Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 259/1002 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    D segmenti orta sınıf aracın fiyatı ile ev fiyatları arasında tarihsel olarak güçlü ilişkiyi gösteren bir veri tabanı var mı?
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Benim hatırladığım 90 larda Vectra'lar ev parasıydı, lüks evler ise iki Vectra parasıydı. D sınıfı ise D sınıfının da kralıydı ne günlerdi be
    90 lar iyiydi. Hep özlenmişti anlaşılan geri gelmiş...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Millet te para var da ev alacaklar Uleyn insanlar 1 kilo peynir alamıyorlar...250 gr almaya çalışıyorlar...Hep eskilerle idare ediyorlar...Ev mi dediniz ? v
    ben size bir şey diim mi sürekli ekmek peynir alamayan insanlar örnek verilerek halimize şükretmeyi öğrettiler ama diğer taraftan emin olun millette para var bakmayın ağladıklarına anca biz oturup izleriz...

Dün bir proje gezdim zekeriyaköyde adam 2+1 konutu 70m2 net bile yoktur 1.250.000 ye satıyor maliyetlerim kurtarmıyor diyor. Allah sonumuzu hayretsin valla.

850 K yazan adam 975K ya çıkarttı sordum neden diye faizler düştü parayı alıp napıcam dedi.

Herkes ekonomist oldu valla -

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Benim hatırladığım 90 larda Vectra'lar ev parasıydı, lüks evler ise iki Vectra parasıydı. D sınıfı ise D sınıfının da kralıydı ne günlerdi be
    Diyarbakır da görevliydim,yeni vectra gelmiş arkadaşlarla bakmaya gittik,2000 cc motor,sensörlü arka camlar,lüks iç döşeme,uzay aracı gibi gelmişti bize,o sırada devlet hastanesinde görevli bir çocuk doktoru,elinde bir tomar parayla geldi arabayı aldı,bizde bakakaldık..not:aynı yıl veya bir yıl sonra olabilir,bir ilaç firması kıymetli gayretleri nedeniyle başka bir çocuk doktoruna ,0 km opel tigra hediye etmişti,ne günlerdi ne çok çalışmış kadıncağız..

4.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    ben size bir şey diim mi sürekli ekmek peynir alamayan insanlar örnek verilerek halimize şükretmeyi öğrettiler ama diğer taraftan emin olun millette para var bakmayın ağladıklarına anca biz oturup izleriz...

Dün bir proje gezdim zekeriyaköyde adam 2+1 konutu 70m2 net bile yoktur 1.250.000 ye satıyor maliyetlerim kurtarmıyor diyor. Allah sonumuzu hayretsin valla.

850 K yazan adam 975K ya çıkarttı sordum neden diye faizler düştü parayı alıp napıcam dedi.

Herkes ekonomist oldu valla -
    Satıyorlar/Satmak istiyorlar da ALAN VAR mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yiğidim,sen neredeydin bu kadar zamandır? kredi faizleri zorla düşürülüp,elde kalan konut stoğu bitirilmeye çalışırken pıtrak gibi çıktın bakıyorum,ama ne canını bu kadar acıttıysa birde fişleme yapmış kendince..

Burada,esas Umutabi yi eklememişsinen çok lafı size o giydiriyordu,ayrıca okuduğunu anlama sıkıntısı da var sende,şahsım adına daima,ihtiyaç halinde,uygun rakamlara ev alınmalı ama bu süreçte yatırım için ev almak çok risklidir diye bir çok kez belirtmişimdir,ayrıca hala aynı görüşteyim,şimdi birden coştun da;yatırım amaçlı bankadan 500-750 bin tl borçlanıp,İstanbul Kayaşehir bölgesinden süper,yatırımlık bir daire alsana madem emlak çok ucuz ,kredi faizleride çok düşük..sabah sabah ne güldük yahu...
    Sen doları beklemeye devam et )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by genotropin Yazıyı Oku
    Sen doları beklemeye devam et )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yahu,Arkadaş,ben doları trade etmek için biriktirmiyorum,aslında dolarda biriktirmiyorum,elimde olan cüzi birikimim değer kaybına uğramasın diye dolarda,ayrıca bir evimde var,sen konuyu eksik anlamışsın,hatta bu konuya muhalif diye verdiğin isimlerden martind arkadaş doların en yüksek olduğu dönemde bile ev alınmasını tavsiye ederdi..

Şu anda yatırıma ayıracak param olsa;%30 u ile uygun kademelerden borsaya girer,bir miktarıyla gram altın alır,bir miktarınıda likit fonda bekletirdim ama asla yatırım amaçlı 2.ci konutu almazdım,mali yönden 3 ay sonra ne olacağını kestiremezken,para kazanacağım diye 10 yıllık borcun altına girmek cesaret işidir.. YTD....

Eski HAKEM nıckı bana ait.Herşeyin zamanı var.2017 aralıkta çekmeköyde ekşioğlu beşyıldız sitesindeki evimden kiracı çıkmıştı.İnternette satış fiyatları 440 bindi,emlakçıya sordum o fiyatlardan gidiyor dedi.Bende ilana 420 den koydum 6 ay bekledim 370 e kadar düştüm bir tane alıcı çıkmadı.Bu arada aylık 370 liradan aidatlar bana zarar yazdı tabi.Neyse evi satamayınca boyası tamiratı şu bu 10 bin zarar satıştan vazgeçtim.Bu ev artışları ile fiyatlara baktım.3 artı bir 500 civarında ev var sitede.Bizimki gene 400 e anca gider.Bu arada ben borsadaki paramı nerdeyse ikiye katladım.Elbet borsa böyle gitmeyecek.Ama gelecek yıl da gümüşe döndüğüm paramdan kazanacağım diye düşünüyorum.Finanstan anlayan bu ara evden uzak durmalı.Ben ne fiyat artışı anlamında ne kirası anlamında ev işini hala yatırım olarak göremiyorum.Siz o sahibindeki ilanlara bakmayın gel malımı al deyince kimse o fiyatları vermiyor.

8. Ana yanılgı nerde biliyormusunuz ? illa ev değil bir seyin fiyatı duserken hep duscekmiş gibi dusunuluyor , cıkarkende hep cıkacakmış gibi .... bu hisse senetlerindede boyle,konut piyasında ise yıllara yayılan cok daha yavaş versiyonu ama yavaş olmasının dezavantajıda uyuşturur ,piyasanın yukarı veya aşagıya döndüğünü anlayamazsın

Ben taban taban geri gelen hisse senedinde , eger son tabanı oldugunu dusunuyorsam tabanın bir kac kademe ustune alıs goderirim ve gercekleşir genelde ve ordan tepki yaparak yukarı gider . tabanda ise hissenin fiyatına gore bir kac 10 bin lot veya milyon lot alışta bekler. Ne demek istedigimi anlatabildimmi. ? yani hesapta doalr artacak faziler artacak . onlar artınca doları vs bozup dahada ucuzlayan konuta girilecekti. işte bunlar tabanda emirleri gerçekleşmeden bekleyen milyonlar. tabanın biraz ustunden alanlar ise fazilerin dusecegini , doların cıkmayacagını dusunup henuz kıpırdanma başlamamışken ugyun fiyata alanlar.
    Son düzenleme : zubizaretta; 13-12-2019 saat: 13:16.

Sayfa 259/1002 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •