Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 194/1002 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Pardon... şimdi hatırladım .... o, sadece kara ortak ..... zarara karışmıyor .....
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Evin bulunduğu sokağa ; örneğin semt pazarı açılması izni veya idarenin alacağı başka bir karardan dolayı evin değeri düşer ise ....

Kimden ''değer düşüklüğü'' iadesini alacaz ??
    Deger artisini vergilendireceksin, deger dusuklugunde ise vergi oraninda dusureceksin. Bukadar basit.
    Ayrica metro gelince yukselen fiyatin hepsini devlet alsin diyomusum gibi yorum yapmayin. 300 luk ev metro gelince 400 oluyosa aradaki farkin vergilendirilmesi gerekir.
    Haaa gerekmez diyosaniz, turkiyede olan hicbir rant kazancina ses cikarmayacaksiniz. Devleti illeri ilceleri yonetenlerin kendilerine ve yandaslarina sagladigi herturlu ranti normal goreceksiniz. Rte ye ve yandas inşaatcilara goz yumacaksiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Tabi devir rantcilarin devri. %50 nin icindesin ve bir yerden rant gelirin varsa benim yazdiklarim küfür gibi gelir adama.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Geçen bir patates üreticisi, fiyatlar artınca herkes hesap soruyor fiyatlar düşünce bunlar aç kaldı diyen yok diyordu. Böyle bu işler...
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Evin bulunduğu sokağa ; örneğin semt pazarı açılması izni veya idarenin alacağı başka bir karardan dolayı evin değeri düşer ise ....

Kimden ''değer düşüklüğü'' iadesini alacaz ??

5. Ben sadece ''değer düşüklüğü'' ihtimalinden bahsettim .... ve , sorumlu merci kimdir dedim .... bunu dünyada da uygulayan bir devlet duymadım !

'' rantın vergilendirilmemesi '' ile ilgili hiç bir yazım yok !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. sanki ben o değeri artmış evi satınca , 2 adet ev mi alabiliyorum ?

idarenin yaratttığı enflasyonun vergisini de ödemeye razımısın ?

7. 100bin TL lik evin değeri 200bin TL ye çıkmış olsun .....

aradakı 100bin TL farkın vergisi de 30 bin TL olsun....

elde var 170bin TL.....

atıyorum , komşundan rahatsızsın ve evi satmak mecbriyetindesin....

muadil bir ev almak istersen 30bin TL açığın var !

rantın içinde olanlar esasen bu yuksek vergileri savunur..

ben standart vatandaşım.. her alanda vergilendirilmekten bıktım..

alım satım kazancı vergisi ayrı bir konudur..emlak vergisi başka bir şey..

alım satım kazancı içinde enflasyon endekslemesi olmalı (eğer yoksa).. daha fazla değer artışı varsa makul bir oran vergilendirilmeli.. ama emlak olduğu için değil.. ticari kazanç olduğu için..

sapla samanı karıştırmayın..

ne kadar fazla vergiyi savunursanız özgürlüğünüz o kadar kısıtlanır..

metro konusunu anlamayan (devletin neden yapmak zorunda olduğunu yani) burada rant filan bahsetmesi manasız..

şu anda standart bir kişi sadece emlak vergisi ödemiyor.. eğer evini aldıysa/sattıysa alım satım kazancı üzerinden ödüyor.. tapu harçları filan ayrı..ayrıca diğer her alanda kdv var.. ötv var.. şimdi tatilde konaklama vergisi saçmalığı çıktı.. gelir vergisi var.. varoğlu var..

dünyada gelirine göre en fazla vergilendirilen ülke biziz..gizli ve açık bir sürü vergi var..

her açıdan saçmalık..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 194/1002 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •