Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 229/1002 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar şöyle bir sorum var:

Bir sanayi sitesinde kendime ait nispeten ufak bir imalathanede imalat yapıyorum ( 200m2 civarı).

İşler büyüdü. Aynı site içinde yan yana 2 dükkan satılık. (toplam 400m2) .

Ancak içinde poşet imalatı yapan bir imalatçı var kiracı olarak.

Dükkanlar site içinde benim dükkanın yakınında (60-70metre) olduğu için çok işe yarayacak gibi gözüküyor.

Soru: Dükkanları satın alsam içindeki imalatçıyı çıkarabilir miyim?. Mahkeme yoluna gidersem süreç ne kadar sürer?

Başkasına kiraya vermeyeceğim kendim kullanacağım taahhütüne rağmen süreç uzayabilir mi?

Yeni alınan ticari bir sanayi imalathanesinde satın alanın kendim kullanacağım çık deme hakkı var mı?

En kötü ve en uzun süreç (süre olarak) ne olabilir?
    mafya olana mafya olacaksın...

sen dükkanı al istersen yarın çıkarırsın... satın aldıktan sonra kiracının senin ile herhangi bir sözleşmesi yok !

başımdan geçeni bu forumda anlattım. gittim elektirik ve suyunu kestim 2 günde çıktılar.

mahkeme ile uğraşcam deme ptt ile döner bu işler bir ihtar bile 1 ay eline geçme belgesi sürebilir süre bazında.

adam bir mahkemeye gelmezsse direk 5 6 ay öteye verilir diğer tarih. uzarda uzar. sanırım 5 kereye kadar mahkemeye katılmama hakkı var en sonunda bilirkişi tutar mahkeme.

ama dedim ya mafya vari takılıyorsa durum bu.

anlaşmak en faydalı uzlaşmak yani kiracı ile. yok mafya vari takılıyorsa kesersin elektirği. seninle kira sözleşmeside yok açtıramazda.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

sen dükkanı al istersen yarın çıkarırsın... satın aldıktan sonra kiracının senin ile herhangi bir sözleşmesi yok !

başımdan geçeni bu forumda anlattım. gittim elektirik ve suyunu kestim 2 günde çıktılar.

mahkeme ile uğraşcam deme ptt ile döner bu işler bir ihtar bile 1 ay eline geçme belgesi sürebilir süre bazında.

adam bir mahkemeye gelmezsse direk 5 6 ay öteye verilir diğer tarih. uzarda uzar. sanırım 5 kereye kadar mahkemeye katılmama hakkı var en sonunda bilir kişi tutar mahkeme.

anlaşmak en faydalı uzlaşmak yani kiracı ile. yok mafya vari takılıyorsa kesersin elektirği. seninle kira sözleşmeside yok açtıramazda.
    Önemli tecrübeler bunlar. Hır gür çıkmadan halletmek en mantıklısı ama şu anki Türkiye şartlarında kiracıların kirayı dahi yatıramadıkları bir ortamda hır gürsüz tahliye pek mümkün de değil.

O nedenle satın almalarda çok dikkat etmek gerekli.

Bilgi için teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Önemli tecrübeler bunlar. Hır gür çıkmadan halletmek en mantıklısı ama şu anki Türkiye şartlarında kiracıların kirayı dahi yatıramadıkları bir ortamda hır gürsüz tahliye pek mümkün de değil.

O nedenle satın almalarda çok dikkat etmek gerekli.

Bilgi için teşekkürler.
    üstat pazarda bile 1 kuruşluk mal alırken hır gür çıkıyor. sanayide durum çok daha farklı olur uzlaşmaya gidebileceğinizi sanmıyorum.

mal sahibi ile görüşün ilk olarak bence. o da durumu kiracısına anlatsın. sonra kiracının niyetini anlamış olursunuz zaten.

şuanki mal sahibi ile kiracı sözleşmesi var mı yok mu ? varsa süresi ne zaman bitiyor vs. bunlarıda mutlaka öğrenin.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

adam bir mahkemeye gelmezsse direk 5 6 ay öteye verilir diğer tarih. uzarda uzar. sanırım 5 kereye kadar mahkemeye katılmama hakkı var en sonunda bilirkişi tutar mahkeme.

Elektriğini suyunu kesme mafyalık mı oluyor..Hayır yanlış anlama bi gülümsedim..
    Keşke bütün mayfalar böyle olsa..

Adam senle yüz yüze iken bir laf eder..Evli barklı bir adam (eğer öyle isen) olarak kamyon altında kalmaktan beter eder seni..
    Alt alta üst üste , sillet tokat ana bacıküfürlü kavgaya girerim akşamda huzur içinde uyuyabilirim dersen elinden geleni ardına koyma derim..

İnsanla uğraşılmaz..

Benim bir arkadaş (ki çok çok iyi bir çocuktur) bağdat caddesinde kendisinin kullandığı ekmek dağıtma kamyoneti ile son derece lüks bir cipe sürtüyor..içinden çok klas!! bir hanımefendi iniyo..Çocuğun yüzüne bile bakmıyor..Arabasına giriyor bir telefon açıyo..
    Çocuk saf saf bu kadınla konuşup işi halletme derdinde iken 1 dk içinde 2 polis aracı geliyor..
    çocuğun ehliyeti (tabi peşinden zor bela bulduğu işi) ve evlenme aşamasına geldiği kızı kaybediyor..

Mayfa böyle olunur.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Elektriğini suyunu kesme mafyalık mı oluyor..Hayır yanlış anlama bi gülümsedim..
    Keşke bütün mayfalar böyle olsa..

Adam senle yüz yüze iken bir laf eder..Evli barklı bir adam (eğer öyle isen) olarak kamyon altında kalmaktan beter eder seni..
    Alt alta üst üste , sillet tokat ana bacıküfürlü kavgaya girerim akşamda huzur içinde uyuyabilirim dersen elinden geleni ardına koyma derim..

İnsanla uğraşılmaz..

Benim bir arkadaş (ki çok çok iyi bir çocuktur) bağdat caddesinde kendisinin kullandığı ekmek dağıtma kamyoneti ile son derece lüks bir cipe çarpıyor..içinden çok klas!! bir hanımefendi iniyo..Çocuğun yüzüne bile bakmıyor..Arabasına giriyor bir telefon açıyo..
    Çocuk saf saf bu kadınla konuşup işi halletme derdinde iken 1 dk içinde 2 polis aracı geliyor..
    çocuğun ehliyet (tabi peşinden zor bela bulduğu iş) ve evlenme aşamasına geldiği kızı kaybediyor..

Mayfa böyle olunur.
    o hanım mafya değil anında polis geldiğine göre ya ankarada dayısı var yada ona benzer bişey

ben zaten bana tonla küfür eden kiracının ( sülalesini tek başıma karşıma alarak) kesmişim elektriği.
    o senin arkadaşın yerinde olsam başıma bunları getirse heleki benim sevdiğim bir yakına dokunsa o jipi biyerine monte ederim

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    o hanım mafya değil anında polis geldiğine göre ya ankarada dayısı var yada ona benzer bişey

ben zaten bana tonla küfür eden kiracının ( sülalesini tek başıma karşıma alarak) kesmişim elektriği.
    o senin arkadaşın yerinde olsam başıma bunları getirse heleki benim sevdiğim bir yakına dokunsa o jipi biyerine monte ederim
    Mafya var Mayfa var.. Yeri gelir en büyük mafya devlet olur..

Çocuk iş bulamıyordu o ara evlenecek de..
    Zor bela bu işi buldu asgari ücret..
    Bu iş de gidince çocuk da iyice sıkıldı işsiz adama kız vermem diyen baba falan derken..
    Kızı da kaybetti..

İnsanla uğraşılmaz..
    Kiracı lafı duyunca ben şahsen bucak bucak kaçıyorum artık..
    Özellikle son yıllarca TR de artık herkes manyamış durumda.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Mafya var Mayfa var.. Yeri gelir en büyük mafya devlet olur..

Çocuk iş bulamıyordu o ara evlenecek de..
    Zor bela bu işi buldu asgari ücret..
    Bu iş de gidince çocuk da iyice sıkıldı işsiz adama kız vermem diyen baba falan derken..
    Kızı da kaybetti..

İnsanla uğraşılmaz..
    Kiracı lafı duyunca ben şahsen bucak bucak kaçıyorum artık..
    haklı olduğun bir şeyi savunacaksın. ben bunu bilirim. öyle asarım keserim diyen tipte çok kimse var.

oldu öyle başımdan geçen bir kaç olay. karşısına çıkınca bukez oo hoşgeldin çaymı kahfemi içersine dönüyor olay genelikle

yoksa kimse kimsenin malına çökemeyeceğini biliyor şu devirde.

asarım keserim diyene papuç bırakırsan donunuda verirsin en sonunda.

Sayfa 229/1002 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •