Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 242/1002 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kardeş

verdiğin link zaten domaini co.uk

yani ingiltere domaini.

https://www.rightmove.co.uk

bu da sayfası. gir bak bakim 90 tane ülke var. kaşın gözün oynamadan kıvırtmadan yaz.
    Ben sahibinden.com dan bahsediyorum, anlamamakla direniyorsun. Orda döviz ile emlak ilani girmek yasaklandı, giremiyorsun. Yasaktan önce ilanların çoğu pound cinsindendi kaş villaları için

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...94343825/detay

Mesela yukardaki emsal villa için 2 yıl önce sahibinden.com da 450 bin pound isteniyordu. Sana ev ödevi 450 bin poundun tl karşılığını bul : )

O meşhur döviz harekatında, pound 4.50 den 8.50 ye çıkmıştı. Hiç bir bu emsalde ev kaş da 200-250 bin pounddan el değiştirmedi, demek istediğim bu. Çünkü ilanlar pound olarak yazılmıştı malum sitede.

Nikin EMLAK ama Emlağın E sinden haberin yok.

aynı site

https://www.rightmove.co.uk/overseas...how=&keywords=

şimdi izmir paun da endekslimi diyeceksin.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. arkadaş kaş derken sadece kalkan bölgesini kast ediyorsa, belki olabilir Kalkan, İngiliz bölgesidir.

Ama RUS uçağını düşürdüğümüz sene yaz, 500 bin pound'a aldığı evi 300 bine bırakıp gidecek çok İngiliz de gördüm ben. Kalkan'da normalde 12 ay ikamet ettiği halde o yaz özellikle geri gidip İngliltere'den buraya gelmeyen çiftler bile vardı.
    Güneyde belde konumundaki 3-5 yer üzerinden Türkiye için emlak genellemesi yapmak da ayrı saçmalık.

Evet Ruslar alır Araplar alır Türkün çok zengini alır, içinde egede emeklilik ukdesi kalan alır, ABDde Avrupa'da yaşayıp burada da evim olsun diyeni alır. Olur yani. Dünyada az bulunur bir bölge (her ne kadar bodrumu filan b.mb.k etmiş olsak da)

Gel gelelim kuzenim yalıkavakta 1.5 milyon liralık evde (ya da en azından satılacak olsa o para istenen evde) 1500 TL kiraya oturuyor...Az önce yukarıda rezidanslarda hak edilmeyen bir para isteniyor, aidatlar bilmem kaç lira olmuş o yatırım ölü yatırımdır diyen siz değil miydiniz? Bu tatil yerlerinde de kimi böyle coşmuş fiyatlar var. 1000 kira çarpanlı ev mi olur? bulursan yabancıya itelersin. onu da bulursan. o kadar da eskisi gibi coşmuyor artık..ya da uçak krizi zamanında çok düşmüş fiyatlar üzerinden şimdi 2. bir tur dönüyor.

4. Allahtan wayback diye bir sey var.
    https://web.archive.org/web/20150527...la/antalya-kas
    kasvilla.jpg

Buyur 2015 den ilanlar.

Ilk kez benden duyuyormus poiund ile el degistirdigini. wayback zaten yalanci kuresel sermayenin inanmayin

Sen emlakci olarak ilk kez duyuyorsan suc bende degil, ulkede uzman olmasi gereken kisiler de bos iskembeden salliyor. 20 yildir tatil yaptigim yeri adam benden daha iyi biliyor : ) Ozguvene bak

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    arkadaş kaş derken sadece kalkan bölgesini kast ediyorsa, belki olabilir Kalkan, İngiliz bölgesidir.

Ama RUS uçağını düşürdüğümüz sene yaz, 500 bin pound'a aldığı evi 300 bine bırakıp gidecek çok İngiliz de gördüm ben. Kalkan'da normalde 12 ay ikamet ettiği halde o yaz özellikle geri gidip İngliltere'den buraya gelmeyen çiftler bile vardı.
    Güneyde belde konumundaki 3-5 yer üzerinden Türkiye için emlak genellemesi yapmak da ayrı saçmalık.

Evet Ruslar alır Araplar alır Türkün çok zengini alır, içinde egede emeklilik ukdesi kalan alır, ABDde Avrupa'da yaşayıp burada da evim olsun diyeni alır. Olur yani. Dünyada az bulunur bir bölge (her ne kadar bodrumu filan b.mb.k etmiş olsak da)

Gel gelelim kuzenim yalıkavakta 1.5 milyon liralık evde (ya da en azından satılacak olsa o para istenen evde) 1500 TL kiraya oturuyor...Az önce yukarıda rezidanslarda hak edilmeyen bir para isteniyor, aidatlar bilmem kaç lira olmuş o yatırım ölü yatırımdır diyen siz değil miydiniz? Bu tatil yerlerinde de kimi böyle coşmuş fiyatlar var. 1000 kira çarpanlı ev mi olur? bulursan yabancıya itelersin. onu da bulursan. o kadar da eskisi gibi coşmuyor artık..ya da uçak krizi zamanında çok düşmüş fiyatlar üzerinden şimdi 2. bir tur dönüyor.
    ilk önce ege dedi.. sonra kaş dedi. şimdi ingiliz sitesindeki bir ingilizin verdiği fiyatı bak işte paund üzerinden fiyatlar diyerek sıvanamaya çalıştı sadece. ingiliz tabiki evini paunda satacak napacak ilgilterede tl yi sobada yakar ancak.

demek istediği ile verdiği örnekler arasında çok saçmalık var.

egede durum şudur ingiliz parası vardır beğenir alır 3 e 5 e bakmaz. ama yeterki müşterisini bul. bu rus içinde geçerlidir alman içinde 500 bin tl lik bir yazlığı 300 bin paunda satabilirsin.

ama fiyat kesinlikle paund üzerinden dönmez sadece kaşta değil hiç bir egede.

bunu söyleyen hiç bi oktan anlamıyordur.

Arkadaşlar antalya alanya side falan turistik bölge sayılır mı sizce bilmem.Ama bu bölgedeki fiyatlardan bilgi verebilirim.3 yıl öncesinde burda da tüm emlakçılar euro ile fiyat verirdi.Son 3 yıldır acaip bir şey oldu gavurlar satışa geçti.2014 fiyatlarına göre euro bazında fiyatlar geriledi.Misal sidede dubleks bir yazlık 200 250 bin euro iken şimdi 130 150 bin euro arasında rahatlıkla alınır.Bu fiyatlar takibimdeki bir kaç sitedeki fiyatlardır.Hemen hemen tüm takip ettiğim ilanlarda bu oran yaklaşık bu seviyede.Euro ile konuşma olayı ise yavaş yavaş bitiyor,çünkü satılan evleri yeni gavurlar gelip almıyor,bakıyorum da alanlar genelde türk.İlk zamanlar alıp nasılsa işler düzelince euro bazında gavurlara çakarım diye düşünüp alanlar oluyordu,şu ara onların aldıkları evler de ellerinde patladı.Yani emlaktaki çöküş turistik yerlerde de aynen devam.Turistler zaten bir garip ,yazın ortalık turist kaynıyor,ama uzun zamandır ben ilk kez elinde bakkaldan birasını alıp sahilde yürüyerek içen veya banka oturarak içen turistler görüyorum.Gelen turist acaip fakir bence.

7. Ya niye yalan soyliyim. Kendi ailem bizzat aldi 2006 yilinda kalkandan ev, 150 bin pound odedik, evet pound saydik adamin eline. Ve satan adam inglizde degildi, baska garip bir ulkedendi unuttum. Su an benzer ev icin 200bin pound isteniyor, 2015dede bu rakam isteniyordu, simdide bu rakam isteniyor.

Turkiyede bazi bolgelerin kendine has piyasasi vardir, adam utanmasa attigim wayback goruntusune bile yalan dicek. Neredeyse ilanlarin hepsi 2015 de pound cinsinden, adamlar fantezi mi yapiyor? Bakanimiz yasak getirmese simdide pound cinsinde olurdu.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Allahtan wayback diye bir sey var.
    https://web.archive.org/web/20150527...la/antalya-kas
    kasvilla.jpg

Buyur 2015 den ilanlar.

Ilk kez benden duyuyormus poiund ile el degistirdigini. wayback zaten yalanci kuresel sermayenin inanmayin

Sen emlakci olarak ilk kez duyuyorsan suc bende degil, ulkede uzman olmasi gereken kisiler de bos iskembeden salliyor. 20 yildir tatil yaptigim yeri adam benden daha iyi biliyor : ) Ozguvene bak
    arkadaş neden anlamamakta ısrar ediyorsun.

ilanı paund üzerinden vermek başka ... fiyatlar paunda göre belirlenir demek bambaşka !!!

yeterince rezil oldun sanırım ?

Sayfa 242/1002 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •