Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 2/1002 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 9 - 16 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. 1 milyonluk evleri 500.000 e satmaları lazım ev almam için...

600.000 istedikleri eve 300.000 veririm...Bilemedin en fazla 400.000...O da ev varoş, mahalle arası olmayacak...

2. 300 lük ev satılıp yerine 400 lük ev alınır 50-100 tl kredi kullanılıp.
    onun dışında cazip değil.

3. Araba gibi yani...Eski 2-3 yaşındakini sat yenisin al...Anca...Aradaki fark az olmalı...Yoksa zor...

4. az önce baktım. istanbul esenler ve ümraniyeye adamlar arttırmış. zaten baktığım evler sanırım tok satıcılı.
    esenlerde eşimin istemediği daire vardı satılmış. esenler satıyor. şaşırdım. 2+1 sıfır asansörlü 310 ya da 315 olması lazım.
    ümraniyede htg bana 3+1 site için 700.000 fiyat çekmişti.
    beta emlak 4 seneden beri aynı apartmanda satamadığı 2 daireden 2. katta olanı 575 yapmış.
    Bunlarda akıl nasıl bilmiyom.
    esenlerde kazıkçı dediğim müteahhit 2015 de 320 e satıcam demişti. 2017 de sattı ama 320 ye sattı. bunlar habire arttırıyor. kafa çok güzel. biz dolar kazanıyoz. faizler yüksek. bir de yazıyorlar acil acil diye. yahu 500.000 ve üstüne kadıköyden ataşehirden bile bulunamaz mı? bulunur. anlamıyorum. ümraniyede sefa merve yapı vardı 2+1 daireye 540 demişti. sahibinden 9. katı adam 399 a satıyordu. çüşünüz ya.
    Allah akıl fikir versin.
    Bunları niye yazdım kriz mriz yok. emlak sitelerinde tam zamanı diye tuhaf haberler yapılıyor.
    insanlar müteahhitlerin düşmediğini yazmıştı. evet doğru.
    bu arada emlak katılım emlak365 sitesindeki haberde 13-14 müteahhitten yaklaşık yüzde 50 indirimli alıp satmak için girişimde bulunmuş. bakalım anlaşabilecekler mi?
    yahu az yukarıda yazdığım 700.000 lük evin belki daha kalitelisini 185,000 olarak internette anadoluda görmüştüm.
    nereye gidiyoruz. sistem kitlenecek. Hepimize yazık yav. emlak yatırım değil ihtiyaç. tmm yap yatırımlık istiyorsan da fakir fukara yoksulluk sınırı altında yaşayan bizler ne yapacağız?
    Ev fiyatlarını bilmeden müteahhitlere sormuştum. 90 lı yıllarda emlakçı diyordu ki(çocuktum) evin değeri kiranın 100 katı. hadi olsun şimdi 200 katı. 300-400 katı ne?

5. Hep CeHaPe nin yüzünden...

Esenlerden ev mi alınır yav...Orada cumhur birbirini pala, balta, bıçakla, top, tüfek, tabanca ile kovalıyo sokak ortasında...

6. Bence satucilarin mantigi su şekilde

Adam iki sene önce 500k ya satışa koydugu evi hala 500k ya satmaya çalışıyor sa demekki neredeyse %40 indirim yapmış demektir yani enflasyon sebebi ile zaten değer kaybetmistir. Bazıları fiyatlari biraz arttirarak bu zarari kapatmaya calisiyor. Ancak bizim gelirimiz enflasyon oraninda artmadigi için bize hiç indirim yapilmiyor gibi geliyor. Bu sebeple direk sahibinden satin almaya çalışmak daha mantıklı, kar amaçlı satış yalmayan kişi enflasyon hesabı yapmıyor
     Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    az önce baktım. istanbul esenler ve ümraniyeye adamlar arttırmış. zaten baktığım evler sanırım tok satıcılı.
    esenlerde eşimin istemediği daire vardı satılmış. esenler satıyor. şaşırdım. 2+1 sıfır asansörlü 310 ya da 315 olması lazım.
    ümraniyede htg bana 3+1 site için 700.000 fiyat çekmişti.
    beta emlak 4 seneden beri aynı apartmanda satamadığı 2 daireden 2. katta olanı 575 yapmış.
    Bunlarda akıl nasıl bilmiyom.
    esenlerde kazıkçı dediğim müteahhit 2015 de 320 e satıcam demişti. 2017 de sattı ama 320 ye sattı. bunlar habire arttırıyor. kafa çok güzel. biz dolar kazanıyoz. faizler yüksek. bir de yazıyorlar acil acil diye. yahu 500.000 ve üstüne kadıköyden ataşehirden bile bulunamaz mı? bulunur. anlamıyorum. ümraniyede sefa merve yapı vardı 2+1 daireye 540 demişti. sahibinden 9. katı adam 399 a satıyordu. çüşünüz ya.
    Allah akıl fikir versin.
    Bunları niye yazdım kriz mriz yok. emlak sitelerinde tam zamanı diye tuhaf haberler yapılıyor.
    insanlar müteahhitlerin düşmediğini yazmıştı. evet doğru.
    bu arada emlak katılım emlak365 sitesindeki haberde 13-14 müteahhitten yaklaşık yüzde 50 indirimli alıp satmak için girişimde bulunmuş. bakalım anlaşabilecekler mi?
    yahu az yukarıda yazdığım 700.000 lük evin belki daha kalitelisini 185,000 olarak internette anadoluda görmüştüm.
    nereye gidiyoruz. sistem kitlenecek. Hepimize yazık yav. emlak yatırım değil ihtiyaç. tmm yap yatırımlık istiyorsan da fakir fukara yoksulluk sınırı altında yaşayan bizler ne yapacağız?
    Ev fiyatlarını bilmeden müteahhitlere sormuştum. 90 lı yıllarda emlakçı diyordu ki(çocuktum) evin değeri kiranın 100 katı. hadi olsun şimdi 200 katı. 300-400 katı ne?
    Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk

7. İngilterede de emlak balonu çok pis patlayacak bir sonraki global krizde!

sorun sadece bizde değilmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Konut maliyeti ney arkadaş bende onu anlamıyorum yüzde 50 arsa payı vermeyecek sin verirsende ceremesini çekeceksin şerefiye parası vermeyeceksin verirsende batacaksin kışın falan konut hareketlenmez insanlar hayat kalitesini düşürmemek peşinde ev falan hikaye

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dediklerinize katılıyorum sadece tayin durumları olduğundan ufak tefek hareketler eylül ayında sonbaharda olur, kışın tabiki piyasa biter. herkes inşaat maliyetlerini konuşuyor yalnız arsalardaki balon patlayacak ilelebet tarla olarak kalmasını istemeyen konuta işyerine arsasını dönüştürmek isteyen artık ağırdan satmayacak, tok satıcı olmayacak.

Sayfa 2/1002 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •