Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 265/1002 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Söylediğimiz şeylerinin arasındaki en önemli fark ben tasarruf imkanimizin kısıtlı olduğunu söylüyorum siz ise tüketim ve tasarruf arasındaki dengeden bahsediyorsunuz çok farklı şeyler bunlar tasarruf bir tercih dır yapabilirsin ama yapmayabilirsin ama öyle bir imkanının olmaması ise daha farklı bir durum

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    işte bende onu diyorum bireysel olarak bilemem ama toplum olarak tsarruf tercihi yok , veriler onu gosteriyor. kredi kartı kullanımı vs .

2. Forum icerigi baslik ile uyusmasa da emlak piyasasi ile ilgili birsey yzacagim. Faizlerin biraz daha dusme beklentisi varmis, yeni evlere buyuk bir talep var. istanbul da iyi muhitlerde 1500-1800 Bin TL arasindaki satiliklara kredili alis icin ilgi yuksek. Piyasa dipten donuyor. Kadikoy- atasehir (site ici) bolgesindeki yeni ve nitelikli konutlarda hareket yuksek. Bu tabii ki cok kisitli sayida bir ev demek, Turkiye nin genelini yansitmaz. Yine de garip olani insanlarin 10 yillik krediye girebilmesi. 10 yil icinde issiz kalirim kaygisini cok da umursamamalari. Evi satarim krediyi kapatirim kafasi var. o kadar rahat olamadik. 1500 -2000 bin TL lik eve 6 bin kira verecegime 1 milyon kredi cekerim 10 yil 12 civari oderim diyenler ev aliyor. Dogru ya da yanlis olarak degil, tespit olarak soyluyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    burdan nereye varacaz ben anlamadım.

ayrıca twitter intagram kullanımında da lideriz. millet çay içse balkonda bnu sosyal faaliyetmiş gibi hemen foto çekip sosyal medyada paylaşıyor. 5 yaşındaki çocuk artık telefon istiyor oyun oynamak için. almazssan hayata küsüyor )

aldığı maaş benzin parasına yetmiyor golfe biniyor.

burdan nereye varacaz onu anlamadım

Ozetlemişsin zaten . Bravo

Tasarruf yapamıyorz diyordum ya. Tasarruf yapan adam benzin parasını odeyemecegi arabayı alırmı ?

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Ozetlemişsin zaten . Bravo

Tasarruf yapamıyorz diyordum ya. Tasarruf yapan adam benzin parasını odeyemecegi arabayı alırmı ?
    iyide kardeşim..

normal bir ülke olsak .. arabanıda alırsın. tasarrufunuda yaparsın.

başlangıçtan itibaren borçluyuz çünkü. tasarruf yapmıyoruz değil yapamıyoruz !

buraya varacağımızı söylemek istesen zaten ilk başta yukarıdaki cümle ile özetlerdim.

üretmeyen toplum sadece tüketir. tükettikçe borçlanır herşeyi borçla çevirir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by klasse Yazıyı Oku
    Forum icerigi baslik ile uyusmasa da emlak piyasasi ile ilgili birsey yzacagim. Faizlerin biraz daha dusme beklentisi varmis, yeni evlere buyuk bir talep var. istanbul da iyi muhitlerde 1500-1800 Bin TL arasindaki satiliklara kredili alis icin ilgi yuksek. Piyasa dipten donuyor. Kadikoy- atasehir (site ici) bolgesindeki yeni ve nitelikli konutlarda hareket yuksek. Bu tabii ki cok kisitli sayida bir ev demek, Turkiye nin genelini yansitmaz. Yine de garip olani insanlarin 10 yillik krediye girebilmesi. 10 yil icinde issiz kalirim kaygisini cok da umursamamalari. Evi satarim krediyi kapatirim kafasi var. o kadar rahat olamadik. 1500 -2000 bin TL lik eve 6 bin kira verecegime 1 milyon kredi cekerim 10 yil 12 civari oderim diyenler ev aliyor. Dogru ya da yanlis olarak degil, tespit olarak soyluyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sadece 1500-2000k değil, benim gördüğüm nitelikli konutlara talep var. Mesela Bahçeşehir’deki 600 bin TL lik site içindeki 10 yaşındaki eve de talep var.

Dolardan, altından kazanılan para, yeni deprem olması, faizlerin düşmesi, insanların enflasyonun dolayısıyla faizlerin ileride artacağı beklentisi bu talebin bence en büyük sebebi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    iyide kardeşim..

buraya varacağımızı söylemek istesen zaten ilk başta yukarıdaki cümle ile özetlerdim.

Üretmeyen toplum tuketirde , bunu ureten toplumların bireylerinden cok daha fazla yapması problem işte .

Sanki biz uretmedigimizi unutmusuzda , biz uretiyormuş ve ürettigimiz icinde bizde daha ucuzmuz gibi tuketiyoruz uretmedigimiz seyleri.

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Üretmeyen toplum tuketirde , bunu ureten toplumların bireylerinden cok daha fazla yapması problem işte .

Sanki biz uretmedigimizi unutmusuzda , biz uretiyormuş ve ürettigimiz icinde bizde daha ucuzmuz gibi tuketiyoruz uretmedigimiz seyleri.
    bu topluma empoze edilen birşey hemde her dakka. tv de sosyal medyada görüp bakabileceğin heryerde. ve ne yazıkki türkiye kapitazim denen şeyin önde gideni hemde bayraklısı.

devletler arası anlaşmalar kapalı kapılar ardında konuşulan meseleler derinlere inmeye gerek yok boşver.

kısaca örnek verirsem. hani bir şey üretirsin ve bunu migrosta satmak istersinya.

migros sana rafa koymak için gerekli bilgileri tarafına iletir.

onun gibim

yeride konusuda burası değil.

tv de hergün yeni yaşam alanı sıfır evler diye saniye başı tüm kanallar reklem geçse senelerce emin ol alırsın
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    iyide kardeşim..

başlangıçtan itibaren borçluyuz çünkü. tasarruf yapmıyoruz değil yapamıyoruz !

Bazit bir ornek cep telefonu. Neden butun dünyada 45-50-60 aylardayeken yenileme suresi bizde 18-20 aylarda. ? Bu sorunun cevabını verebilirmisin ? Zaten üretmiyorz.. ustelik uretilen ulkelerdeki fiyattan cok daha fazla fiyatı , madem uretmiyorz , neden olabildigince gec değiştirmiyoruz da üreten ulkelerdeki insanlar , o ulkede uretildigi halde 50-60 ayda değiştirirken biz 18-20 ayda ? hemde cok daha pahalı olmasına ragmen .

Tuketim alışkanlıklarıyla ilgili bir durum ve tuketmeyi seven bir toplum oldugumuz icin olmasın _ ?

Sayfa 265/1002 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •