Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 205/1002 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Atla uçağa, git Kıbrıs a..şimdi tam zamanı oraların...ne sıcak, ne soğuk...ama Pegasus la uç lütfen
    Artık geç...Eskişehirden bekliyorlar...Ama Nisandakinde değerlendirebilirim...Tebrikler nokta atışı hisselerin için yeniden...

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    klasik söylem. çıkaracağı varsa bu böyle oluyor

belki evi satacak bilemezsin.

daha geçen günlerde bir arkadaşımın evi kirada idi. yaşlı babası var artık bunamış evde geline sulanmaya başlamış falan filen. yaşı 90 birşey yapacağından değil yani ama kafa gidik. neyse alın birazda siz bakın diye babasını diğer kardeşinin oturduğu ile bırakıp gelmişler hali ile ev ihtiyacı oldu arkadaşımda kiracısını çıkarmak zorunda kaldı hemde 3 günde.

almanyadan oğlu gelmedi ama babası geldi
    Valla benim gibiler için kiracı olmak çok zordur..çok rahat olman lazım...zaten değişikliği sevmem...3-5 senede bir ya artış oranı, ya ben oturacağım vs taşınmak zorunda kalırdım.

Allah iyi bir kiracı nasip etti...10 yıldır oturuyor..o da benim gibi herhalde...bu yıl %11 zam yaptım...zam yok, yoksa çakıyorum deseydi, tamam derdim herhalde...şimdi yeni kiracı İçin ilan ver, görüş, hırlı mıdır hırsız mıdır...zaten kriz ortamı...üf, tam sıkıntı.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İlginç bir durummuş.

Muhalefet gibi anlamazsınız sormak istiyorum.

Kiracı bu durumda çıkmak zorunda mı?
    sözleşmesi varsa değil sözleşmesi olsa bile öyle bir noktaya geliyorki illaki başını ağrıtır.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by butlan Yazıyı Oku
    2300₺ içinde kiracı olan eşyalı daire 380000 ₺ ‘ye satılık. 2+1 90 m2 Kira çarpanı olarak alınır mı sizce? Ev son katta. Antalya merkezde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    demem o ki.

ev sahibi ile konuş . bir senelik kirayı evin fiyatından peşin düşssün. kiracı 1 sene boyunca önceki ev sahibine kirayı ödemeye devam etsin.

tamam derse alabilirsin
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Valla benim gibiler için kiracı olmak çok zordur..çok rahat olman lazım...zaten değişikliği sevmem...3-5 senede bir ya artış oranı, ya ben oturacağım vs taşınmak zorunda kalırdım.

Allah iyi bir kiracı nasip etti...10 yıldır oturuyor..o da benim gibi herhalde...bu yıl %11 zam yaptım...zam yok, yoksa çakıyorum deseydi, tamam derdim herhalde...şimdi yeni kiracı İçin ilan ver, görüş, hırlı mıdır hırsız mıdır...zaten kriz ortamı...üf, tam sıkıntı.
    Ben de evlendikten beri kiracıyım ama biraz kendi tercihim biraz da bu fiyatlardan ev almak işime gelmiyor...

İlk evim Erenköy İnönü Cad.deydi...2001 den 2012 ye kadar oturdum...Sonra ev sahibi evi satacağım dedi (ki sattı) ben de istemiye istemiye çıkmak zorunda kaldım...Yoksa memnundum evimden ve semtimden...

2012 den beri de Ümraniyeye bağlı Soyak Yenişehir Şelale Evlerindeyim...İşime çok yakın diye ve de site olarak tam aradığım özellikte (çocuk 5 yaşındaydı taşındığımda) olduğundan taşındım buraya...Çocuğun okulu da yakındı (ilkokulda 200 mt idi) hala da yakın sayılır (2-3 km)...Yine memnunum evimden...Ve evsahibim de çok anlayışlı...Anlaşıyoruz bi şekilde...Çık evi satacam demediği müddetçe çıkmam...

Çok değişikliği sevmem ben de ehlikeyf biriyim...Ama kiracılığın tek kötü yönü hep diken üstünde oturmak ya birgün çıkmak zorunda kalırsan diye...Umarım olmaz anlaşıp gideriz...

6. F-35 Programı Direktörü Fick:

"Biz bir yıldır sessiz ama bilinçli bir biçimde tüm parçalar için alternatif üreticiler bulmak üzere harekete geçmiştik.

Türkiyenin ürettiği parçaları temin edeceğimiz alternatif üreticiler bulundu."

Bu programdan bile atıyor adamlar bizi...

7.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    feyk kiracı özellikle satılık dükkanlarda yaygındır, yüksek fiyattan kiralık gösterilir ama satıldıktan 2 ay sonra kiracı çıkar gider, sonra gerçek rayicin yarısı kadar olduğunu anlamış olur alıcı.. mesela iyi bi restoran gibidir, fiyatları ucuz- servisi iyidir, dolup taşmaktadır, bu adamın kirayı ödememe ihtimali yok dersin, fiyat/kira çarpanı çok caziptir.. lakin bütün hepsi satış için kurulmuş bir tiyatro sahnesi olabilir

kiracı olmasa ben burayı kaça kiraya verebilirim (ne kadar zamanda kiraya verilir) iyi araştırmak gerekir.. çevrede emsal rayiçleri ve boşluk oranlarını araştırmak lazım
    Maalesef bu sektörün bir kısmında para dışında hiçbir değer yok,insanların emeği,inançları vs. hiç önemli değil,ama bu hile hurda yoluyla kazandıkları para onlara da fayda sağlamıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İlginç bir durummuş.

Muhalefet gibi anlamazsınız sormak istiyorum.

Kiracı bu durumda çıkmak zorunda mı?
    asla çıkmak zorunda değil, bütün yasalar kiracıdan yanadır.. mal sahibinin en haklı durumunda bile minimum bi yıl sürer kiracıyı çıkartmak.. kiralar ödenmiyorsa yada kendi oturacağı ilk evini satın almış bi mal sahibi olsan bile çıkartamazsın kiracıyı.. almayadan gelen oğul, çorumdan gelen baba falan, bunlar gerekçe bile değil günümüzde..

buna mukabil kiracı çıkmak istiyorsa, bunu engelleyecek hiç bi sözleşme hiç bi yazılı taahhüdün hükmü yok.. mesela 5 senelik sözleşme yaptın, erken çıkarsan şu kadar tazminat ödersin diye sözleşme yapmış olsan bile, kiracı çıkmak istediği zaman çıkar ve herhangi bi tazminat ödemez.. sadece 'yeni kiracı bulma makul süresi' diye bi süre vardır (2 ay yada en fazla 3 ay) çıkma bildirimi yaptığı andan itibaren sadece bu 2 aylık kirayı alma hakkı vardır mal sahibinin- yargıtay içtihatları bu şekilde

Sayfa 205/1002 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •