Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 169/1002 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Normalde yatırım yapmayın derim ancak evin durumu kiracı profilini etkiliyor. Eğer daha iyi profilde bir kiracı sağlayacaksa orta karar bir iyileştirme yapılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Teşekkürler sn Egeli,
    kiracı konusunda ben de sizin gibi düşünmüştüm...

2.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn cauti,

Bu fiyat iki ayrı emlakçı tarafından alındığı için muhtemelen evi bu fiyat üzerinden almak durumundayız..Ailesinden kaldığından olsa gerek eşim başkasına satılmasına razı olmadı.Muhtemelen önümüzdeki hafta satışı tamamlayıp çok sıkıntılı bir tadilat sürecine gireceğiz gibi görünüyor..
    Emlakçı bu paraya ben alırım mı diyor..,ederi bu demek ayrı, bu paraya alıcı var demek ayrı...yine de siz bilirsiniz tabii ki

3. İstanbul'da oturan arkadaşların Habertürk ü açmalarını tavsiye ederim. Veya deprem bilimine ilgi duyanların.

4. Arkadaşlar,küçük bir ilçede 4 blok 24 daireli bir sitede oturuyorum,daha önceki yönetimin,aidat ödemeyenlere hukuki yaptırım ile ilgili sözlerini tutmaması üzerine toplantılara katılmama ve yönetimi ibra etmeme kararı aldım ve uyguladım,ancak bu seneki yönetici korkunç açık vermiş,yaptığı fiyatlamalar uçuk kaçık ve uygunsuz,ancak toplantıya katılanlar;eğer bu adamı ibra edip çıkan borcu ödemezsek,kömürcüler kömür vermez diye ibra etmiş,yaptığım araştırma sonucu en az 3-4 sitede daha bu ve benzeri sorunların yakın zamanda yaşandığını öğrendim,daha önce bu başlıkta paylaşılan,aidat sorununun ister yasadaki boşluk deyin,isterse komşumla kötü olmayayım anlayışı veya ekonomideki kötüleşme,büyük şehirlerin dev sitelerinde başlaması öngörülen aidat toplama,harcama ve denetlenmesi sorunu önce küçük şehirlerde baş gösteriyor gibi...

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,küçük bir ilçede 4 blok 24 daireli bir sitede oturuyorum,daha önceki yönetimin,aidat ödemeyenlere hukuki yaptırım ile ilgili sözlerini tutmaması üzerine toplantılara katılmama ve yönetimi ibra etmeme kararı aldım ve uyguladım,ancak bu seneki yönetici korkunç açık vermiş,yaptığı fiyatlamalar uçuk kaçık ve uygunsuz,ancak toplantıya katılanlar;eğer bu adamı ibra edip çıkan borcu ödemezsek,kömürcüler kömür vermez diye ibra etmiş,yaptığım araştırma sonucu en az 3-4 sitede daha bu ve benzeri sorunların yakın zamanda yaşandığını öğrendim,daha önce bu başlıkta paylaşılan,aidat sorununun ister yasadaki boşluk deyin,isterse komşumla kötü olmayayım anlayışı veya ekonomideki kötüleşme,büyük şehirlerin dev sitelerinde başlaması öngörülen aidat toplama,harcama ve denetlenmesi sorunu önce küçük şehirlerde baş gösteriyor gibi...
    Şehir ya da site büyüklüğü farketmez.

Sorunsuz bir site hayatı İçin.... iş bilen yönetici ve ekibi ilave olarak da hırsızlık yapmayacak bşr ahlak anlayışı gerekiyor...bu ikisi olduktan sonra site hayatı, ya da apartman hayatı diyelim..daha sorunsuz ve daha düşük maliyetli oluyor.

Öpücük bağımlısı, sosyete meraklısı, rezidans tarzı örnekler kapsam dışıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Emlak konusunda tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum.

İst. Kadıköy,yeldeğirmeni semtinde kayın valideden miras kalan 65-70 metre kare bir ev var.Ev yaklaşık 2 senedir boş kaldı.diğer mirasçı olan baldız evi satmak istiyor biz de onun payını almaya karar verdik.evin değeri yaklaşık 350.000 tl civarı.2000 tl civarı kira getirisi olacağını tahmin ediyoruz fakat evin özellikle mutfak banyo kısmında tadilat yapmak gerekiyor.nerden baksanız 30-40.000 civarı bir masraf ister evi toparlamak iiçin.

işin ilginç tarafı yapacağımız bu tadilatın kiraya artış olarak yansıtma şansımız pek yok gibi.Bu haliyle de üç aşağı beşyukarı aynı fiyata verebiliriz gibi duruyor,

Tadilat yaparsam belki 250 tl fark edecek kirada.sizce tadilat yapmalımıyım yoksa bu haliyle mi kiralamalıyım.içinde beyaz eşyası falan da var öğrencilere bu haliyle de kiralarım diye düşünüyorum.
    ya da masraf yapıp daha düzgün bir kiracı için beklemek mi mantıklı.

daha önce hiç evimizi kiralamadık.kiraya verirken nelere dikkat etmeli.

evin konumu merkezi olduğundan kiraya vermek yerine airbnb falan da düşünmek daha mantıklı olur mu?Aklımda deli sorular var ?

insanın oturucak evidışında evi olması da zormuş

bir sürü evi olanlara Allah yardım etsin
    baldızın hissesini almak yerine evi satmaya kalksak piyasa geberik ölü fiyata gider..
    tadilatlı daireye gelen talep ve profil farklılaşıyor, hele çevredeki evler genelde eski ise tadilatlı ev çok hızlı kiraya verilebiliyor. ayrıca bir kere tadilat yaptırdıktan sonra kafanız rahat olur, daha sonra içinde kiracı varken yok şurası bozuldu burası çok eski değiştirelim gibi taleplerle karşılaşmazsınız.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Emlakçı bu paraya ben alırım mı diyor..,ederi bu demek ayrı, bu paraya alıcı var demek ayrı...yine de siz bilirsiniz tabii ki
    Emlakçı eş değer satılık dairelerin fiyatını söylemiş zannedersem...Yarın tapuya gidiyoruz kısmetse..

8.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    tadilatlı daireye gelen talep ve profil farklılaşıyor, hele çevredeki evler genelde eski ise tadilatlı ev çok hızlı kiraya verilebiliyor. ayrıca bir kere tadilat yaptırdıktan sonra kafanız rahat olur, daha sonra içinde kiracı varken yok şurası bozuldu burası çok eski değiştirelim gibi taleplerle karşılaşmazsınız.
    Bana da tadilat yapmak mantıklı geliyor..Fakat iyi usta bulmak ,ustalarla uğraşmak büyük dert..Eski evimi tadilat yaparken ustalardan az çekmedim.Belki de satarız tadilat yaptıktan sonra.. piyasa canlanırsa tabii...gerçi çok zor gibi konutta canlanma..

Sayfa 169/1002 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •