Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 22/1002 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 169 - 176 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    17 Temmuz Çarşamba 10:04 YABANCILARA KONUT SATIŞLARI HAZİRAN'DA YILLIK YÜZDE 30,5 ARTIŞ KAYDETTİ

17 Temmuz Çarşamba 10:02 İPOTEKLİ KONUT SATIŞLARI HAZİRAN'DA YILLIK %84,6 DÜŞTÜ

17 Temmuz Çarşamba 10:00 TÜİK: KONUT SATIŞLARI HAZİRAN'DA YILLIK %48,6 DÜŞTÜ, ÖNCEKİ %31,3 DÜŞÜŞ
    İnanılmaz rakamlar bence.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    17 Temmuz Çarşamba 10:04 YABANCILARA KONUT SATIŞLARI HAZİRAN'DA YILLIK YÜZDE 30,5 ARTIŞ KAYDETTİ

17 Temmuz Çarşamba 10:02 İPOTEKLİ KONUT SATIŞLARI HAZİRAN'DA YILLIK %84,6 DÜŞTÜ

17 Temmuz Çarşamba 10:00 TÜİK: KONUT SATIŞLARI HAZİRAN'DA YILLIK %48,6 DÜŞTÜ, ÖNCEKİ %31,3 DÜŞÜŞ
    Ya arkadaşlar ben de bunu anlamıyorum...

İzmir'de ev baktığım mahallede fiyatlar gecen seneye göre yüzde 10,54 düşmüş (sahibinden) ancak favoriye eklediğim çakallardan fiyatı arttırmayan yok. 465 bin olan 490, 525 olan 590, 720 bin olan 760 yapmış 3 ay içinde fiyatları. Ya İzmir in Türkiye geneliyle ilgili bir ayrışma olayı var (bir zamanlar İstanbul'un çok önden gittiği gibi) ya da biz klavye başında oturup piyasayı koklamaya çalıştığımız için realitenin uzağındayız. Hanıma fiyatlar düşecek, düşmese de artmayacak deyip duruyorum FORUMU okuyup okuyup, artık sallamıyor dediklerimi sahibinden.com u takip ettikçe...Buyrun yorum alayım.

3.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku

İzmir'de ev baktığım mahallede fiyatlar gecen seneye göre yüzde 10,54 düşmüş (sahibinden) ancak favoriye eklediğim çakallardan fiyatı arttırmayan yok. 465 bin olan 490, 525 olan 590, 720 bin olan 760 yapmış 3 ay içinde fiyatları. Ya İzmir in Türkiye geneliyle ilgili bir ayrışma olayı var (bir zamanlar İstanbul'un çok önden gittiği gibi) ya da biz klavye başında oturup piyasayı koklamaya çalıştığımız için realitenin uzağındayız. Hanıma fiyatlar düşecek, düşmese de artmayacak deyip duruyorum FORUMU okuyup okuyup, artık sallamıyor dediklerimi sahibinden.com u takip ettikçe...Buyrun yorum alayım.
    Bu forumda herkes kendi pozisyonuna , beklentisine göre yazıyor. Benim binada altım, üstüm, yanım toplam 6 daire satılık tabela astılar. Kimisi 1 yıl, kimisi 2 yıl oldu. Ben internetten sattım. 475 ile 520 bin arası fiyat istiyorlar. Neden böyle yapıyorsunuz dediğimde aynen '' gelir bir salak 460 olursa alıcıyım der, bizde kakalarız '' diyorlar. Böyle bir kafa, ticaret anlayışını ilk defa burada gördüm. Gerçekten ciddi satıcılar zaten makul fiyat yazıyor. Bu kez de alıcı '' bu bölgede aynı evler 500 üstü iken bu adam neden 450 yazmış bir pislik mi var '' diye düşünüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu forumda herkes kendi pozisyonuna , beklentisine göre yazıyor. Benim binada altım, üstüm, yanım toplam 6 daire satılık tabela astılar. Kimisi 1 yıl, kimisi 2 yıl oldu. Ben internetten sattım. 475 ile 520 bin arası fiyat istiyorlar. Neden böyle yapıyorsunuz dediğimde aynen '' gelir bir salak 460 olursa alıcıyım der, bizde kakalarız '' diyorlar. Böyle bir kafa, ticaret anlayışını ilk defa burada gördüm. Gerçekten ciddi satıcılar zaten makul fiyat yazıyor. Bu kez de alıcı '' bu bölgede aynı evler 500 üstü iken bu adam neden 450 yazmış bir pislik mi var '' diye düşünüyor.
    Bizim toplumumuzun ahlaksızlığı gösteren en net açıklama.
    Kaybeden de yine biziz.
    Belki 400 diye tabela koysa almayacak adamın aklına düşer alır.
    Ahlaksızlığın cezasını yine yapan görüyor ama aynı zamanda tüm alıcılar görüyor.
    Türkiye de ticaret böyle bir şey ...
    Nil Satis Nisi Optimum

5.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku

17 Temmuz Çarşamba 14:32 İSTANBUL'DA KONUT FİYATLARI MAYIS'TA %2,1, ANKARA'DA %0,4 GERİLEDİ, İZMİR'DE %0,6 ARTTI

17 Temmuz Çarşamba 14:32 KONUT FİYAT ENDEKSİ MAYIS'TA YILLIK %1,57 ARTTI, ÖNCEKİ %2,75 ARTIŞ

İzmir ayrışmış görünüyor evet

6.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku

Bence sahibinden satılmış evlere göre sahibinden endeksi yazıyor. gerçekten satış yapan rakamlara bakınca evet düşük diyorsun. 850 istene ev 560, 1 milyon istenen ev 695, 270 istenen ev 180 e satılmış durumda. bunlar benim sahip olduğum rakamlar. pendik kavakpınarda 3+1 eski yapı ev 170 e satıldı.
    pendik ahmet yesevi mahallesinde tanıdık arsalarını müteahite verdi. 2015 te inşaata başlayıp 2017 de bitirecekti. 2019 oldu inşaata hala başlamadı. evi yıkıldı. adamın insafına kaldılar. toki bile istanbulda yeni 3+1 konutları 400.000 liste fiyatı peşin yüzde 22 indirimli 312.000 TL ye 128 m2 brüt ebeveyn banyolu ev verebiliyorlarda bunlar çarpık çurpuk içindeki malzemeleri dökülen evlere 500-700 bin hatta 850 bin isteyen var. nasıl oluyor bu?

7.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    Bence sahibinden satılmış evlere göre sahibinden endeksi yazıyor. gerçekten satış yapan rakamlara bakınca evet düşük diyorsun. 850 istene ev 560, 1 milyon istenen ev 695, 270 istenen ev 180 e satılmış durumda. bunlar benim sahip olduğum rakamlar. pendik kavakpınarda 3+1 eski yapı ev 170 e satıldı.
    pendik ahmet yesevi mahallesinde tanıdık arsalarını müteahite verdi. 2015 te inşaata başlayıp 2017 de bitirecekti. 2019 oldu inşaata hala başlamadı. evi yıkıldı. adamın insafına kaldılar. toki bile istanbulda yeni 3+1 konutları 400.000 liste fiyatı peşin yüzde 22 indirimli 312.000 TL ye 128 m2 brüt ebeveyn banyolu ev verebiliyorlarda bunlar çarpık çurpuk içindeki malzemeleri dökülen evlere 500-700 bin hatta 850 bin isteyen var. nasıl oluyor bu?
    bizim burda satılmadıkça daha fazla zam yapıyorlar
    dolara fixlediler sanırım fiyatları

8. Boş tuttuğun eve devlet saplasın vergiyi de keyfimiz gelsin birazcık. Gidiş o gidiş kaçışı yok bence.
     Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    bizim burda satılmadıkça daha fazla zam yapıyorlar
    dolara fixlediler sanırım fiyatları

Sayfa 22/1002 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •