Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 171/1002 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. ev fiyatlarını arttırdılar. arkadaş dedi cimere yaz. farkeder mi?
    ya birileri diyecek serbest piyasa. kardeşim fiyat arttırmak bu kadar kolay mı?
    (kendim cevap veriyim; patatesi, soğanı geçen zamanda inanılmaz fiyatlara satmadılar mı )

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Geçen gün apartman kapıcı dairesini kiraya vermek hususunda alınan kararı keyfi uygulamayan, kiracı bulamıyorum diye savsaklayan yöneticiye - Bilerek ve isteyerek kat maliklerini zarara uğratmak- suçlamasıyla dava açtım. Adam tebligatı almış ve avukata koşmuş. Bana gelerek davadan vazgeçmemi, aradaki 3 aylık kirayı apt. hesabına yatıracağını söyledi. Ben de yatır parayı ve hemen kiralık ilanı as dedim. Kiraya verdiği anda ( parayı yatırdı ) davadan feragat edeceğim. Bunlar böyle yola gelecekler.
    Çok değerli bilgiler bunlar.

Bu sayfalara gerçek katkılarda bulunuyorsunuz.

Mücadele etmek için,mücadele yolunu bilmek lazım.

Yüreğinize sağlık.

3. Değerli arkadaşlarım günaydın. Almanya’nın Duisburg kentinde € 60K ödeme ile alabileceğim bir ev buldum ve İstanbul’da bir ev almaktansa Almanya’da ev almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Sizce de doğru bir karar vermiş olur muyum? Almanya’da konut almak hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    ev fiyatlarını arttırdılar. arkadaş dedi cimere yaz. farkeder mi?
    ya birileri diyecek serbest piyasa. kardeşim fiyat arttırmak bu kadar kolay mı?
    (kendim cevap veriyim; patatesi, soğanı geçen zamanda inanılmaz fiyatlara satmadılar mı )
    Yine kolaycılık, sorununu başkasına havale etmek ! Eşim yemeğe çok tuz koyuyor, yönetici kaloriferi yakmıyor vb. bu nedir ? Cimer dediğiniz kurum sihirli çözüm merkezi mi ? Fonksiyonu nedir ? Vatandaşın kamu kurumları ile olan sorunlarında aracı olmaktadır. Dilekçenizi ilgili kuruma gönderir ve sizin şikayet ettiğiniz kurum size bu kez yazılı cevap verir. Öyle bir reklamı yapıldı ki; sanki her derde deva imiş.....

5.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlarım günaydın. Almanya’nın Duisburg kentinde € 60K ödeme ile alabileceğim bir ev buldum ve İstanbul’da bir ev almaktansa Almanya’da ev almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Sizce de doğru bir karar vermiş olur muyum? Almanya’da konut almak hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba?
    AB Vatandaşlığı istiyor olmalı, yoksa Almanya dururken millet neden Türkiye de ev alsın.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    AB Vatandaşlığı istiyor olmalı, yoksa Almanya dururken millet neden Türkiye de ev alsın.
    Türk vatandaslari icin bir sinirlama yok. Almanya'da ikameti olmasa bile ev satin alabilir.
    Karsilik anlasmalar cercevesinde alman vatandaslarininda, askeri bölgeler ve askeri denetim bölgeleri disinda, Türkiye'de emlak satin alma haklari bulunmakta.

Ancak Duisburg'ta alinacak olan evin yeri, konumu, durumu vs. bilinmeli. Sorumluluklar cercevesinde yagmurdan kacarken, doluya tutulmamak lazim.
    Kiraya verilirse Almanya'da vergi beyan edilmeli ve %25'den asagi degil vergisi. Almanya'daki vergi mükellefinin yararlandigi istisnalardan yararlanimyor dar vergi mükellefi.

7.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Türk vatandaslari icin bir sinirlama yok. Almanya'da ikameti olmasa bile ev satin alabilir.
    Karsilik anlasmalar cercevesinde alman vatandaslarininda, askeri bölgeler ve askeri denetim bölgeleri disinda, Türkiye'de emlak satin alma haklari bulunmakta.

Ancak Duisburg'ta alinacak olan evin yeri, konumu, durumu vs. bilinmeli. Sorumluluklar cercevesinde yagmurdan kacarken, doluya tutulmamak lazim.
    Kiraya verilirse Almanya'da vergi beyan edilmeli ve %25'den asagi degil vergisi. Almanya'daki vergi mükellefinin yararlandigi istisnalardan yararlanimyor dar vergi mükellefi.
    Açıklama için teşekkür ederim üstat

8.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üyeler,oturduğum site 2 blok 8 daire,2 blok 4 daire olmak üzere,4 blok 24 daireden oluşuyor,oturduğum blok da asansör boşluğu dahi yok,8 daireli olanların ilkinde asansör var,2.de ve 3 .blokta boşluk var fakat asansör yok,2 blok kendi imkanlarıyla geçen sene asansör yaptırmış,bu seneki yönetim ibrasında 3 bin tl asansör bakım masrafı var;yöneticiyi aradım:ödediğim aidatlardan asla yararlanma imkanım olmayan asansör bakım ücretini neden kestiğini sordum? genel kurul karar aldı dedi.Bende;genel kurul böyle bir karar alamaz bu para tüm siteyi ilgilendiren ortak harcamalar için toplanıyor,o iki blok kendileri bu parayı ödemeli dedim ve adıma kesilen paranın iadesini talep ettim.

İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda,bu duruma denk gelen bir dava sonucu veya açıklama bulamadım,görüştüğüm bir avukat;evet siz haklısınız dedi ama oda mantık yürüttü çünkü konunun uzmanı değildi.

Karşılaştığım bu sorunla ilgili siz değerli üyelerin görüş ve önerileri nedir acaba?
    Soruma cevap veren tüm üyelere teşekkür ederim,ayrıca özel mesajla yardımcı olmaya çalışan Sayın Şirinyerli yede teşekkür ederim.

Sayfa 171/1002 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •