Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 178/1002 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

geçmişle kıyaslamayın.. eskiden evler ferahtı..çevresi ile beraber..bagdat caddesi 3-4 katlı ve nispeten geniş bahçeleri olan bir yerdi.. bir kültürü vardı.. bagdat caddesi efsanesi o zamanlar ortaya çıktı.. şimdi ise ayağa düştü.. 15+ katlı apartmanlar.. bahceleri son milimetresine kadar betonlaştıran (daha çok daire çıkarmak için) bir zihniyet.. bence hem ev sahipleri (dönüşüm öncesi) hem de belediye suçlu.. neticede ortaya kümes çıkıyor.. evet.. bu evler ise para etmez.. arsadan aldığın m2 ne onu hesapla.. mesela "eskiden 500 bin dolardı şimdi de 500 bin dolar" eder gibi mantıklar işlemez.. artık arsadan aldığın pay sıfıra yakınsıyor.. ve ciddi bir nufus yogunluğu..

haaaa. ben paramı betona gömeceğim diyorsan ayrı konu.. ona kimse karışamaz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Haklisiniz. Sanirim evi almaya karar vermiş coktan.1 adet ev ve üstüne 500 verip 1adet yeni ev alacak arkadas.
    Ben para odemesinden ziyade işin mantikli olup olmadigi konusunda takildim kaldim heralde.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen evi almaya karar verdim ama işin finans kısmında ne yapsam diye düşüyorum. 300k için gelecek 60 bin faiz var 9 ay sonra kredi çeksem 300 için 9 ay vade 317 falan ödüyorum alcağım parayı hesaba koyunca 40 k gibi bir avantajım oluyor. geriye 200 K ödemem kalıyor kenarda ise 300K para olacak. 200 K yı uzun vade kredi mi alsam nasıl yapsam onu çözemedim

3.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Aynen evi almaya karar verdim ama işin finans kısmında ne yapsam diye düşüyorum. 300k için gelecek 60 bin faiz var 9 ay sonra kredi çeksem 300 için 9 ay vade 317 falan ödüyorum alcağım parayı hesaba koyunca 40 k gibi bir avantajım oluyor. geriye 200 K ödemem kalıyor kenarda ise 300K para olacak. 200 K yı uzun vade kredi mi alsam nasıl yapsam onu çözemedim
    Zorlanmadan ödeyebileceğin en kısa vadeyi seç bence. Sebebi açık, ilk taksitlerde ödenen paranın çoğu faize gider, ana paradan çok az ödenir. Vade uzadıkça bu durum daha da kötüleşir.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Saygılar...

4. ben bu ülkede eve para bağlayanın akıl sağlığından şüphe ediyorum.adam kümes almak için yıllarını heba ediyor.bu sırada betoncu yandaşlar 4. karıyı almakla meşgul oluyor.oğulları milyonluk araçlarla terör estiriyor.huqqada karı kesiyor.almayın kimse almasın taaki şu batasıca devir bitene kadar. ben yeni araba bile almıyorum,ne evi. becerebilirsem tüm doları yurtdışa çıkaracağım.

5.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    ben bu ülkede eve para bağlayanın akıl sağlığından şüphe ediyorum.adam kümes almak için yıllarını heba ediyor.bu sırada betoncu yandaşlar 4. karıyı almakla meşgul oluyor.oğulları milyonluk araçlarla terör estiriyor.huqqada karı kesiyor.almayın kimse almasın taaki şu batasıca devir bitene kadar. ben yeni araba bile almıyorum,ne evi. becerebilirsem tüm doları yurtdışa çıkaracağım.
    Ev almamak bu sorunu çözer mi bilmiyorum. Biz ev almasak, bu sefer de kiralıycaz. Sonuçta bi evde oturacaz ya alacağız yada alan bize kiralıyacak. Sistem tepeden kuruluyor. Bireysel çabalarla yıkmak zor görünüyor. Tüm betoncu yandaşlara 4. eşleriyle mutluluklar dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Ev almamak bu sorunu çözer mi bilmiyorum. Biz ev almasak, bu sefer de kiralıycaz. Sonuçta bi evde oturacaz ya alacağız yada alan bize kiralıyacak. Sistem tepeden kuruluyor. Bireysel çabalarla yıkmak zor görünüyor. Tüm betoncu yandaşlara 4. eşleriyle mutluluklar dilerim.
    yeterince kiralık ev fazlasıyla var merak etme. amacım zaten vakti gelince buralardan çekip gitmek, kendimi ev alıp neden ölü yatırıma bağlayım.ev alacaksam yurtdışına yönelirim.mesela londradan 10-15 sene önce alınan ev kendini dolar bazında defalarca katladı.geleceği garanti ülkelerde ev almak mantıklıdır,TR buna uymuyor.geleceği olmayan dağılma aşamasındaki ülkelerin malı para etmez ve oraya para bağlanmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    yeterince kiralık ev fazlasıyla var merak etme. amacım zaten vakti gelince buralardan çekip gitmek, kendimi ev alıp neden ölü yatırıma bağlayım.ev alacaksam yurtdışına yönelirim.mesela londradan 10-15 sene önce alınan ev kendini dolar bazında defalarca katladı.geleceği garanti ülkelerde ev almak mantıklıdır,TR buna uymuyor.geleceği olmayan dağılma aşamasındaki ülkelerin malı para etmez ve oraya para bağlanmaz.
    yaşadığım yerde 3+1 evlerin kirası 4.000 tl olunca insan her ay kirayı çöpe atmaktansa mal sahibi olmayı düşünüyor maalesef

8.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    Gidebilirsiniz bende gidermiydim bilmiyorum eşim ve ben öğretmenim gitsek nereye gideceğiz savasmaya devam etmek çocuklarımızı yetiştirmek zorundayız buna mecburuz başka cozumum yok ama gemisini de kurtaran kaptan

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

Sayfa 178/1002 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •