Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 162/1002 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Yüzde 27 genç issizlik.
    Bu gençler nasıl iş bulacak, bulsa ne kadar kazanacak, kazansa bu ortamda nasıl ev,araba gibi ihtiyaçlara para aktarabilecek?

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Çapraz satış diyorlar buna...Bankacılığın şanındandır Adama ilave herşeyi satarlar/isterler...
    Yiyorsa bana satsinlar nasıl şikayet ediyorum onları bbdk ya sırf bankadan bunlar yüzünden istifa ettim ben

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bir aralar e-devlet şifresini istiyorlardı hala istiyorlar mı?
    E devlet şifresini isteyemezler suç kişisel verileri koruma kanuna göre şikayet etme hakkınız var

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Arsa fiyatları düşmeden fiyatlarda düşme olmaz.

Önce arsa sahipleri eşşek gibi dize gelecek. Yok öyle arsa aldım %55 ile %60 ile verdim havaları artık.

Daha önceleri %50 ile iş alan ve durumu süper olan bir tanıdığım müteahhit, arsa sahibine %30 teklif etti. İşine gelirse dedi. Gelmedi. Anlaşamadılar.

%30 un üstünde arsa payı olarak iş alan müteahhit kesin iflas eder bu ortamda.
    Benimde %50 ile iş yapan enayi bşr müteahhit arkadaşım var...2-3 sene içinde %30 dan fazla pay vermeyeceksiniz diyordum, yok yahu diyordu...o zaman Ümit’ler bu kadar körelmemişti tabi, şindi haklı çıktın diyor..en iyi lokasyonlar %40, merkezden uzaklaştıkça %30 iyidir,

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Benim bildiğim "mal zirvedeyken satılır". Şu ortamda ben ev satmam.

Bizim ailede ufak ufak "ülke değiştirme" niyeti olmasına rağmen, iki çürük daire dışında daire satmayı şimdilik düşünmüyoruz.
    Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner..
    Evlerin tamamını satmak için ekonomiye yeni bir bahar gelmesini bekleyeceğiz.
    Bu 10 yılı mı bulur, 20 yılı mı, orasını bilmem.
    Problem değil, kira alırız o arada.
    faizlerin düştüğü ipotekli konut kredisinin arttığı yerde satabilirseniz satın derim.
    Bu faizleri uzun süre bir daha zor buluruz gibime geliyor

6.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim husus,
    TR den ev alan suriyeliler güvenli bölgeye zorlanırsa bu evleri ne yapacaklar.

a) satarlarmi
    b) kirayami verirler
    c) içinden cikmayip oturmaya devam mi edecekler.

Bu hareket konut fiyatlarını etkileyebilir.
    Paralı kesime kimsenin bşr şey dediği yok...ev alanların çoğu zaten vatandaşlık da alıyor...onlar bir yere gitmez merak etmeyin.

Bu arada ev alma niyeti olan arkadaşların Ümit’lerini kırmak istemem..ama öyle 500-600 bin rakamlarını şaşkınlıkla karşılayan arkadaşlar bence ev almaya çalışmasınlar.

Bir de neden 600 binlik ev,..200-300 e de ev var.,,ama hem semti tikitoş olsun, hem site içi olsun..havuzu olsun, güvenliği olsun...o da olsun, bu da olsun...ama fiyatı 600 olmasın...200 olsun...hepsi aynı anda olmuyor işte

7.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    arkadaşımda ev bakıyor. maltepe bağlarbaşında 2+1 eve 650 bin istenmiş, dublexe 850 bin . bu neyin kafası?
    o parayı neye bağlasan kiradan, ödeyeceğin taksitten daha fazla getirir. yazık gerçekten.

8. Size küçük bir hikaye...oturduğum evin dışında, hem kira geliri olsun, hemde memlekette şehir merkezinde de evim olsun diye konut aldım...13 sene önce, baya oldu yani.

Yakın bir akrabam, olm salak mısın, paranı neden eve bağlıyorsun, iş yap, ticaret yap diyordu...kendi işleri de o zaman gayet iyiydi...şimdi köprünün altından çok sular aktı..borç batağında...biraz nefes almak İçin son varlığı oturduğu evi sattı..o da eşinin üzerinde olduğu için, nefes aldılar,..yoksa o da haczedilmişti,

Şunu demeye çalışıyorum, kira İçin ev ben de önermem...ama oturmak İçin ev alımı, her zaman mantıklıdır...hele uygun fiyatlı, içine sinen evi bulunca alacaksın.

Yok ben paraya takla attırırım, oradan kazandığım para ile kiramı da rahat rahat öderim diyorsa bir kişi...iyi takla attırıyorsan, önce bir ev al, kalan parayla yine takla attırırsın derim ben de..zaten 3-4 ev parası para kazanmıştır bu taklacı,

Sayfa 162/1002 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •