Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 243/1002 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343743 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Bir ara misal gavur evini acil satmak için 80 bin euroya satılığa çıkardı diyelim .Emlakçı satış sözleşmesi yapıp adama 70 bin euro verip evi kapatırdı evi 120 bin eurodan ilana koyardı.O akıllıllar da bu ara baya baya dayak yedi ))))))

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    arkadaş neden anlamamakta ısrar ediyorsun.

ilanı paund üzerinden vermek başka ... fiyatlar paunda göre belirlenir demek bambaşka !!!

yeterince rezil oldun sanırım ?
    Bu tartışma sizin düzeyinize yakışmıyor sn emlak.Bu konu çok ama çok küçük bir ayrıntı.

3. Takdir kamuoyunun

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ilk önce ege dedi.. sonra kaş dedi. şimdi ingiliz sitesindeki bir ingilizin verdiği fiyatı bak işte paund üzerinden fiyatlar diyerek sıvanamaya çalıştı sadece. ingiliz tabiki evini paunda satacak napacak ilgilterede tl yi sobada yakar ancak.

demek istediği ile verdiği örnekler arasında çok saçmalık var.

egede durum şudur ingiliz parası vardır beğenir alır 3 e 5 e bakmaz. ama yeterki müşterisini bul. bu rus içinde geçerlidir alman içinde 500 bin tl lik bir yazlığı 300 bin paunda satabilirsin.

ama fiyat kesinlikle paund üzerinden dönmez sadece kaşta değil hiç bir egede.

bunu söyleyen hiç bi oktan anlamıyordur.
    hoş kaş zaten ege değil de
    ben yılın yarısında egede yaşıyorum, kış zamanı özellikle burada 1 numaralı muhabbet kim nereyi almış satmış kaça gitmiş...
    pound üzerinden tek bir rakam yok.
    ha ama Arap da geliyor Rus da, adam ruble ile de alır bu fiyat rubledir demek olmaz.

Bir de şunu söylemeden geçemem
    Okluk sarayı yapımı o bölgede profili çok etkiledi ve el değiştiren çok emlak var şu sıra, daha önceki profile de hiç uymuyor.

Böyle senelik sezonluk dönemlik rüzgarlar olur. hep olacaktır. Gökova körfezinde imar değişti mesela, daha çok batan çıkan yer olacaktır mutlaka.

Bu minnacık bölgeler 80 milyon türkiye için emsal teşkil etmez.

Yabancı alım satımının tüm türkiyede payı binde düzeyinde ve en çok alan da iraklılar filan...Yemişim Poundunu.

İster pound diyin ister TL ne fark eder,Bunlar zaten birbirine çevrilmiyor mu.Elin gavuru TL yi ne yapsın aynı gün pounda çevirip gidiyor zaten.Önemli olan evin fiyatı.Adam ben 250 bin euroya aldım o fiyatı isterim dediği pek çok ev var.Emlakçıya soruyorum ya kardeşim izah etsenize bu fiyat saçma diye diyorum.Adamlar abi ediyoruz da anlamıyorlar diyor.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar antalya alanya side falan turistik bölge sayılır mı sizce bilmem.Ama bu bölgedeki fiyatlardan bilgi verebilirim.3 yıl öncesinde burda da tüm emlakçılar euro ile fiyat verirdi.Son 3 yıldır acaip bir şey oldu gavurlar satışa geçti.2014 fiyatlarına göre euro bazında fiyatlar geriledi.Misal sidede dubleks bir yazlık 200 250 bin euro iken şimdi 130 150 bin euro arasında rahatlıkla alınır.Bu fiyatlar takibimdeki bir kaç sitedeki fiyatlardır.Hemen hemen tüm takip ettiğim ilanlarda bu oran yaklaşık bu seviyede.Euro ile konuşma olayı ise yavaş yavaş bitiyor,çünkü satılan evleri yeni gavurlar gelip almıyor,bakıyorum da alanlar genelde türk.İlk zamanlar alıp nasılsa işler düzelince euro bazında gavurlara çakarım diye düşünüp alanlar oluyordu,şu ara onların aldıkları evler de ellerinde patladı.Yani emlaktaki çöküş turistik yerlerde de aynen devam.Turistler zaten bir garip ,yazın ortalık turist kaynıyor,ama uzun zamandır ben ilk kez elinde bakkaldan birasını alıp sahilde yürüyerek içen veya banka oturarak içen turistler görüyorum.Gelen turist acaip fakir bence.
    bak mesela biride euro diyor halukcum

web archive den sana geçmişte dolar mı arasın euro mu yoksa rublemi verilen ilanları gösterim mi ? ))

yani ozaman fiyatlar ruble üzerinden dönüyor ?

yok ben biliyorum ama sen kendin bak araştır )) ekran görüntüsü bekliyorum hadi koçum.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu tartışma sizin düzeyinize yakışmıyor sn emlak.Bu konu çok ama çok küçük bir ayrıntı.
    hatasını kabullenmeyen birine az bile.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8. Şimdi rezil olduğunu anlayınca adam dilbilgisi dersi veriyor, yok pound olarak belirtiliyor dememişim de pounda göre belirleniyor demişim : ))))))) Zaten ikisi aynı şey yahu.

Zaten belli seviyede finansal okuryazarlığı olan biri kimin saçmaladığını kimin de doğruyu söylediğini anlar. Kalkanda lokantalarda bile menuler düne kadar pound cinsindendi. Türkiyede her bölgenin kendine has dinamikleri var, adam pound ile satılıyor evle dediğimde bana sallıyorsun dedi.

Evet evler düne kadar pound ile satılıyordu kalkanda, adama pound getiriyordun. Sırf bankalar orda ellerinde yüklü miktarda pound tutuyordu bu yüzden.

Sayfa 243/1002 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •