Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 153/1002 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

tüik ölçümü nerden alıyor: herhalde macrocenter dan almıyor.. mesela bim den alıyor.. hatta bu ölçümlerin marketlerde indirim olduğu zamanlara "özellikle" denk geldiği yazıldı çizildi basında

normal marketleri (zincir olmayan yerel ve küçük) düşünün.. halk ciddi biçimde manav alışverişini oralardan yapıyor aslında daha pahalı olmasına rağmen, kaliteli ürün bulduğu için.. zira büyük zincirlerin ürünleri ikinci sınıf.. tanzim ürünlerde ikinci sınıftı..çeşit yoktu..

yani gerçekte fiyatlar hep daha yuksekti .. ama bunlar yandaşlarının zararına sattığı malları kullanarak enflasyon hesapladılar.. gerçek piyasa değerlerinden büyük sapmalar olmasına rağmen..

ama halk bunları yemiyor.. o yüzden kendisini sağlama almak için dolarize oluyor.. güven yok diyoruz hani.. evet işte bu meseleler tam da güven meselesidir.. güvenin zedelenmesi olayıdır.. bir kez ölçümlere insan güvenmezse bundan sonra o inançsızlık devam eder..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Bir uzman şöyle diyordu bugün bloom'da; normalde 1. el konut satışları tüm satışların %45-46'sı arasında olurdu.

Ancak ağustos ayında ilk el konut satışı %33'e düşmüş durumda, bu pek iyiye işaret değil, bu ilk kez oluyor dedi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    En basitinden ekim ayında ev kiraları yasal oran olan %18’den artacak bu rakam geçen ay 19 küsürdü. Kiranın enflasyona çok bir etkisi yok sanırsam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu başlıkta emlak batışta, ev sahipleri ağlamakta denmiyor mu? Hatta, artış yapmam gerekirse çıkarım evden demiyor mu çoğunluk.

Bence şu aralar %15 üzeri zam yapan ya yoktur, ya da %1-2 dir...yapan varsa o ev sahibi ve kiracı ile tanışmak isterim.

Ben %11 yaptım...yine mırın kırın yaptı kiracı...sorunsuz 10 yıllık kiracım...idare ediyoruz birbirini...bu devirde ev sahibi olmak enayilik, bizim arkadaşlar öyle diyor diyırum

Yani, kiradan gelen etki yıllık %10 dur anca...detaya bakılırsa rakam gözükür, ama şahsen merak etmiyorum, gözlemlerime güvenirim...bu arada evim baba ocağında, yani Anadolu da da çok farklı değil durum..hatta orada %10-15 arasıdır, ist te %10 bile olmayabilir,

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu başlıkta emlak batışta, ev sahipleri ağlamakta denmiyor mu? Hatta, artış yapmam gerekirse çıkarım evden demiyor mu çoğunluk.

Bence şu aralar %15 üzeri zam yapan ya yoktur, ya da %1-2 dir...yapan varsa o ev sahibi ve kiracı ile tanışmak isterim.

Ben %11 yaptım...yine mırın kırın yaptı kiracı...sorunsuz 10 yıllık kiracım...idare ediyoruz birbirini...bu devirde ev sahibi olmak enayilik, bizim arkadaşlar öyle diyor diyırum

Yani, kiradan gelen etki yıllık %10 dur anca...detaya bakılırsa rakam gözükür, ama şahsen merak etmiyorum, gözlemlerime güvenirim...bu arada evim baba ocağında, yani Anadolu da da çok farklı değil durum..hatta orada %10-15 arasıdır, ist te %10 bile olmayabilir,
    Kiracının öyle kolay ev değiştireceğine inanmıyorum. Masrafı bol bir eylem.
    Diğer yandan
    Türkiye öyle hızla değişiyor ki , ev sahibi olmak konusunda da soru işaretlerim var. Mesela 2 yıl önce taşındığım yer artık aynı yer değil. Sokaktaki ev sahipleri ve kiracılar değişince keyfiniz kaçabiliyor.
    Ortak yaşama kurallarına uymayan bir kitle var. Ve yaptırımınız yok.

Sorunuza gelince birden fazla evi olan adam eğer evi iyi yerdeyse çatır çatır zammı yapıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Bizim arkadaşa mal sahibi %16 zam yapmış bu hafta kontrat yenilemiş yer İstanbul

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

%8 yaptı bana.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    tüik ölçümü nerden alıyor: herhalde macrocenter dan almıyor.. mesela bim den alıyor.. hatta bu ölçümlerin marketlerde indirim olduğu zamanlara "özellikle" denk geldiği yazıldı çizildi basında

normal marketleri (zincir olmayan yerel ve küçük) düşünün.. halk ciddi biçimde manav alışverişini oralardan yapıyor aslında daha pahalı olmasına rağmen, kaliteli ürün bulduğu için.. zira büyük zincirlerin ürünleri ikinci sınıf.. tanzim ürünlerde ikinci sınıftı..çeşit yoktu..

yani gerçekte fiyatlar hep daha yuksekti .. ama bunlar yandaşlarının zararına sattığı malları kullanarak enflasyon hesapladılar.. gerçek piyasa değerlerinden büyük sapmalar olmasına rağmen..

ama halk bunları yemiyor.. o yüzden kendisini sağlama almak için dolarize oluyor.. güven yok diyoruz hani.. evet işte bu meseleler tam da güven meselesidir.. güvenin zedelenmesi olayıdır.. bir kez ölçümlere insan güvenmezse bundan sonra o inançsızlık devam eder..
    Dostum geçen sene eylül zaten çok kötü bir aydı. Enf. Korkunçtu faizler 30 a vurmuştu markete giren 500 tl siz çıkamıyordu. Üstelik meyve sebze de uçmuştu domates bulamıyorduk 1 tl lik şey 5 tl olmuştu. Ülke kur şoku yemişti. Bu sene ona göre bile %10 artması gayet ciddi oran neyin kavgasını veriyorsun anlamış değilim gayet doğru ve ciddi bir veri. Baktım mesela benzin 7 imiş Dolar daha yüksekmiş faiz daha yüksekmiş her şey daha kötüymüş. Bu yılın geçen yıldan iyi olmaması mi lazım?

Şunu da ekleyeyim çok mükemmel yönetildiği için toparlamadı veya tüm sorunlar ortadan kalktığı için bir şeyin düzeldiği yok. Abd dedi ki başkanı kardeşim ben bu dolar faizini artıramıyorum. Türkiye de ekonomi durdu resmen harcamalar bıçak gibi kesildi. Ikisi birleşince hem cari açık azaldı hem dolar bulmak kolaylaştı. Abd yine faiz artırsın yine boguluruz geçen yılki gibi.

Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    Aslında wowturkey diye bi kenef yuvası var, orda senin kafadakilerden çok var yadırgamazsın emin ol..

pinpon topunu geç..

geçen yıl 5.20'ye aldığım benzin 7 tl olmuş..
    çaya şekere sıvıyağına bak..
    temizlik maddelerine bak.. bebek ihtiyaçları vs..
    ayakkabılara bak.. hiç bişey bilmiyosun waikiki way wayın fiyatlarına bak..

yok baz etkisiymiş yok şuymuş yok buymuş.. bloomberght'de her akşam sıkılmadan aynı mevzular..
    kelime yapmasın kimse.. geçen yaz kaça alıyodum bu sene kaça alıyoruma bakıyorum ben..

yüzde 9muş 10muş..geçicekler onu.. benim enflasyonum en az 35-40... ne yani isteseler Ekside(-) çıkartırlar.. inanalım mı!

adamlar 24 liraya peynir 40 kuruşa yumurta alıyolarmış her nasılsa..

sonra millet niye dolarize oluyo..niye kimse dövizine dokunmuyo.. dokunanı miksinler....

hesaplara el koymada başlamış.. ben böyle bi olay en kötü dönemde bile hatırlamıyorum.. herşey çok yolunda ya ondan olsa gerek..
    Uçuyoruz!.. ama uçurumdan aşağı...
    Kenef yuvasina ait olan sensin gibi duruyor üzgünüm. Kelime yapan da sensin. Siyasetle işim olmadığını Sn. Discretus biliyor başka başlıkta yönetenle yönetilen arasında güven sorunu olduğu için dolarizasyon böyle diye de daha bugün yazdım. Yobazsın malesef bunun farkında da değilsin muhattap olmayalım.

Benim yazdıklarım hepsi gerçek senin gibi boş muhabbet yapmıyorum burda yıllardır.. sen şu 4-5 senedir hala ev alicak vatandaş değilmisin.. seninle ev alanlar ikinci üçüncü tura donmustur...
    Zaten bı sen varsın bı Ahmetg var.. biseyler alma niyetlisisiniz.. ama ortada icraat yok.. tutarlı olduğun oradan belli...

Allah'ın filiz çayı olmuş 40 lira hala utanmadan burda fiyatlar geçen yılın altında edebiyatı yapmışsın.. iğneden ipliğe zam geliyo devamlı, hicmi çarşıya pazara cikmiyosun.. yoksa belediye alisveri ceki falan vardir sende etkilenmiyosundur belki de... elektriğe doğalgaza geçen yıldan beri kaç kere zam geldi ben sayısını hatırlamıyorum.. elli kere değiştirdikleri enflasyon sepet oranlarina sen inanabilirsin.. niye.. çünkü beyin bedava!..

Ortada herşey güzel olacak ilizyonu var ve bunu yemeyen milyonlar.. sen taşa toprağa yatır ya da borsanizda birbirinize mal kitlemeye bakın.. biz sade vatandaşlar olarak çokta tinnn... Ya da yüzde 10-12 faize bağla bozdur bozdur harca... köşeyi donersin o sadakayla... Herkes aptal olduğu için eline geçeni dolara altına gömmeye devam ediyor.. niye bi siz akillisiniz çünkü!...

Muhatabım değilsin...

8. Arkadaşlar kavganızı bölmek istemem ama

Bir konuda danışmam lazım.
    Yeni bir ev alındığında , emlak vergisi beyanı için bağlı olduğun belediyeye başvuru süresi ne kadardır ? Eskiden 3 aydı ama değişti diye duydum ?
    Selamlar

Sayfa 153/1002 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •