Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 173/1002 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Kredi kartı borcundan dolayı ipotekli evim satılabilirmi
    Ufuk demir25 Ekim 2019 | 19:07
    FacebookTwitterLinkedIn
    merhaba size bir sorum olacak zahmet olmazsa cevaplarsanız sevinirim iş bankasından konut kredisi çektim ödüyorum ama garanti bankasına kredi ve kredi kartından dolayı borcum var ve icralık oldum ve ödeyemiyorum evime geldiler gittiler geldikleri ev babama ait ben orada oturuyorum ama kredi ile aldığım evde kiracı var ve bugün kiracılı olan evime kıymet takdiri yapıldı garanti bankası bu evi satabilirmi iş bankası buna izin verirmi garanti borcum 94 bin iş bankası konut kredi borcum kapanması 150 bin evimin yaklaşık değeri 230 bin çok kötüyüm cevaplarsanız sevinirim saygılar.
    https://www.tebernuskirecci.com.tr/k...bilirmi/169786

Kağıthane Ivaflatsın durumu
    Emin Subaşı25 Ekim 2019 | 11:57
    FacebookTwitterLinkedIn
    Abi merhaba, malumunuz Kağıthanede bulunan Ivaflats projesi vardı. Kentsel dönüşüm karşılığında arsaya 2 bloklu proje yapıldı 1 blok kaba inşaatı bitti diğer bloğa aradan 2 sene geçmesine çivi bile çakmadılar ve en sonunda firma sahibi burayı yapamayacağını söyledi zaten oradaki istinat duvarı çöktükten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olaya el attı ve burayı kendileri üstlendi. Şimdi ben buraya tam 20 ay senetle ödeme yaptım ve aylık ödemem 5,500 TL idi son 4 aydır bir ödeme yapmadım ve içeride param duruyor peşinatımla beraber. Bakanlık buraya bir proje söylemiş duyduğum kadarıyla kaba inşaatı biten bloğu yıkacakmış fakat burada 60-70 daire var ve bu 60-70 hak sahibi demek ve burayı yıktıktan sonra ilgili arsaya en fazla zemin artı 4 katlı yatay bina yapacaklarını duydum. İyi de bu projede toplam 130 daire vardı yani 130 hak sahibi var demek peki bu yatay projeye nasıl 130 daire sığdırılacak arsa alanı küçük hak sahibi çok. Şimdi biz avukata verdik ama davayı bekliyoruz ve bu dava tahminimce yıllar sürecek. Sizin görüşlerinizi ve yorumlarınızı alayım dedim teşekkürler
    https://www.tebernuskirecci.com.tr/k...-durumu/169781

İki tane beton beyinin durumu, birincisi şartları müsait olmadan boyundan büyük beton işine girmiş ikincisi benim gibilerin yıllarca uyardığı ama bunun gibi beton beyinlere öğretemediği PROJEDEN, kağıt üstünde beton işine bulaşmış. Daha bunlar gibi binlerce var hepsi bir bardak soğuk su içip hesapsızlıklarının, sürü hareketinin bedelini ödeyecekler tabi bunlar sayesinde AĞAOĞLU gibi ahlaksız uğursuz betoncu tayfasıda düdükledikleri insanların parasıyla BEYEFENDİ statüsüyle bilmem nerelerinin üstünde fındık kıracak.

2. nakit parayla asla ev almam ANCAK konut kredisi kamu bankalarında 0,69 a düşecek deniyor, ŞAYET BU OLURSA işte o kredi ile ev alınır. nakit parayla değil.

https://www.emlak365.com/ekonomi/enf...ac-h22890.html

3.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    nakit parayla asla ev almam ANCAK konut kredisi kamu bankalarında 0,69 a düşecek deniyor, ŞAYET BU OLURSA işte o kredi ile ev alınır. nakit parayla değil.

Evler gerçek değerine düşmediği sürece %0 bile olsa ev satışları düşük seyreder. Alım gücü zaten yerlerde. Hareket istiyorlarsa önce buraya el atacaklar. Önceki alınan fiyat mecbur koşulacak, alıcı tarafta düdüklenmeyecek. Yok öyle 200'e al 500 sat.

4.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    nakit parayla asla ev almam ANCAK konut kredisi kamu bankalarında 0,69 a düşecek deniyor, ŞAYET BU OLURSA işte o kredi ile ev alınır. nakit parayla değil.

İşte o an fiyatlarda uçmuş oluyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
     Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    İşte o an fiyatlarda uçmuş oluyor.
    Aynen öyle , 2011 yılında 160,000 usd ye alınmış evin 2015 yılında 500.000 tl değeri vardı = (180 bin usd ) alıcısı da hazırdı

şu an ise evin değeri 650.000 TL civarı :
    yani 113,000 usd...

Zaten dolar bazında % 30 düşmüş bu ev , değerini koruyamamış...

Bence gayrimenkule bu gözle bakıldığında fiyatlar makul seviyelere geldi gibi...
    ( tabi şişirilmiş fiyatlı site içerisindeki kutu gibi evlerden bahsetmiyorum )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by b-y Yazıyı Oku
    Aynen öyle , 2011 yılında 160,000 usd ye alınmış evin 2015 yılında 500.000 tl değeri vardı = (180 bin usd ) alıcısı da hazırdı

şu an ise evin değeri 650.000 TL civarı :
    yani 113,000 usd...

Zaten dolar bazında % 30 düşmüş bu ev , değerini koruyamamış...

Bence gayrimenkule bu gözle bakıldığında fiyatlar makul seviyelere geldi gibi...
    ( tabi şişirilmiş fiyatlı site içerisindeki kutu gibi evlerden bahsetmiyorum )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Maaşlarin TL ile oldugu yerde, evlerin fiyatina neden dolar üzerinden bakmamiz gerekiyor ?
    Dolarla ev satacak arkadaslar, markette dolar etiketi gorseler ne dusunurler acaba !

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Maaşlarin TL ile oldugu yerde, evlerin fiyatina neden dolar üzerinden bakmamiz gerekiyor ?
    Dolarla ev satacak arkadaslar, markette dolar etiketi gorseler ne dusunurler acaba !

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Markette zaten dolar etiketi görüyoruz. Her şey TL ile ilgili olsa neden sürekli zam geliyor bu ürünlere
    O egeli ben değilim

8. Birkaç yıl önce 165 TL'ye aldığım şey şimdi 300 liraya yaklaştıysa, marketlerdeki etiketler zaten dolar demektir. .
    ürün o zaman da $ 50, şimdi de $ 50.
    Etiketi dolar görsek şaşırmayız yani.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 173/1002 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •