Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 232/1002 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. 06 Aralık Cuma 11:04 CENGİZ: FLORYA İÇİN ALDIĞIMIZ 120 MİLYON LİRA İÇİN KREDİ ALDIK, GERİ ÖDEMESİNİ YAPIYORUZ

06 Aralık Cuma 11:02 CENGİZ: ŞU AN RİVA İÇİN YENİDEN DEĞERLEME YAPIYORUZ

06 Aralık Cuma 11:01 CENGİZ: ELİMİZDE OLMAYAN NEDENLERLE FLORYA'DA YUVAMIZDAN ÇIKAMADIK

2. Seyyar kestane satıcısına 10 bin liralık ceza

"Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde sokakta kestane satan seyyar satıcı bir hafta içerisinde kendisine zabıta tarafından binlerce liralık ceza kesilmesine isyan etti, terazisini parçaladı"

https://twitter.com/i/status/1202884557449650177

3. Seyyar satıcı kadın ; Hırsız ve ******luk mu? Yapayım
    Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin seyyar satıcılara yönelik çalışmaları devam ediyor.

http://korfezmanset.com/haber-seyyar...ayim-8446.html

4. Seyyar satıcılık yasak mı yasak, yapmayacaksın. Öyle de ağlamayacaksın.

Ben enayi miyim gidip dükkan tutuyorum, kira veriyorum, stopaj ödüyorum, gelir vergisi veriyorum, bağkur ödüyorum, elektrik su ödüyorum, gideyim 2 tezgah da ben açıp satayım o zaman?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Seyyar satıcılık yasak mı yasak, yapmayacaksın. Öyle de ağlamayacaksın.

Ben enayi miyim gidip dükkan tutuyorum, kira veriyorum, stopaj ödüyorum, gelir vergisi veriyorum, bağkur ödüyorum, elektrik su ödüyorum, gideyim 2 tezgah da ben açıp satayım o zaman?
    Sorun şurda...yasaksa her yerde yasak olacak...her zaman yasak olacak..şeyinin keyfine göre ceza kesip, 6 ay bir şey demezsen...bu aracın para tahsilatı olduğu manasına gelir.

Radar cezaları da böyle...aç kapa yapıyorlar, ara ara açıp ceza yazıyor, sonra kapıyor...kime çakarsa artık.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Seyyar satıcılık yasak mı yasak, yapmayacaksın. Öyle de ağlamayacaksın.

Ben enayi miyim
    gidip dükkan tutuyorum, kira veriyorum, stopaj ödüyorum, gelir vergisi veriyorum, bağkur ödüyorum, elektrik su ödüyorum, gideyim 2 tezgah da ben açıp satayım o zaman?
    kazandığınız gelir o kadar emeğiniz çabanız sonucu karnınızı anca doyuruyorsa .. ??

EVET
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sorun şurda...yasaksa her yerde yasak olacak...her zaman yasak olacak..şeyinin keyfine göre ceza kesip, 6 ay bir şey demezsen...bu aracın para tahsilatı olduğu manasına gelir.

Radar cezaları da böyle...aç kapa yapıyorlar, ara ara açıp ceza yazıyor, sonra kapıyor...kime çakarsa artık.
    Seyyar satıcılık bildiğim kadarıyla dünyanın hiç bir yerinde yasak değil aslında. Mesela New York'ta belirli ürünleri belirlenen noktalarda senelik 100 Dolar gibi ücreti olan bir lisansı aldıktan sonra satabiliyorsunuz. Yiyecek satıyorsanız bir lisans almanıza dahi gerek yok.

https://www1.nyc.gov/nycbusiness/des...vendor-license
    A General Vendor license is not required for the following activities:
    selling newspapers, periodicals, books, pamphlets or other written material
    selling artwork including paintings, photographs, prints and sculptures
    selling food. Please note that food vending requires a license from the Department of Health and Mental Hygiene.
    selling items at a garage sale on private property
    selling merchandise from a booth or stand at an authorized Street Fair (e.g., street fair, block party, or festival). Please note that a Temporary Street Fair Vendor Permit is required to sell merchandise at an authorized Street Fair.

yahu kaç kişinin KESTANE DÜKKANI varda. ee ben enayimiyim dükkan kirası verecek diye lafa dalıyorsunuz. zaten 1 2 ay yapabileceğiniz bir meslek kestane satmak. sezonluktur.

bugün bir şahıs işletmesi açmanın maliyeti dahi 1,500 tl civarı. belki adamın bunu yapacak gücü bile yok. çalmadan çırpmadan helal kazanıp eve ekmek götürme niyetinde olabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 232/1002 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •