Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
ben size bir şey diim mi sürekli ekmek peynir alamayan insanlar örnek verilerek halimize şükretmeyi öğrettiler ama diğer taraftan emin olun millette para var bakmayın ağladıklarına anca biz oturup izleriz...

Dün bir proje gezdim zekeriyaköyde adam 2+1 konutu 70m2 net bile yoktur 1.250.000 ye satıyor maliyetlerim kurtarmıyor diyor. Allah sonumuzu hayretsin valla.

850 K yazan adam 975K ya çıkarttı sordum neden diye faizler düştü parayı alıp napıcam dedi.

Herkes ekonomist oldu valla -
aslında peynir almayıp ev alan bir kitle de var
köyünden bidonda peynir getirir, kolay kolay pastörize süt ve paketli süt ürünü almaz.
tabi zekeriyaköyde de ev almaz
ama esenyurt bağcılar sultanbeyli

gel ankarada sincan pursaklar
3+1 lakin neti anca 90m2, kayınvalide kpeder, kız, oğlan gelin torun bir ev 10 kişi yaşayan yüzbinler var.

hiç unutmam bilkent'te öğrenci iken bizim servis şoförlerimiz sürekli plaka hat servis fiyat konuşurdu
en kodaman olan (bunların çavusu kahyası gibi bir abi) kira vermem, ev almam o paraya servis hattı alırım diye ailesiyle birlik oturuyordu...2 mühendis karı-koca hemen borçlanıp ev alan beyaz yakalılara salak gözüyle bakarlardı. ki o zamanlar ev kredisi böyle yaygın da değildi.