Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 256/1002 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ben şimdi sıfırdan malı aldım ...

mal kusurlu çıktı ( örn aidat 2 bin tl miş bilmiyodum. ama malıda aldım yani )

sonra dayanamadım sattım. 1 sene içinde.

bu mal stokmudur değilmidir. ?
    Sn emlak asıl gözden kaçan stok rakamı başka.Bu dediğim şirketlere ait bitip teslim edilmiş binlerce evin tapuları üzerinde bankaların projelere koyduğu ipotekler var.Bu ipotekler yüzünden millet tapusunu alamıyor.Şikayet sitelerine gidin bu inşaat şirketleri hakkında yüzlerce tapumu alamadım evi satmak istiyorum tapu olmadığından satamıyorum minvalinde şikayet var.Bu konular hallolamaz o ipotekler milletin başında patlayacak.Hükümetin baskısı azalınca yeni bir hükümet gelirse bankalar bu evlere el koyup icradan satacak.Asıl stok orda.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn emlak asıl gözden kaçan stok rakamı başka.Bu dediğim şirketlere ait bitip teslim edilmiş binlerce evin tapuları üzerinde bankaların projelere koyduğu ipotekler var.Bu ipotekler yüzünden millet tapusunu alamıyor.Şikayet sitelerine gidin bu inşaat şirketleri hakkında yüzlerce tapumu alamadım evi satmak istiyorum tapu olmadığından satamıyorum minvalinde şikayet var.Bu konular hallolamaz o ipotekler milletin başında patlayacak.Hükümetin baskısı azalınca yeni bir hükümet gelirse bankalar bu evlere el koyup icradan satacak.Asıl stok orda.
    o işi toplu alımla hallediyolar.. çok büyük sıkıntı var orda.

örneğin vakıf gyo .. gaziantepte bilmem kaç konutluk bir projeyi satın almıştı daha doğrusu emir gelmiş olabilir. batan müteahhiti kurtarmak için.

toplu halde bu şekilde el değiştiren çok konut var.

yoksa vakıf gyo gaziantepte ne işi var ?

bunun için tonla oyun dönüyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Misal inanlar inşaat battı.Sattığı evler üzerinde ipotekler var.Ortada tapular yok.Millet evlerde oturuyor,bankalar evleri isteseler yarın satılığa çıkarır.Parasını ödemişsiniz ,evde oturuyorsunuz,ve evin sahibi bir yerde banka,sıkıntıya bakın.Allah kolaylık versin o insanlara.

örneğin vakıf gyo .. gaziantepte bilmem kaç konutluk bir projeyi satın almıştı daha doğrusu emir gelmiş olabilir. batan müteahhiti kurtarmak için.

yoksa vakıfın gazianteple ne alakası var ?

Yok yok sn emlak o işler öyle kolayca bitmez.Misal suryapının antalya projesinde 19 000 konut var yüzlerce dükkan ,ofis ,alışveriş merkezi,hastane cami falan var projede.Şimdi mazallah suryapıya bişi olsa kim nasıl halledecek bu konuyu.

yoksa vakıf gyo gaziantepte ne işi var ?

Bir de vakıfgyo evleri ne yapacak ki ,o da satmaya çalışacak neticede,stok aliden veliye geçmiş olacak.

Yok yok sn emlak o işler öyle kolayca bitmez.Misal suryapının antalya projesinde 19 000 konut var yüzlerce dükkan ,ofis ,alışveriş merkezi,hastane cami falan var projede.Şimdi mazallah suryapıya bişi olsa kim nasıl halledecek bu konuyu.
    diyelimki birşey oldu malesef tapusunu alamayacan binlerce mahkeme dosyası senelerce süren uzayan bir süreç.

toplu protesto olursa gündeme gelir. gündeme gelirse ancak bişeyler olur.

yoksa vatandaş uğraşsın dursun alırken banamı sordun misali.

Bir de vakıfgyo evleri ne yapacak ki ,o da satmaya çalışacak neticede,stok aliden veliye geçmiş olacak.
    kutuna yazdım )))))))

kutuna yazdım )))))))
    Çok mantıklı evet bence de öyle olacak.

Sayfa 256/1002 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •