Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 157/1002 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

hükümetimiz hepimizi yine kucaklamış şükürler olsun..

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/bogaz...?_ref=infinite

"KGM'den yapılan yazılı açıklamada, kontrollü otoyol ve Boğaz köprülerinin hizmet ömürlerinin uzatılması amacıyla bakım onarımlarının düzenli olarak yapılabilmesi için, her yıl Üretici Fiyat Endeksi'ne (ÜFE) göre düzenlenmesi gereken geçiş ücretlerinin, geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen 21 aydır artırılmadığı belirtildi."

adamları gol demiş..

neyse bir ev sahibi olarak önümüzdeki zam döneminde bende sanırım artık üzerime düşen güncellemeyi yapacağım gözüküyor, zira onların baz etkisi var piyasanında kelebek etkisi var ve çevredeki yeni kiralık evlerle makas fazla açılmaya başladı..

Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    hükümetimiz hepimizi yine kucaklamış şükürler olsun..

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/bogaz...?_ref=infinite

"KGM'den yapılan yazılı açıklamada, kontrollü otoyol ve Boğaz köprülerinin hizmet ömürlerinin uzatılması amacıyla bakım onarımlarının düzenli olarak yapılabilmesi için, her yıl Üretici Fiyat Endeksi'ne (ÜFE) göre düzenlenmesi gereken geçiş ücretlerinin, geçen yıl yüzde 33,64 olan enflasyona rağmen 21 aydır artırılmadığı belirtildi."

adamları gol demiş..

neyse bir ev sahibi olarak önümüzdeki zam döneminde bende sanırım artık üzerime düşen güncellemeyi yapacağım gözüküyor, zira onların baz etkisi var piyasanında kelebek etkisi var ve çevredeki yeni kiralık evlerle makas fazla açılmaya başladı..
    Köprünün ücret artışını hedeflenen enflasyona göre yapsalarmış. Daha uygun olurmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

neyi hedeflenen enflasyona göre yapmışlar ki onu yapsınlar usta..

fakirleşiyoruz hızlıca olan bu.. bu ay 8 açıklarlar yıllığı.. napak inanakmı..

e nolucak..herkes koruma iç güdüsüne sokuyorlar ve bu her geçen zaman artacak.. biraz birikmiş talepler alınır(ev, araba vs) sonra gene durgunluk.. varmı bunun sonu...
    mesela kim yatırım amaçlı ev alır ki bu ortamda.. niye alsın, dertsiz başına..

girdaptayız.. çıkamıyoruz...

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben yazdım inanıp inanmamak size kalmış elbette. Vakit ayırdım yazdım inansanız sevinirdim burası yeri değil hangi kağıtları alıp taşıdığın sattığım yıllar içinde hep ilgili yerlere yazdım alırken satarken de yazdım ki kendime not olsun diye. Özelden mesajla da anlatabilirim çok karışık değil zaten.

Esas noktayı kaçırmışsınız hala yapmayın dediğim şeyi yapıyorsunuz. Eğitim sistemi rezalet diyelim ki bence de öyle. Sizin de çocuğunuz var e var benim de. Eğitim sistemini düzeltme seçeneğimiz var mı? Elimizden geliyor mu? Malesef benim gelmiyor. Alternatiflere bakıyorum iyi bir özel okul iyi bir devlet okulu veya çocuğu alıp yurtdışına gitmek. Malesef seçeneklerim bunlar. Ben istemez miydin bizleri yetiştiren anadolu liseleri fen liseleri olsun ama yok malesef ah vah etmenin faydası yok şu dakikadan sonra. Umarım açık olmuştur.
    eleştirsek de bir yere gelemiyoruz, kabul edip devam edelim, tamam doğru başka çaremiz yok bu ülkede yaşıyoruz ama aynı fikir ve emellere sahip olduğunu düşündüğümüz insanların olduğu şu ortamda insanlar gerçeklerle bize gerçek gibi yutturulmaya çalışılan şeyleri ayırt edebilmek istiyor. zaten basın tamamen o tarafa ya da bu tarafa bi yana yanlamış gidiyor. aklı fikri vicdanı olan insanlar olarak şunu tartışmamız lazım. evet enflasyon bu rakamların kesin üzerinde, orta gelirli olarak da ciddi bir fakirleşme yaşıyoruz bunu yavaş yavaş herkes anlıkr anlayacak. ne yapmamız lazım. insanların tek çıkış yolu dolar altın almak oldu. çünkü varlığını korumanın başka çaresi yok. öyle de yapsan yetmiyor vergilerle kenara koyabileceğin üç beş kuruşu da eritiyor düzen. ne yapalım vergi de mi vermeyelim diyoruz, e haciz çıkıyor.

https://www.haberturk.com/son-dakika...528600-ekonomi

YHT vs. alayına gelmiş...tek kalemde yüzde 20'den aşağı zam yapan kurum yok..

https://eksisozluk.com/turkiyedeki-p...3320?a=popular

burada da millet yeterince içini dökmüş..

powerpoint grafikleriyle, hedef hayallerlle bizim geçim şartlarımız iyilleşmiyor..

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bugün ev bakmaya gittim yine .

1500 TL kiraya verilebilir 230 bin TL istiyor .

Ama evin dış cephesinde bazı çatlaklar var pek içime sinmedi .

Bunu nasıl kontrol ettirebilirim acaba bilen var mı .

Birşey çıkmazsa düşünüyorum da ama çürük bina ise de aklımı çeliyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    bahsettiğim daire satılmış .

demek ki biraz uygun fiyat olunca hemenceceik satılıyor ev .

cumartesi günü koyuldu ilana pazartesi günü tapuya gidilip işin bittiğini söyeldi

7. Satılmaz mı o fiyata ve kiraya...

8. Satılabilir ama deprem sonrası 100 bin tl inmesi ve dış cephede birçok çatlak olmasaydı bende düşünebilirdim

Sayfa 157/1002 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •