Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 192/1002 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Soyguna bak hele

"Vatandaşın vergi yükü 10 kat artacak... Ev alana da satana da yüzde 4 vergi şoku!
    Evini satmak isteyenler artık önce şirketlere evinin gerçek piyasa değerini hesaplatacak. Ortaya çıkacak gerçek değer üzerinden yüzde 4 harç ödenecek, vatandaşın vergi yükü 10 kat artacak."
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...gi-soku/227001
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Bu vergiler ikinci el ev fiyatlarını yükseltir mi düşürür mü bilemedim artırır desem adam vergileri üstüne koyar alacak kişi bana ne der ev almaktan vazgeçebilir bilemedim gidişat berbat burası kesin ytd.,.

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

bu emlak vergileri ve alım/satım vergilerinin mantığını anlamak zor.. bu vergilerdeki keyfiliği yani.. adamlar canları sıkılınca oranları arttırıyor, değerleme biçimini değiştiriyor..

bir yanda 10 katlı binada standart orta direk daire.. diğer yanda müstakil ev.. belki bir villa 10 milyon tl değerinde.. bunu yaparken zaten pahalıya yapmışım.. ona göre malzeme kullanmışım.. bu harcamalar esnasında sürekli bir vergi ödemesi olmuş zaten..

ne yapıyorsun bana hizmet olarak?. çöpleri alıyorsun.. güzel.. peki standart orta direk daire ile benim evim arasında nasıl fark var?.. ikisinden de çöpleri alıyorsun.. yol getiriyorsun.. su bağlıyorsun.. elektrik getiriyorsun.. ama vergi neden değişik.. ?neden evin "değerine" bağlı olarak bu vergileri alıyorsun benden.. senin keyfine göre evin değeri 2 katına çıksa ben neden iki kat vergi ödeyeyim..

veya.. evimin yanına metro getirdin.. sonra bana diyorsun "hadi bakalım senin vergin arttı".. neden ? "zira rant vergisi olmalı sana metro getirdim" diyorsun sonra.. ama bana getirmedin ki? ekonominin çarkları dönsün, millet trafikte tıkılıp kalmasın diye nufusun yogun olduğu yerlerde ve ekonominin kalbi yerlere bu hizmeti getirdin.. getirmek zorundasın zaten..yoksa ekonomin randımanlı olmaz.. ayrıca normalde benden gelir vergisi alıyorsun.. zaten bu tür hizmetleri yapmak için alıyorsun.. ayrıca.. gereksiz yere imarı arttırarak nufusu arttırıyorsun bazı şehirlerde ve bu şehirlerde doğal olarak altyapı ihtiyacı ortaya çıkıyor.. sonra altyapı yapıyorsun (metro).. benim evim değerleniyor.. sonra benden bir tur vergi daha alıyorsun.. böyle saçmalık olmaz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Soyguna bak hele

"Vatandaşın vergi yükü 10 kat artacak... Ev alana da satana da yüzde 4 vergi şoku!
    Evini satmak isteyenler artık önce şirketlere evinin gerçek piyasa değerini hesaplatacak. Ortaya çıkacak gerçek değer üzerinden yüzde 4 harç ödenecek, vatandaşın vergi yükü 10 kat artacak."
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...gi-soku/227001
    Olması gereken verginin alınması soygun değildir. Bugüne kadar vergi alınmaması bir kayıptır. Hatta bu vergi normal alınsınki yüksekliği ortaya çıksın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Bu vergi olayı zaten krizde olan inşaat ve gayrimenkul sektörünü iyice bataklığa saplar.

Ortalama 400K'lık eve 16K vergi çıkar. Gayrimenkul fiyatlarını artırır bu iş.

Şuan Beşiktaş'ta 1+1 olan eve 2 kişi sığamadığımızdan ,kiraya verip Kadıköy'den ev satın almak için ilanlara bakıyorum düzenli olarak. 400-450 K olan evler 600-650 K'ya fırlamış bu faiz indirimi yüzünden. Vergi vb. giderlerle maliyetleri ciddi derecede artacak.

Ülkede kaliteli bir yaşam olsa anlarız. Değer deriz.
    Uygulanmamasını temenni ediyorum.
    Son düzenleme : Trade Shark; 02-11-2019 saat: 13:53.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bu vergi olayı zaten krizde olan inşaat ve gayrimenkul sektörünü iyice bataklığa saplar.

Ortalama 400K'lık eve 16K vergi çıkar. Gayrimenkul fiyatlarını artırır bu iş.

Şuan Beşiktaş'ta 1+1 olan eve 2 kişi sığamadığımızdan kiraya verip Kadıköy'den ev satın almak için ilanlara bakıyorum düzenli olarak. 400-450 K olan evler 600-650 K'ya fırlamış bu faiz indirimi yüzünden. Vergi vb. giderlerle maliyetler ciddi derecede artacak.

Ülkede kaliteli bir yaşam olsa anlarız. Değer deriz.
    Uygulanmamasını temenni ediyorum.
    Arz fazlası var emlak zaten bitti, şimdi emlak sahibi olanlar kafeste devlet biraz da onları yolmak istiyor. Açıkçası bu ve bekliyordum şahsen.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu emlak vergileri ve alım/satım vergilerinin mantığını anlamak zor.. bu vergilerdeki keyfiliği yani.. adamlar canları sıkılınca oranları arttırıyor, değerleme biçimini değiştiriyor..

bir yanda 10 katlı binada standart orta direk daire.. diğer yanda müstakil ev.. belki bir villa 10 milyon tl değerinde.. bunu yaparken zaten pahalıya yapmışım.. ona göre malzeme kullanmışım.. bu harcamalar esnasında sürekli bir vergi ödemesi olmuş zaten..

ne yapıyorsun bana hizmet olarak?. çöpleri alıyorsun.. güzel.. peki standart orta direk daire ile benim evim arasında nasıl fark var?.. ikisinden de çöpleri alıyorsun.. yol getiriyorsun.. su bağlıyorsun.. elektrik getiriyorsun.. ama vergi neden değişik.. ?neden evin "değerine" bağlı olarak bu vergileri alıyorsun benden.. senin keyfine göre evin değeri 2 katına çıksa ben neden iki kat vergi ödeyeyim..

veya.. evimin yanına metro getirdin.. sonra bana diyorsun "hadi bakalım senin vergin arttı".. neden ? "zira rant vergisi olmalı sana metro getirdim" diyorsun sonra.. ama bana getirmedin ki? ekonominin çarkları dönsün, millet trafikte tıkılıp kalmasın diye nufusun yogun olduğu yerlerde ve ekonominin kalbi yerlere bu hizmeti getirdin.. getirmek zorundasın zaten..yoksa ekonomin randımanlı olmaz.. ayrıca normalde benden gelir vergisi alıyorsun.. zaten bu tür hizmetleri yapmak için alıyorsun.. ayrıca.. gereksiz yere imarı arttırarak nufusu arttırıyorsun bazı şehirlerde ve bu şehirlerde doğal olarak altyapı ihtiyacı ortaya çıkıyor.. sonra altyapı yapıyorsun (metro).. benim evim değerleniyor.. sonra benden bir tur vergi daha alıyorsun.. böyle saçmalık olmaz..
    Vergi sistemi çok saçma kurulmuş. Nasılsa herkes para harcar bunlar para harcadıkça da biz para keseriz mis gibi alır vergimizi geçeriz demiş devlet. Ee kur şoku sonrası harcamalar bıçak gibi kesildi ne yapacaklar şimdi? Ben 2 yıldır açıkçası emlak için böyle vergiler bekliyordum çünkü devlet bir türlü işin aslına, alması gereken yerlere vergi almaya gidemiyor. Ha emlakta da yalıda oturan kişinin 3+1 evi olanla aynı vergiyi vermesinde de bence sorun kesinlikle var, imkanı yoksa da oturmasın yalıda ama bu gelen düzenleme bu durumu adresleyecek mi emin değilim. Ayrıca başka bir nokta vergiler çok verimsiz harcanıyor. Halk da devlet de bizim fakir bir millet olduğumuz gerçeğini önce bir kabullenip buna göre yaşamaya başlayacak, değilse %250 Vergi kessen de yetmez.

8. Metro geldi diye vergimi olur diyen arkadaslar var. Devletin yapmasi gereken işmiş. (Dogru adamin agzinda dogru cümle bu)
    Metro geldi diye eve 100bin zam yapmasini bilen süper zeka ev sahiplerimiz devletin kendilerine rant saglayip vergilendirme istemiyor anlasilan.( Bu adamlar dogru adam degil)
    Eee benim paramla senin ayagina getirilen metro var, onu nasil hesaplandiricaz..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 192/1002 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •