Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 25/1002 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 193 - 200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. müteahhitler fiyatları hemen uçururlarsa insanlar alım için beklemeye devam eder, insanlar uyandı artık, usd-altın-faiz bir şekilde birikimini koruyo.
    ayrıca insanlarda da para yok

2. İzmir de konut şatışları gözle görülür şekilde arttı. Abartılmamış fiyat yazan daireler, tayin olan memurlar, lise yerleştirme sorunundan etkilenenler vb. tarafından tercih edildi. Doları 5,10 / 5,30 gibi alanlar 5,70 lerden sattı ve artık dövizden bir cacık olmaz diyerek bağ- bahçe- daire alıyorlar.

Finansal okuryazarlığı iyi olanlar ve boş zamanı olanlar ise halen gayrimenkulden uzak duruyor ve çeşitli yatırım araçlarını kovalayarak paralarına azami kazanç sağlamaya çalışıyorlar.

Ahmetg Guest
    Kaldigimiz yazlik sitede 2005 yili villa fiyati 25 bin tl simdiki fiyari 460 bin tl

Guzelcamli Aksite

Kara bakarmisiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Kaldigimiz yazlik sitede 2005 yili villa fiyati 25 bin tl simdiki fiyari 460 bin tl

Guzelcamli Aksite

Kara bakarmisiniz?
    Mükemmel kâr edilmiş. Satış yapıldı mı?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. Yeni konut alacaklara hatırlatma ;
    1. Emlakçının veya mal sahibinin sürekli konuşarak sizin zihninizi bulandırmasına fırsat vermeyin. '' Bir dakika , benim sorularım var'' diyerek siz sorun onlar cevaplasın . Yoksa çok şeyi gözden kaçırırlar.

2. Dairenin dosyasını isteyin. Size '' o da ne olaki '' diyorlarsa , alışveriş yapmayın. Dosyada ; tapu fotokopisi, Yapı kullanma izin belgesi, emlak rayiç değeri, borcu yoktur belgesi. Binada yapılmışsa genel kurur kararları, elektrik- su- gaz ödemeleri vb. omalı.

3. Dairenin brüt ve netini sorun, aldığınız cevabı, yapı kullanma belgesi veya dask belgesinde yazan rakamla karşılaştırın. Tutmuyorsa bu insanlar güven veremez.

4. Mutlaka sürgülü kapıları, varsa panjurları vb. yerleri çalıştırarak kontrol ediniz. Arızalı olarak satarlar genelde.

5. Mutlaka alt - üst ve yan komşuları satıcıdan sorunuz. Cevabın kontrolünü akşam bizzat yalnız giderek zillere basıp, tanışarak kontrolü yapınız. Yani ev alma komşu al durumu.

6. Eğer almaya karar verdiyseniz, mutlaka yöneticiden '' dairenin borcu yoktur '' yazısı talep ediniz.

İşkembeden salla gitsin. Oturduğum yerde daire 2005 de 280 bin usd şimdiki fiyatı 200 bin usd .

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Mükemmel kâr edilmiş. Satış yapıldı mı?
    Evet gecen ay iki villa satilmis bekci soyledi

Benim anlamadigim kusadasinin guzelcamli bolgesi tamamen ortadirek yeri bir tane yabanci yok zengin yok sokaklarda hic mercedes bmw yok

Insanlarin buyuk cogunlugu emekli. Nufus yapisi boyleyken fiyat datasi su

2005 te 25 bin tl
    2015 te 250 bin tl
    2019 da 460 bin tl

Bu kadar dar gelirli insanin yasadigi hicbir ozelligi olmayan sonuk donuk eglence sifir olan bir yerde fiyat nasil bu kadar artmis

Durum o kadar acizki bir gecepazari var gormeniz lazim sanki 1960 lardan kalma dokuntu bakimsiz

Fiyat artisindaki mantigi biri bana anlatirsa sevinirim cunku ben anlayamadim

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Evet gecen ay iki villa satilmis bekci soyledi

Benim anlamadigim kusadasinin guzelcamli bolgesi tamamen ortadirek yeri bir tane yabanci yok zengin yok sokaklarda hic mercedes bmw yok

Insanlarin buyuk cogunlugu emekli. Nufus yapisi boyleyken fiyat datasi su

2005 te 25 bin tl
    2015 te 250 bin tl
    2019 da 460 bin tl

Bu kadar dar gelirli insanin yasadigi hicbir ozelligi olmayan sonuk donuk eglence sifir olan bir yerde fiyat nasil bu kadar artmis

Durum o kadar acizki bir gecepazari var gormeniz lazim sanki 1960 lardan kalma dokuntu bakimsiz

Fiyat artisindaki mantigi biri bana anlatirsa sevinirim cunku ben anlayamadim
    Alanlar nasıl alıyor! Insan merak ediyor. Ya alamancı , usa ci yada dolorzade dır. Gerçi foça da denize 2km. Mesafede bir kummesvillaya 1.250.000 tl. Isıtıyorlar. Yazık gerçekten yazık alan yerli yi yatırıp dikmeli. Ceplerini . Fakat izmirde mühendisler 3500 tl. Lik iş için birbirini eziyor. Anormal üstü bir durum.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 25/1002 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •