Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 154/1002 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kavganızı bölmek istemem ama

Bir konuda danışmam lazım.
    Yeni bir ev alındığında , emlak vergisi beyanı için bağlı olduğun belediyeye başvuru süresi ne kadardır ? Eskiden 3 aydı ama değişti diye duydum ?
    Selamlar
    Hocam 3 ayı bilmiyorumda aldığım senesi basit bi beyanname doldurmuştuk o kadar.. 6 ay sonra bile vermiş olabilirim, benim bildiğim esas olan aldığın senesi vermiş olmak..bi ücreti yoktu zaten.. ama bence içine kurt düşeceğine belediyeni ara derim, ben öyle yapmıştım..

hayırlısı olsun hakkınızda..

2. Tebernüş yine zırvalamış. Böyük Hüstad Ekonomist olmuş. Avantaları kesildi herhalde gayrımenkul sektöründen. :-)

https://twitter.com/tebernkireci1/st...031264257?s=21

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Tebernüş yine zırvalamış. Böyük Hüstad Ekonomist olmuş. Avantaları kesildi herhalde gayrımenkul sektöründen. :-)

https://twitter.com/tebernkireci1/st...031264257?s=21
    :--))))) süper yorum

4. Adamın beyin firarda. Amerikada bir ekonomis dolar sat euro al derse hiç birşey olmaz. Gayet normaldir. Ne gariplik var bunda anlamadım.

Pozisyonuna ve yatırım tercıhıne göre konuşuyor herkes. Tabi bu mantıklı da , kendisine göre karşı tarafta olanları aptal , kendini akıllı sayanlar da elbet hizaya geleceklerdir.

Ev e oturmak için bile olsa para bağlamak istemeyenler , borsada bir süredir kazanıyorlar ya , borsa destekleyicisi , bist in durumu ile Türkiye ekonomisinin şah a kalktığını topluma algılatmaktan başka bir şey yapmayan hükümetin uygulamalarını eleştirir gibi gözükerek en basitinden topluma düpedüz yalan konuşarak enflasyonu olması gerekenden çok daha düşük gösterme zihniyetini savunur olmuşlar. ****** et rasyonel verileri , Allah korkusu , kul hakkı , ah alma gibi tüm kutsal değerlerin 5 para etmediği kurumlar zamanı ve bu kurumları oluşturmuş bir zihniyet zamanı yaşıyoruz.

Neymiş para kaybedermişiz sonra. Yapma ya . Sen git vicdanı körelmiş zihniyetini kendine sakla.

Bugün enflasyon verileri ile yalan söylendiğini kendi tabanları bile kabul edenler bile bazıları gibi bu hesaplama mekanizmasını savunmuyorlar. Elektrik, doğalgaz a %55-60 , akaryakıta %30 zam geldi son 1 yılda. Şimdilik borsa kazançları ile bunlar elbet dokunmuyordur ama hiç olmazsa yıllık tüfe %9,26 , yıllık üfe %2,45 olduğuna inananlar hiç olmazsa yekten hükümeti açıkça destekleyici beyanlarda bulunmalı. Conektör , elektrik , karakemal gibiler bile bunlardan daha dürüstler. Asıl tehlikeli olan , kendini çok akıllı gören bu tatlı su kurnazlarıdır.

Hadi beni boşver . Bu sitenin , bu forum un en saygın 2-3 kişisinden biri olan deniz43 ün , bu enflasyon verileri , akademik dünyamızda alay konusu oluyor fikrine saygı gösterin en azından. Ah alan , çoluk çocuk rızkını hiç edenlerden olmayın. Ayıptır , terbiyesizliktir.

Sayfa 154/1002 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •