Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 203/1002 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Emlakçının eşya döşeyip 2200'e kiraya verdiği bir ev biliyorum. Evin "eşyasız kirası" olarak emlakçı ev sahibine her ay 1600 TL ödüyor.
    Ev birkaç ay önce 300 bin liraya el değiştirdi.

Bence bu kıyas yapmanız için epey uygun bir örnek.
    feyk kiracı özellikle satılık dükkanlarda yaygındır, yüksek fiyattan kiralık gösterilir ama satıldıktan 2 ay sonra kiracı çıkar gider, sonra gerçek rayicin yarısı kadar olduğunu anlamış olur alıcı.. mesela iyi bi restoran gibidir, fiyatları ucuz- servisi iyidir, dolup taşmaktadır, bu adamın kirayı ödememe ihtimali yok dersin, fiyat/kira çarpanı çok caziptir.. lakin bütün hepsi satış için kurulmuş bir tiyatro sahnesi olabilir

kiracı olmasa ben burayı kaça kiraya verebilirim (ne kadar zamanda kiraya verilir) iyi araştırmak gerekir.. çevrede emsal rayiçleri ve boşluk oranlarını araştırmak lazım

2. Vay anasını şeytanın aklına gelmez yada bu işin profesyonelleri biliyordur...Ne dalavereler var bu sektörde de...

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Vay anasını şeytanın aklına gelmez yada bu işin profesyonelleri biliyordur...Ne dalavereler var bu sektörde de...
    Ooo, bu en bilindik yöntem.

Bunun ev kiracı versiyonu da şudur...mesela evini saracaksın...çevrede rayiç 2000 tl...senin evin daha bakımlı, cephesi vs daha iyi bir ev ya...evimi satacam ama, bana 1 yıl müsade edeceksin...Yalnız 2500 verebilirim, üstü beni aşar, evi boşaltmam gerekir dersin...adam da evi ucuza alıyoruz sanır, 2 ay kalırsın...işlerim bozuldu der çıkar gidersin.

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Vay anasını şeytanın aklına gelmez yada bu işin profesyonelleri biliyordur...Ne dalavereler var bu sektörde de...
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Bunun ev kiracı versiyonu da şudur...mesela evini saracaksın...çevrede rayiç 2000 tl...senin evin daha bakımlı, cephesi vs daha iyi bir ev ya...evimi satacam ama, bana 1 yıl müsade edeceksin...Yalnız 2500 verebilirim, üstü beni aşar, evi boşaltmam gerekir dersin...adam da evi ucuza alıyoruz sanır, 2 ay kalırsın...işlerim bozuldu der çıkar gidersin.
    Bu yöntemlerle de karşı karşıya kalacağımızı düşünürsek yatırımlık dükkan ya da konut almamak gerekir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu yöntemlerle de karşı karşıya kalacağımızı düşünürsek yatırımlık dükkan ya da konut almamak gerekir.
    Küçük bşr dükkan deneyimim olmuştu...çarpanı 100 filandı..bin pişman oldum...hele bizim gibi hayatın çok içinde olmayan beyaz yakalılar İçin kiralık dükkan, ev vs hiç önermem...kiracıyla uğraşmak İçin piyasanın içinde olmak lazım...öyle masa başı, bilgşsayar vs işlerle uğraşıp kira toplamak ters işler.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Malın ederini bilmek ayrı bir meziyet zaten. Bunu yapamıyorsan ya bir profesyonele danışacan yada zararı göze alacaksın.
    Aslında emlakçıya ihtiyacı olan satıcıdan çok alıcı, doğru fiyata ona ev bulması gerekende emlakçı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

bu durum iki taraf içinde geçerli. mal sahibi/kiracı yönü ile yani.

kira işlerinde kesinlikle garantili işlemler yapmak lazım özelikle bu evirde ortalık dolandırıcı dolu.

açıkcası kirada kalsam durumum varsa 2 senelik kirayı peşin öderim kafam rahat olur. sonra ev sahibi almanyadan oğlum gelecek evi boşaltın gibi bahanelerle çıkmak durumunda kalmazsınız.

yine bu yöntemle madem evini satıyor çarpan iyi içndeki kiracı 1 senelik peşin kirayı ev fiyatından düşülebilir. tapuya şerh konabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu durum iki taraf içinde geçerli. mal sahibi/kiracı yönü ile yani.

kira işlerinde kesinlikle garantili işlemler yapmak lazım özelikle bu evirde ortalık dolandırıcı dolu.

açıkcası kirada kalsam durumum varsa 2 senelik kirayı peşin öderim kafam rahat olur. sonra ev sahibi almanyadan oğlum gelecek evi boşaltın gibi bahanelerle çıkmak durumunda kalmazsınız.

yine bu yöntemle madem evini satıyor çarpan iyi içndeki kiracı 1 senelik peşin kirayı ev fiyatından düşülebilir. tapuya şerh konabilir.
    Bu devirde hangi ev sahibi düzenli kirasını ödeyen kiracıyı Almanyadan ya da Uzay'dan gelecek oğlu için çıkartır bilemedim...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 203/1002 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •