Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 261/1002 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    ben size bir şey diim mi sürekli ekmek peynir alamayan insanlar örnek verilerek halimize şükretmeyi öğrettiler ama diğer taraftan emin olun millette para var bakmayın ağladıklarına anca biz oturup izleriz...

Dün bir proje gezdim zekeriyaköyde adam 2+1 konutu 70m2 net bile yoktur 1.250.000 ye satıyor maliyetlerim kurtarmıyor diyor. Allah sonumuzu hayretsin valla.

850 K yazan adam 975K ya çıkarttı sordum neden diye faizler düştü parayı alıp napıcam dedi.

Herkes ekonomist oldu valla -
    aslında peynir almayıp ev alan bir kitle de var
    köyünden bidonda peynir getirir, kolay kolay pastörize süt ve paketli süt ürünü almaz.
    tabi zekeriyaköyde de ev almaz
    ama esenyurt bağcılar sultanbeyli

gel ankarada sincan pursaklar
    3+1 lakin neti anca 90m2, kayınvalide kpeder, kız, oğlan gelin torun bir ev 10 kişi yaşayan yüzbinler var.

hiç unutmam bilkent'te öğrenci iken bizim servis şoförlerimiz sürekli plaka hat servis fiyat konuşurdu
    en kodaman olan (bunların çavusu kahyası gibi bir abi) kira vermem, ev almam o paraya servis hattı alırım diye ailesiyle birlik oturuyordu...2 mühendis karı-koca hemen borçlanıp ev alan beyaz yakalılara salak gözüyle bakarlardı. ki o zamanlar ev kredisi böyle yaygın da değildi.

2.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Do ğru yorum,sihirli kelime:ihtiyaç varsa,özellikle büyük şehirlerde az katlı,az aidatlı mümkünse iyi yönetilen bir evi uygun kredi oranlarıyla almak,cüzi artış olsa dahi kira ödemekten daha avantajlıdır.
    Bu ahlak yapısında bir toplumda olmaz bunlar.

3.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Ana yanılgı nerde biliyormusunuz ? illa ev değil bir seyin fiyatı duserken hep duscekmiş gibi dusunuluyor , cıkarkende hep cıkacakmış gibi .... bu hisse senetlerindede boyle,konut piyasında ise yıllara yayılan cok daha yavaş versiyonu ama yavaş olmasının dezavantajıda uyuşturur ,piyasanın yukarı veya aşagıya döndüğünü anlayamazsın

Ben taban taban geri gelen hisse senedinde , eger son tabanı oldugunu dusunuyorsam tabanın bir kac kademe ustune alıs goderirim ve gercekleşir genelde ve ordan tepki yaparak yukarı gider . tabanda ise hissenin fiyatına gore bir kac 10 bin lot veya milyon lot alışta bekler. Ne demek istedigimi anlatabildimmi. ? yani hesapta doalr artacak faziler artacak . onlar artınca doları vs bozup dahada ucuzlayan konuta girilecekti. işte bunlar tabanda emirleri gerçekleşmeden bekleyen milyonlar. tabanın biraz ustunden alanlar ise fazilerin dusecegini , doların cıkmayacagını dusunup henuz kıpırdanma başlamamışken ugyun fiyata alanlar.
    ne kadar uğraşsan boş zubizaretta
    KREDİ ile alınacak ev alacak sayısı belli.bu fiyat Artışlarının/satışların Bir iki aya saman alevi gibi söner.
    Konut talebini/fiyatını artıran parası olanların yatırım amaçlı Bir İki Üç Yetmez Dört Beş Altı Olsun diye ev alanlardı.
    Paralı olan kesim Dolar mı alacak, Hisse mi alacak, Emlak mı alacak.
    her yıl ev fiyatlarına yüzde 20 koyduğunuz günleri daha çok beklersin

4.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    KREDİ ile alınacak ev alacak sayısı belli.bu fiyat Artışlarının/satışların Bir iki aya saman alevi gibi söner.
    Konut talebini/fiyatını artıran parası olanların yatırım amaçlı Bir İki Üç Yetmez Dört Beş Altı Olsun diye ev alanlardı.
    kendi kendimi alınntıladım.yanlışlık oldu

Ahmetg Guest

Ahmetg Guest
    Kozyatagindaki 32 yillik apartman dairesini satisa cikardim 750 bin TL istedik baslangicta

Ilk basta hic arayan olmadi son 1-2 haftada 20 kisi aramis emlakciyi

Ilkonce anlamadim bir anda gelen bu talebi hos en yuksek 690 veren cikmis

sonra emlakciyi arayinca anlatti

------------------
    Abi dolar artti ondan millet ariyor

Anlamadim ne alaka?

Yani millet dolardan cikacak ev alacak

Haaa ee o zaman dolar ne kadar artarsa ev fiyatlari o kadarmi artacak?

Evet
    ------------------

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Ne icin ugrasıyorum anlamadım ?

Ben eve yatırım yapmıyorum..

Saman alevi falan filan %20-30 koydu evler son 4-5 ayda .. yanar soner faizler 0.6 -0,7 lere iner bi %20 daha koyar. al sana %50 ..

Parası olan yatırım iicn ne alır beni ilgilendirmez , Ben ev almam.

Ben ev fiyatları dusermi cıkarmı onu tartısıyorum . Yatırım icin ev alınırmıyı değil . Ev yatırım icin cok yavaş hareket eden ve alımıda satımıda zor olan bir ensturman.Bana gore değil.

Neden ev fiyatları dusermi cıkarmı uzerine yaptıgım yorumlardan , yatırım icin hadi koşalım ev alalım diyormuşum gibi bir sonuç cıkartıyorsunuz.

aylardan beri yazıyorsunuz dusecek düşecek diye , bekleyin diye ama düşmedi .Sizlerin görüşlerine gore harekt edenler pişmandırlar sanırım . ustadınız 10 liracı selcukla birlikte yanıldınız.

Hala konusuyorsunuz.
    Son düzenleme : zubizaretta; 14-12-2019 saat: 23:34.

8.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    kendi kendimi alınntıladım.yanlışlık oldu
     Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Ne icin ugrasıyorum anlamadım ?

Ben eve yatırım yapmıyorum..

Saman alevi falan filan %20-30 koydu evler son 4-5 ayda .. yanar soner faizler 0.6 -0,7 lere iner bi %20 daha koyar. al sana %50 ..

Parası olan yatırım iicn ne alır beni ilgilendirmez , Ben ev almam.

Ben ev fiyatları dusermi cıkarmı onu tartısıyorum . Yatırım icin ev alınırmıyı değil . Ev yatırım icin cok yavaş hareket eden ve alımıda satımıda zor olan bir ensturman.Bana gore değil.

Neden ev fiyatları dusermi cıkarmı uzerine yaptıgım yorumlardan , yatırım icin hadi koşalım ev alalım diyormuşum gibi bir sonuç cıkartıyorsunuz.

aylardan beri yazıyorsunuz dusecek düşecek diye , bekleyin diye ama düşmedi .Sizlerin görüşlerine gore harekt edenler pişmandırlar sanırım . ustadınız 10 liracı selcukla birlikte yanıldınız.

Hala konusuyorsunuz.
    aklınca selçuk gezer üzerinden laf çaktığını zannetmişin.anlaşılan seni keklemiş

okuduğunu anlamayacaksan niye okuyorsun ki

"Paralı olan kesim Dolar mı alacak, Hisse mi alacak, Emlak mı alacak."

sen bu sözümden dolar 10 tl olacak lafını nereden çıkardın.

Cin ali serisi vardı hala yayınlanıyorsa tavsiye ederim tam senlik.oku biraz ufkun artsın

Sayfa 261/1002 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •