Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 255/1002 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Alamıyorum arkadaşlar paramı hazırladım kafaya koydum alıyorum ulan dedim 820 olan ilanı sıkı durun 1250k tl ye yükselttiler. Aynı sitede 915 isteyen var ona da 750 teklif ettim bekliyorum. Ama olmayacak olamayacak. Adam evine teklif verdik alacağız diye fiyatın üstüne neredeyse %50 koydu böyle manyaklik varmı ya? Ben umudu kestim vallahi kiracı geldik kiracı gidecez herhalde...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Alamıyorum arkadaşlar paramı hazırladım kafaya koydum alıyorum ulan dedim 820 olan ilanı sıkı durun 1250k tl ye yükselttiler. Aynı sitede 915 isteyen var ona da 750 teklif ettim bekliyorum. Ama olmayacak olamayacak. Adam evine teklif verdik alacağız diye fiyatın üstüne neredeyse %50 koydu böyle manyaklik varmı ya? Ben umudu kestim vallahi kiracı geldik kiracı gidecez herhalde...
    Valla tok satıcılarla uğraşırsanız olmaz.Misal ben 2 yıl önce evimi satılığa çıkardım satılmayınca fiyat kırmak yerine kiraya verdim.Acil nakit derdim olsaydı fiyat benim gönlümden geçenin ve malum sitedeki rakmların ancak yüzde otuz altına gidecekti.Şimdi siz sıkışmış müteahit veya satıcı arayacaksınız.Gelecek yıl fırsatınız çok olur.Ama ben illa oturduğum siteden alacağım derseniz ordaki satıcılar da hep tok satıcıysa elbette kelepir bulamazsınız.

Borsa gibi düşünün .Bir hissenin piyasada bir ederi makul rakamı vardır.Ama para lazım oldu yarın mutlaka nakte dönmem derseniz,nakte döneceğiniz rakam allaha kalmış)))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Alamıyorum arkadaşlar paramı hazırladım kafaya koydum alıyorum ulan dedim 820 olan ilanı sıkı durun 1250k tl ye yükselttiler. Aynı sitede 915 isteyen var ona da 750 teklif ettim bekliyorum. Ama olmayacak olamayacak. Adam evine teklif verdik alacağız diye fiyatın üstüne neredeyse %50 koydu böyle manyaklik varmı ya? Ben umudu kestim vallahi kiracı geldik kiracı gidecez herhalde...
    Alış yönünde Talepler toplu harekete gecerler veya birden bir kesilirler bu sefer kesildiği zaman arz kıpırdanıp toplu saış yonunde hareket etmeye başlar. Arzın kesilip talebin harekete gececegi zamanı ayarlamak zordur . Taleplerde alıcı hep fiyat yukselterek teklif yapar . arzlarda ise satıcı fiyat dusurerek . arzdan talebe gecmeden 1 tık once almak mantıklı olabilirdi istanbul merkez sayılabi,lecek bir yerdeyse ilgilendiginiz konut.Yani henuz kredi fazileri duşmemişken ve siz dusecegini dusunuyosaydınız .

faizlerin düşürüleceğini sokaktaki simitci biliyor.

önceki yazımda bahsettim

alacak alamıyor satan satamıyor
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    nerede bu stok göstersenize 1 milyondan aşağı konut yok 1300-1500 lerde mi stok var acaba...İstanbul Sarıyer,şişli,beşiktaş 3+1 dairelerde varsa stok talibim
    ben şimdi sıfırdan malı aldım ...

mal kusurlu çıktı ( örn aidat 2 bin tl miş bilmiyodum. ama malıda aldım yani )

sonra dayanamadım sattım. 1 sene içinde.

bu mal stokmudur değilmidir. ?

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    üstat senin sıkıntın aynı daire aynı site.

o paraya bence daha güzel yerler bulursun. !!

8. Lokasyon Ankara. Evet faiz indirimi piyasayı değiştirmiş, durum şu Ki ben de aktif olarak borsa da işlem yapıyorum, eğer evi önceden alsam çok ciddi kardan olacaktım başka şansım yoktu yani. Demek ki her şey aynı anda olmuyor, önümüz kış ben bakmaya devam ediyorum ciddi de alıcıyım 300 çarpan veriyorum artık sırf evim olsun diye onu da adam tok satıcı çıktı ne yapalım nasip yani.
     Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Alış yönünde Talepler toplu harekete gecerler veya birden bir kesilirler bu sefer kesildiği zaman arz kıpırdanıp toplu saış yonunde hareket etmeye başlar. Arzın kesilip talebin harekete gececegi zamanı ayarlamak zordur . Taleplerde alıcı hep fiyat yukselterek teklif yapar . arzlarda ise satıcı fiyat dusurerek . arzdan talebe gecmeden 1 tık once almak mantıklı olabilirdi istanbul merkez sayılabi,lecek bir yerdeyse ilgilendiginiz konut.Yani henuz kredi fazileri duşmemişken ve siz dusecegini dusunuyosaydınız .

Sayfa 255/1002 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •