek güç olmasa gerek halkın bir kısmı da bunların "metodolojisi" doğru olduktan sonra ölçüm gerçekçidir diyorlar..trajik bir durum..adamlar istedikleri sonuçlara göre "ölçüm" yapıyorlar aslında.. olan bu..

yunanistanı arjantini hatırlamakta fayda var.. yıllarca "muhasebe defterlerini" bilinçli biçimde yanlış tuttular.. ve gün geldi kriz kaçınılmaz oldu.. kriz tabiri aslında yanıltıcı.. adamlar resmen dip yaptılar..rezil oldular dünyaya..
    Son düzenleme : discretus; 04-10-2019 saat: 15:11.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 152/1002 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •