Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 246/1002 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Cogu kişinin yanılgısı nerden donecegini kestirememe . .

Bir evin fiyatı devamlı düşmez veya devamlı cıkmaz .

Daha oncede yazdıgım gibi bir kanal icinde hareket eder. .

Tıpkı gecen senelerde oldgu gibi 400-500 aylara varan kira carpanlarıyla satılan evler balonun sinayliydi ve ordanda büyük satışlar geldi..

su anda 200-250 lere geriledi sanırım .

2.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Ve evet dolar herşeydir, ev fiyatları er geç doları takip eder. Mesela son 2-3 yılda tatil yörelerinde ev fiyatları uçtu gitti, bodrum,kuşadası, kaş vb benzeri. Neden?
    Bunu yazmak icin tarihi degerlendirme becerisinin zayif olmasi gerekir.
    2010 dan sonra sacma sapan bir sekilde artan konut fiyatlarina devlet mudahale etmedi. Zannettilerki dunya geri zekalilarla dolu, bunlarin yaptiklari 1liralik konutlar ilelebet 3liradan gidecek.
    Dolar 2 lira olacak euro 2,5.
    Domates 50 kuruş, 1lt süt 2 lira...
    Ama evler 500k 600 k 1000k....
    Vay beeeee..
    Olmaz kardesim, sen piyasayi düsunmeden ekonomini dayandirdigin sektörü ucurursan dolarda domateste arkasindan gelir onun...
    Sonra ağzin acik bakarsin bu piayasa niye bozuldu diye. Kriz üstune kriz yersin, yedigin halti duzeltmek ülkenin yillarini alir.

Neymiş efendim ev fiyatlari dolari takip edecekmiş. Ettir bakalim sıkıyosa, satabiliyomusun görelim. Kime satacaksin kardesim. Maaşlar ancak gecinmeye yetiyor...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Cogu kişinin yanılgısı nerden donecegini kestirememe . .

Bir evin fiyatı devamlı düşmez veya devamlı cıkmaz .

Daha oncede yazdıgım gibi bir kanal icinde hareket eder. .

Tıpkı gecen senelerde oldgu gibi 400-500 aylara varan kira carpanlarıyla satılan evler balonun sinayliydi ve ordanda büyük satışlar geldi..

su anda 200-250 lere geriledi sanırım .
    çoğu kişinin yanılgısı bence şu . herkes bildiği şeyi veya sandığı şeyi karşıdaki başka düşünen birine ikna etme derdi.

emlak fiyatlarının hali hazırda düşmemesinin büyük bir nedeni de gelen milyonlarca suriyelidir. resmi rakam sanırım 4 milyon ve bunların hiç birinin evinin olmaması.

gelir dağılığımının adaletsizliği sürekli eriyen milli gelir ve milletin alım gücü.

bu şekilde devam ederse.. emlak fiyatları evet düşmesi gerekir.

ama yinede herşeyde olduğu gibi .. ev araba inek gübre aklına ne gelirse.. aynı zamanda fırsattır. konusu hakkında sağlam bilgisi olan herkkimse fiyatı düşük bulduğunda alır ve değerlendirir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

tüketim gurularının en çok şikayet ettikleri şeylerden birisi yeni nesilde araba sürme alışkanlığı/hevesinin çok fazla olmaması.. yani araba olmasa da olur, ama yeterki güzel yaşayayım.. mantık bu.. kaliteli yaşam.. yeterince param olsun, istediğim yerde yaşarım.. benzer şey ev konusunda da var.. istediği kadar ucuz olsun.. neticede yine de br meblağ ve bu çirkin berbat ucube yapılar için para verip almaya değmeyeceğini artık insanlar görüyor.. millet artık avrupadaki amerikadaki şehirleri, yaşam stillerini, parkları yeşil alanları görüyor.. ve kendi ülkesindeki berbat durum hayal kırıklığı yaratıyor..müteaahitler ve emlakçılar ise milletin bu ucube evleri almak için can attığını sanıyor

şu anda tesadüftür habertürk'te üniversite öğrencilerinin bulundukları şehirlerdeki memnuniyetleri konuşuluyor.. öğrenciler istanbul veya başka bir şehir pek farketmiyor, ekseriyetle memnun değiller.. yeni nesil bu berbat ve çirkin şehirleri net görüyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    tüketim gurularının en çok şikayet ettikleri şeylerden birisi yeni nesilde araba sürme alışkanlığı/hevesinin çok fazla olmaması.. yani araba olmasa da olur, ama yeterki güzel yaşayayım.. mantık bu.
    https://www.youtube.com/watch?v=1fghcdoarXQ

Bu izdihamin galeride olmamasının tek nedeni, araba alacak paraları yok. Bu yeni nesil kadar mateyalist ve lüks tüketime düşkün başka bir nesil görmedi bu ülke.

olayın kültürel boyutu bana göre daha önemli.

iş tamamen ranta döndü. bu pasta birgün bitecek. ve beton duvarla başbaşa kalacaz.

konut fiyatlarından daha önemli bir konu tabi bunu düşünen kimse yok.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Emlak işi bitmiştir.Herkes ekonomist oldu.Alıyor ellerine hesap makinasını ,dolar artma olasılığını,borsayı,faizleri,evlerin fiyat artışının olmamasını hesaplıyor,hayat pahalılığı işsizlik falan da düşününce matematik tutmuyor millet ev almıyor.Fırsat diye alanlar da oturma amaçlı alım dışında mutsuz.Oturma amaçlı ev başka,o felsefi bir konu ona karışamam ,ben kiracı olmayı severim.2 evim var biri boş biri kirada ben de kirada oturuyorum.Oturduğum evi alacak param var arada niyetleniyorum,alıyorum hesap makinasını elime ,hesap kitap sonunda 6 aylık peşinlerle kiramı ödeyip devam ediyorum)))))))(aylık ödemeye sıkılıyorum,indirim falanda istemedim evsahibimden )Evsahibim aman çıkmasın diyormuş gıyabımda.Ben bankadaki naktime bakıyorum,nakit artış hızıma bakıyorum,eve bakıyorum,biraz daha eskiteyim nasılsa sonunda bana bir ara satar diye bekliyorum.Sanırım 2022 de ben bu evi de alırım,aslında evi çok seviyorum hiç çıkasım yok.

Aslında evi alsam ,hanım yok yeni eşyalar alalım yok tadilat yapalım falan canıma okur.Şimdi elin evine para mı harcarım hanım diyorum konu kapanıyor))))))

Sayfa 246/1002 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •